Nokia 8 otg kablo ile fare ve klavye bağlama

Bu konuyu okuyanlar

iMaKaNDi

Doçent
Katılım
10 Kasım 2016
Mesajlar
532
Reaksiyon puanı
251
Puanları
63
type-c 3.1 otg kablo aldım. pubg için fare klavye bağlamayı düşündün telefona. fare ve klavye set halinde 2side bluetooth alıcısına bağlı.
otg kablosunun ucuna alıcıyı takıyorum. telefon fare ve klavyeyi görüyor, kullanabiliyorum ama oyuna geçince fareyi kullanamıyorum. fare imleci ekranda gözüküyor oyuna girince fareyi pc de ki gibi kullanamıyrum. misal, ateş adeceğim zaman sanal ateş butonuna fareyi imlecini oraya görütüp basmam gerekiyor, sağa sola bakmam için fareyi sadece sağa sola çevirmem ne yazık ki olmuyor; farenin sol tuşuna ekranın bir yerinde sol tuşa basılı tutup fareyi sağa sola hareket ettirince anca sağa sola bakabilirim. kısacası oyun oynanmıyor fare imleci parmak görevi görüyor.

Octopus adlı bir uygulama var android markettte. pubg mobile ve diğer mobil oyunlar için fare ve klavye bağlayanların entegreli bir şekilde oyunu oynaması için tasarlanmış.pc versiyonu var bu uygulamanın, telefonu pc ye bağlayıp programa giriyorsunuz. usb hata ayıklama modunu aktif ediyorsunuz. uygulamanın girişinde telefon markaları var ama NOKiA yok. fare imlecini ekrana gömme işini pc uygulamasından yapıyorsunuz ama Nokia seçeneği olmadığı için yarı yolda kaldım.
bu uygulamanın kullanımı ile ilgili internette videolar mevcut. lakin nokia ile alakalı birşeyler yok ....sonuç olarak yazılımsal birşey bu elbet bir çözümü vardır.

bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
başka bir yöntemi olan varsa, deneyebilirim neden olmasın ? :)
 
Üst