Nokia 8'den ilk tanıtım videoları!

Bu konuyu okuyanlar

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Ben ilk kamera testlerini izledim. One Plus 5 i şimdiden toz duman içinde bırakmış, s8 plus la kamera karşılaştırmasını da izledim fark göremedim. Hatta bana daha kaliteli geldi. Adamlar ısınma sorunu içinde bir sürü şey yapmışlar. İşte efsane... Mi 6, One Plus 5 hikayeleri sona erdi:D Aşırı şişirilmiş U11 i de geride bırakır hele ön kamerası harika. S8 in ön kamerası 1440p video çekebiliyor Nokia 8 in ki 1080p ama pek bir fark olduğunu görmüyorum. 60 fps video güncellemesi de yapsalar note 8 le boy ölçüşebilir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben ilk kamera testlerini izledim. One Plus 5 i şimdiden toz duman içinde bırakmış, s8 plus la kamera karşılaştırmasını da izledim fark göremedim. Hatta bana daha kaliteli geldi. Adamlar ısınma sorunu içinde bir sürü şey yapmışlar. İşte efsane... Mi 6, One Plus 5 hikayeleri sona erdi:D Aşırı şişirilmiş U11 i de geride bırakır hele ön kamerası harika. S8 in ön kamerası 1440p video çekebiliyor Nokia 8 in ki 1080p ama pek bir fark olduğunu görmüyorum. 60 fps video güncellemesi de yapsalar note 8 le boy ölçüşebilir.
One Plus 5 500, Mİ6 ise 450 dolar falan kalkıp yok toz duman falan filan. Nokia 8 700 dolar bizim ülkeye en az 3200-3300den girecek.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
One Plus 5 500, Mİ6 ise 450 dolar falan kalkıp yok toz duman falan filan. Nokia 8 700 dolar bizim ülkeye en az 3200-3300den girecek.
lg kadar kötü olmasada lumialar saolsun onunda az çok kötü bir izlenimi var bizimkiler vergi filan arttırmazsa 3 4 ay içinde fiyatlarının her ne olursa düşeceğini düşünüyorum.
Not:turuncu olana hasta oldum.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
lg kadar kötü olmasada lumialar saolsun onunda az çok kötü bir izlenimi var bizimkiler vergi filan arttırmazsa 3 4 ay içinde fiyatlarının her ne olursa düşeceğini düşünüyorum.
Not:turuncu olana hasta oldum.
Evet turuncu olan sızıntılarda çok tipsiz görünüyordu ama gerçeği harika görünüyor:D

M

Murat Burç

SDN Okuru
O çok beklediğim Nokia'da tırt çıktı.
Yeni Note ile yeni iPhone'u bekliyorum bakalım onlar ne yapacak.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
V30 u unutma :D
--- Gönderi Güncellendi ---

