Nokia e71 (orjinal) telefonu nasıl kayıt altına alabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

EGN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pasaport harici telefonu kayıt etme şansımız var mı? Pasaport ile şu an telefonu kayıt altına alamayacağım için başka şekilde yöntem bilen varsa lütfen bilgilendirsin.

Not: Telefonun bütün bilgileri bende mevcut. Aldığım bilgi telefonum orjinal olduğu için ona imel numarası atamadıkları... Gerçi sadece bir yere sordum ben. Burada bu konuyla ilgili bilgiye sahip arkadaşlar vardır diye ümit ediyorum.

MesutCULCUL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
pasaport üzerinden oluyor yada ucuz bozuk bi telefon alacaksın,telefoncuya götüreceksin,bozuğun imei numarasını yeni telefona yazacaklar,fakat o da her telfonda olmuyor ve yasal değil,ayrıca telefonun da eski telefonun modelinden görünüyo şebekede.in yiisi yine pasaportla kayıt,bazı forumlarda pasaporta kayıt ettirme hakkı satılıyo :)

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
dediği gibi bazı telefonlara başka imei numaralarını gömebiliyolar. iphone larda çok kullanıyolar bu yöntemi hele. ama symbian bi sisteme onu yapabilirler mi bilmiyorum. doğubank daki telefoncular ustadır bu işlerde :)) istanbulda yaşıyorsan bi şansını dene

EGN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hala daha soruyorum bir kaç yere de, sanırım dediğiniz gibi en sağlamı pasaportla yapmak bu işi de nasıl? Napayım ben simdi, havaalanına gidip "abi-abla ya şu telefonumu bi kayıt edelim abi-abla ya" mı demeliyim bilmiyorum :)

Bendeki e71 orjinal olduğu için herhangi bir telefonun imei numarasını aktarma şansımız yok dedi bana telefoncu arkadaşım. İstanbul değil, Trabzon'da yaşıyorum, doğubankta şansımı denemek isterdim açıkcası :)

blauzahn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bazı forum sitelerinde yurt dışından (kıbrıs dahil) gelenler bu haklarını satıyorlar... En mantıklısı bu...

EGN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Satıyorlar ama nasıl? Bizim kendilerine ulaşma şanslarımız var mıdir ki?

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
kayıt işlemleri havaalanında olmuyo zaten. pasaportla birlikte turkcell avea vodafone bayilerine giderek başvuruluyo. fotokopileri çekiliyo giriş çıkış günlerinin olduğu sayfalar ve kişi bilgilerinin olduğu sayfa. sonra 5 lira ücret alıp gönderiyolar.

pasaport hakkı için de arayacaksın birazcık. senin durumun da biraz zor çünkü trabzondan bulmak kolay olmayacak.

mesela bir google aramasında şunu buldum. 6 gün önce yazılmış;
http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=43492864

EGN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Baktım o siteye de pek mantıklı gelmedi bana :) Eleman bu işi ticarete dökmüş ve istediği fiyatta 90 tl den başlıyor... Biraz mantıksız geldi bana açıkçası.

Bakınıyorum buralarda, o diil zamanında burada almancılar çoktu şimdi nadiren. En basit örneği bizimkiler buradaydı, şimdi adam lazım ve kaldığımız duruma bak :) Oldu oldu, olmadı yapacak bir şey yok, şunu da demekten geçmek istemiyorum. O kadar meblağlar istemekte pek doğru gelmedi bana. Sonuca başka şekilde ulaşabilmek adına fikir üretebilen varsa bilgilendirmesini bekliyoruım. Teşekkürler herkese şimden...

EGN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
e71 ekranlar var gittigidiyor'da... daha önce oradan hiç alışveriş yapmadığım için yapanlar var mıdır? sorun yaşanıyor mu yoksa gerçektende iyi hizmet mevcut mudur
?...