Nokia 7 rekora koşuyor!

• Konuyu başlatan Shiftdelete.Net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
nokia-7.jpg

İlk etap satışları yarın başlayacak olan Nokia 7 modelinin şimdiden rekor sayıda başvuru aldığı ve başvuruların tüm hızıyla sürdüğü belirtildi.

https://shiftdelete.net/?p=88549

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Xiaomi mi 6 varken Nokia nın işi zor

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
630 lu hiç bir telefona para vermem ama nokıa 7 nin tasarımı çok hoş duruyor , sp 630 dan bi cacık olmaz tecrübeyler sabittir .

2 tane telefon kullandım 630 lu

M

Murat Burç

SDN Okuru
630 lu hiç bir telefona para vermem ama nokıa 7 nin tasarımı çok hoş duruyor , sp 630 dan bi cacık olmaz tecrübeyler sabittir .

2 tane telefon kullandım 630 lu
Hangi cihazları kullandınız sorun neydi 625'den daha mmı kötü pil sorunu falan mı var?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
70 euro üstüne mi6 var. Cihaz pahalı
Cihaz officially geliyor ülkeye. Xiaomi gibi ülkeyi sallamayan bir davranışta değil. Elektronik işi şans işi. Xİaomi cihazlar evet iyi ama bir arıza çıktı mı ithalatçı garantisine o kadar da güvenmemek lazım.

Mi6 ile bir de bizim ülkedeki 4G frekansları konusunda problemler yaşanıyor. Telekom ve Vodafone kullanıcıları zaman zaman bu problemleri yaşadıklarını ifade etmişler.

Tabii ki güç anlamında performan anlamında Mi6 ezip geçer 7'yi. Ancak elma ile armut'u karıştırmamak lazım. O zaman Nokia 8 ya da 9 'u Mi6'nın karşısına koymamız gerekir.

SD'un orta seviye işlemcileri bence oldukça iyi ve optimum başarımlar sergilemekte. Siz belki cihazınızla modelleme yapıyorsunuz ya da multi-thread ile uğraşıyorsunuz. Ancak ben orta+ seviye için dedim.

Xiaomi umarım resmi olarak bir dist. ile anlaşır yoksa ben hala uzak durmaya devam edeceğim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Cihaz officially geliyor ülkeye. Xiaomi gibi ülkeyi sallamayan bir davranışta değil. Elektronik işi şans işi. Xİaomi cihazlar evet iyi ama bir arıza çıktı mı ithalatçı garantisine o kadar da güvenmemek lazım.

Mi6 ile bir de bizim ülkedeki 4G frekansları konusunda problemler yaşanıyor. Telekom ve Vodafone kullanıcıları zaman zaman bu problemleri yaşadıklarını ifade etmişler.

Tabii ki güç anlamında performan anlamında Mi6 ezip geçer 7'yi. Ancak elma ile armut'u karıştırmamak lazım. O zaman Nokia 8 ya da 9 'u Mi6'nın karşısına koymamız gerekir.

SD'un orta seviye işlemcileri bence oldukça iyi ve optimum başarımlar sergilemekte. Siz belki cihazınızla modelleme yapıyorsunuz ya da multi-thread ile uğraşıyorsunuz. Ancak ben orta+ seviye için dedim.

Xiaomi umarım resmi olarak bir dist. ile anlaşır yoksa ben hala uzak durmaya devam edeceğim.
Onun yerine seçenek bence çok. Daha ucuz olan SD625'li iş gören bir Zenfone 3, SD650'ye sahip Xperia X hatta 820'li 2000.2e bulunabilecek Lenovo Moto Z
Direk Almanya fiyatlarına bakıyorum ne var diye X Compact 319 Euro
X 319 Euro
ZF3 355 euro
ZTE Axon 7 gibi ses performansı zirvelerde 820'li bir cihaz 385 Euro
HTC U ULTRA TR'de olmasa bile 450 euro
Ve sana iki tane kral buldum 469 Euro'ya Exynos 8890'lu kamerası rakipsiz cihazlardan biri S7 SAMSUNG Galaxy S7 32 GB Silber
Ve Kirin 960'lu devasa pili çok iyi kamerası olan bir Huawei Mate 9 HUAWEI Mate 9 64 GB Schwarz Dual SIM
479'a S7 Edge var
Nokia 7 çok pahalı bence
--- Gönderi Güncellendi ---
Altta üstte rakip var 120 euro üste S7 Edge var :D

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Onun yerine seçenek bence çok. Daha ucuz olan SD625'li iş gören bir Zenfone 3, SD650'ye sahip Xperia X hatta 820'li 2000.2e bulunabilecek Lenovo Moto Z
Direk Almanya fiyatlarına bakıyorum ne var diye X Compact 319 Euro
X 319 Euro
ZF3 355 euro
ZTE Axon 7 gibi ses performansı zirvelerde 820'li bir cihaz 385 Euro
HTC U ULTRA TR'de olmasa bile 450 euro
Ve sana iki tane kral buldum 469 Euro'ya Exynos 8890'lu kamerası rakipsiz cihazlardan biri S7 SAMSUNG Galaxy S7 32 GB Silber
Ve Kirin 960'lu devasa pili çok iyi kamerası olan bir Huawei Mate 9 HUAWEI Mate 9 64 GB Schwarz Dual SIM
479'a S7 Edge var
Nokia 7 çok pahalı bence
--- Gönderi Güncellendi ---
Altta üstte rakip var 120 euro üste S7 Edge var :D

SD630 yerine SD625 önermek. Enteresan. Zenfone'u olan arkadaşlarımın tamamı telefonlarının bozulması için eşek niyetine kullanıyorlar.

Bu arada söylemiş olduğunuz hemen tüm cihazların kendi UI'ı var. Oysa Nokia'ların hepsi pure arayüz ile geliyor.

Bir de işin sonu yok. 400$'dan bahsediyoruz ve 6 GB RAM'e sahip bir cihaz bu. Siz bana tamamen üst seviye cihazlardan behsidiyorsunzu neredeyse. Tüm reputative sitelerde "mid-range" olarak üzerine basa basa belirtmişler. Bana S7 alırım daha mantıklı diyorsunuz :D

Neyse görüşünüze saygım var. Ama kimse üst seviye cihazlar kullanmak zorunda değil. Özellikle 60+ yaşındaki kişiler bu tür cihazları en az 4-5 sene kullanabilir.

Son olarak, tüm cihazların lansman fiyatları genelde yüksek başlar. Bkz. Nokia 8'in Tr fiyatı; 3299 ile başladı tanıtıldığı gün. Daha 3 hafta geçmeden 2999'a düştü. Pek yakında 2500 seviyelerine iner Nokia 8. İncelediğim (fiziki olarak) ve yorumları okuduğm kadarıyla (yorumları da saçma sapan forum sitelerinden değil yine bu konularda uzman olan ciddi marka olmuş sitelerden bahsediyorum) üst seviye olmasa da çok başarılı bulmuşlar.

Unutmadan belirteyim; bu ekosisteme HMD Global daha yeni girdi. Samsung gibi 10bin çeşit cihazı yıllardır üreten bir firma değil. Ben bu gidişatın başarılı olacağını düşünüyorum.