O kadarda değil be diyafram açıklığı düşük sadece birde suya dayanıklılık yok o kadar bi dakka lan ne demek su gecirmezlik yok bide 3200 den gircekmis fiyatı düşürmezsen sana girerler söyliyim nokia !
Suya toza dayanıklılığı var.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
IP54 ile olduğu kadar işte.:D
Dediğim gibi hiçbir ayırıcı veya üstün özelliği yok tırt çıktı.
Hiç bir ayırıcı özelliği yok?
Tasarımına herkes laf atıyor. Kabul, beklentilerimizi bir parça karşılamadı, ama daha dikkatle bakarsan başka amiral gemilerinde olmayan özelliklerini görürsün.
Adamlar ısınma sorununa çare bulan ilk marka oldular. Az olsa da s8 bile ısınıyordu. Nokia 8 de hiçbir telefonda olmayan değişik bir soğutma sistemi ve bakır ve grafit birleşiminden yararlanmışlar. Grafit cihaz boyunca ve genişliğince yayılıyor ve ısının etkili bir şekilde dağıtılmasını sağlıyor. Isı borusu ise telefon boyunca uzanarak yonga setini serin tutmayı amaçlıyor. Adamlar tam üzerine basmışlar, hiç bir amiral gemisinde böyle bir soğutma sistemi yok.
Arka tasarımı da harika. 6000 serisi yekpare alüminyumdan inşa edilmiş. Arkada u11 in arkasındaki gibi dayanıksız bir cam kullanmamışlar. Güzel görünsün diye kullandıkları camı pürüzsüz seviyeye getirmişler. Güzel görünsün diye arkasına cam koyuyorlardı, o da dayanıksız oluyordu. U11 in arkası malum, s8 in de arkası hemen çizilebiliyordu. Kaliteli ve güzel görünen bir cam kullanmış Nokia.
Kamera kalitesi açık, bir kaç eksiklik dışında ön kamerası neredeyse mükemmel. Kamera arayüzünü de çok güzel yapmışlar.
Ses kalitesi zaten belli. Hollywood un kullandığı üstün ses teknolojilerini kullanıyor. 4K videoları ses ile yeni bir aşamaya taşıyor.
Arayüzde de bir kaç düzeltme yapmışlar, çok güzel ve akıcı olmuş.
Eleştireceğimiz pek çok yönü de var tabi... IP54 bunların başında geliyor, ama performans olarak çok iyi. 4 GB ram li versiyonu 175.000 küsür puan almış. 6 GB ram lisi Nokia nın müthiş işlemci optimizasyonuyla çok başarılı olur.
Eksiği var, eleştirilecek noktaları var, ama kesinlikle TIRT değil.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hiç bir ayırıcı özelliği yok?
Tasarımına herkes laf atıyor. Kabul, beklentilerimizi bir parça karşılamadı, ama daha dikkatle bakarsan başka amiral gemilerinde olmayan özelliklerini görürsün.
Adamlar ısınma sorununa çare bulan ilk marka oldular. Az olsa da s8 bile ısınıyordu. Nokia 8 de hiçbir telefonda olmayan değişik bir soğutma sistemi ve bakır ve grafit birleşiminden yararlanmışlar. Grafit cihaz boyunca ve genişliğince yayılıyor ve ısının etkili bir şekilde dağıtılmasını sağlıyor. Isı borusu ise telefon boyunca uzanarak yonga setini serin tutmayı amaçlıyor. Adamlar tam üzerine basmışlar, hiç bir amiral gemisinde böyle bir soğutma sistemi yok.
Arka tasarımı da harika. 6000 serisi yekpare alüminyumdan inşa edilmiş. Arkada u11 in arkasındaki gibi dayanıksız bir cam kullanmamışlar. Güzel görünsün diye kullandıkları camı pürüzsüz seviyeye getirmişler. Güzel görünsün diye arkasına cam koyuyorlardı, o da dayanıksız oluyordu. U11 in arkası malum, s8 in de arkası hemen çizilebiliyordu. Kaliteli ve güzel görünen bir cam kullanmış Nokia.
Kamera kalitesi açık, bir kaç eksiklik dışında ön kamerası neredeyse mükemmel. Kamera arayüzünü de çok güzel yapmışlar.
Ses kalitesi zaten belli. Hollywood un kullandığı üstün ses teknolojilerini kullanıyor. 4K videoları ses ile yeni bir aşamaya taşıyor.
Arayüzde de bir kaç düzeltme yapmışlar, çok güzel ve akıcı olmuş.
Eleştireceğimiz pek çok yönü de var tabi... IP54 bunların başında geliyor, ama performans olarak çok iyi. 4 GB ram li versiyonu 175.000 küsür puan almış. 6 GB ram lisi Nokia nın müthiş işlemci optimizasyonuyla çok başarılı olur.
Eksiği var, eleştirilecek noktaları var, ama kesinlikle TIRT değil.
Yazının yarısı o hiçbir özelliği olmayan tasarım.
Hollywood falan yalan bildiğin stereo ses kaydı U11'de yapabiliyor.
Yüzde 69 ekran kasa oranı REZALET. Note 5'de bile 76.5 ekran kasa oranı var en az 73 olmalıydı.
Ön kamerasının diğerlerinden ayrılan bir özelliği yok. XZ Premium'un U11'in S8'in ön kamerası gayet iyi.
Küçük pixeller ile F2.0 ile gece 4K ve FHD60 FPS çekmeye çalışssında ben o fos nokia kamerasını bir görüvereyim. Bu dediğim senoryada S7 ve S8'in bile bazı durumlarda yamulduğu oluyor. S7 ve S8 dediğimiz cihazlar OIS'leri kaliteli sensörü ve pixeli büyük inadına düşük ışık performansına göre donanım taşıyan cihazlar haberin olsun.
En iyi olarak yaptığı hiçbir şey yok.
XZ Premium'un 960FPS'i 4K ekranı gibi özellikleri
HTC U11'in çok kaliteli ökualklık performansı
S8'in ekran kasa oranı tasarımı gibi göze çarpan ayırıcı özellikleri varken. Nokia 8 hiçbir ayrıcı özellik sunmuyor. Hollywood falan hikaye bildiğin streao ses kaydı aynı HTC'nin streo ses kaydına 3D ses kaydı demesi gibi
Bu işlemciye sahip her cihazın arayüzü zaten akıcı laf söylediğin One Plus 5 hız testlerinde Nokia 8'i tokatlarsa onu gömmek için bir laf da söyleyemezsin.
Bu mu yani grafit bakır soğutma sistemi mi ? Hangi son kullanıcı aa bu grafit falan der 10 nanometre işlemci zaten neyin soğutması neyin ısınması.
Dediğim gibi U11, S8, XZP hepsinin kendini öne çıkartacak bir özelliği varken. Nokia 8'in hiçbir özelliği yok. Kalkmış birde 700 dolara çıkmış. O fiyata Bu 3 cihazda bulunabiliyor.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Neyin soğutması neyin ısınması?
Sana söyleyeyim, gidip te şuradan buradan okuyup gördüklerimle laf eden biri olarak değil, gerçekten kullanmış biri olarak, elime almış biri olarak söyleyeyim. S8 de ısınıyor. Benim teyzem s8 e geçti, internette sosyal medyada bir buçuk saat gezdikten sonra telefon 37 dereceye çıkabiliyor. 10 nanometre işlemci oldu mu hiç ısınmaz mı sanıyorsun? Daha az ısınır ama ısınma kullanılan metallerle, bağlantı noktalarındaki malzemenin kalitesiyle alakalıdır. Teyzem yarım saat candy crush oynayınca ısının hissedilmeye başladığını söyleyince ne kadar şaşırdığımı bilemezsin. Bende biraz kurcaladım, uzun süren çok ağır olmayan oyunlarda bile 37 38 i buluyor ısısı. Hele oyunlarda 40 41 dereceye vuran mi6 yı hiç saymıyorum. İnternette 8 GB ram li One Plus 5 in oyun testini izledim. Adam arka arkaya 7 8 tane ağır oyun açtı sonunda 39 dereceye dayandı ısısı. One Plus 5 6 GB ram li modelini kullanan kişilerle bizzat yazıştım abartıyor mu bilmem ama Whatsapptan bir video gönderirken patlayacak gibi ısındığını söyledi birisi bana. O fiyatları kimse kafasına göre koymuyor yani. Ucuzsa kalite düşüklüğünü hemen belli ediyor.
Ekran kasa oranı görecelidir, XZ Premium un tasarımını beğenenler varken Nokia 8 tasarım harikası sayılır bence.
Qoura forumunda bazı Nokia 8 i inceleyenlerle yazıştım, telefonun uzun süreli kullanımlarda ısısının en fazla 36 derece olduğunu söylediler bana. Yakında uzun kullanım testlerinde de görünür.
Şimdiki amiral gemilerinin ön kameraları da çok kaliteli diyorsun, amiral gemisi olunca tabi kaliteli olur. Şimdiye kadar karşılaştırmalarını gördük mü?
One Plus 5 in 8 GB ram lisi s8 i de gömüyor, tüm telefonları gömüyor. 6 GB ram lisinin Nokia 8 in 4 GB ram lisiyle karşılaştırmasını izledim, adam fark görmediğini söylüyor.
Nokia nın FOS kamerası? Güldürme allah aşkına.
Tüm kullananlar ses kalitesi ve az ısınmanın belirgin derecede hissettirdiğini söylüyorlar, yakında testlerde onları da görürüz.
700 dolara çıkınca da kafasına göre çıkmıyor, kalitesine göre çıkıyor.
Bir de ne dediğimi anlamadan işi diğer telefonlarla karşılaştırmaya dökmüşsün. Onlara laf mı atıyorum? Nokia 8 çöpse, tırtsa, XZ Premium, mi6, One Plus 5 çöpün dibidir hurdadır.
Kimse çöp değil. Hele Nokia 8 hiç. İlk kullananların dediklerine göre konuşuyorum, sadece Nokia kalitesi onu diğer cihazlardan öne çıkarır.
Sd 835 li her cihazın arayüzü akıcı diyorsun, One Plus 5 şikayetlerini görmemişsin galiba. S8 de ilk çıktığında arayüzde hafif kasmalardan şikayetler gelmişti, güncellemeyle düzelttiler ama hala memnun olmayanlar var.
Kalitesini Nokia 6 da ben yaşadım. Nokia 8 in de kalitesi aşırı şişirilmiş mi değil mi çok yakında görürüz.