Nokia 6 / Xperia X / Xperia Xa1 Ultra / Hangisini önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

EGEMEN ŞENGÜL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nokia 6 / Sony Xperia X / Sony Xperia XA1 Ultra

Bu telefonlar arasında kamera konusunda en iyi sonucu hangisi verir?

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
125
xa1 ultra sorunlu diye duydum. nokia 6 eh işte. bunlar arasındaki en alınacak telefon xperia x.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Hocam Nokia biraz saçmaladı girer girmez ya. O fiyata sd 430... Bilmiyorum niye böyle bişey yaptılar anlam veremiyorum açıkcası

yav bişey diyimmi o kasa olduğu sürece 430 olsun 620 olsun taş gibi telefon güncellemede alırsın götürür abi çok sıkıntı çıkarmaz yani. tabi beklemekte lazım kronik problem çıkarsa nokia samsung kadar iyi davranmayabilir.. sony de bir başka çaydanlık altlığı..

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
yav bişey diyimmi o kasa olduğu sürece 430 olsun 620 olsun taş gibi telefon güncellemede alırsın götürür abi çok sıkıntı çıkarmaz yani. tabi beklemekte lazım kronik problem çıkarsa nokia samsung kadar iyi davranmayabilir.. sony de bir başka çaydanlık altlığı..
Bak konu malzeme kalitesine gelirse gerçekten adamlar taş gibi telefon yapmış. Ama ona bir 625 koysalar fena mı olurdu ya. Peynir ekmek gibi giderdi :D

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Bak konu malzeme kalitesine gelirse gerçekten adamlar taş gibi telefon yapmış. Ama ona bir 625 koysalar fena mı olurdu ya. Peynir ekmek gibi giderdi :D

aynen öyle... 625 koysaydı malzeme kalitesi düşecekti bu sefer acayip sıradan f/p ürünü olacaktı bide böyle düşünmek lazım o fiyata bu malzeme kalitesini bulamıyorsun çünkü

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
xperia x den daha ucuz mi5s al kamerasıda güzel araştır

M

Murat Burç

SDN Okuru
Açıklayın siz bizde bilelim o zaman?
Konu sahibi ne sormuş ? kamera performansını sormuş.
Xperia X , Sony'nin MWC 2016'da S7 , HTC 10 ve G5'e rakip olarak çıkardığı O zamanın en güçlü işlemcilerinden birini kullanan X Performance'nin arka kamera altyapısını kullanıyor. Başka bir açıklamaya gerek yoktur sanırım.
--- Gönderi Güncellendi ---
Nokia 6 ise fiyatı fazla olan orta segment bir cihaz.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Konu sahibi ne sormuş ? kamera performansını sormuş.
Xperia X , Sony'nin MWC 2016'da S7 , HTC 10 ve G5'e rakip olarak çıkardığı O zamanın en güçlü işlemcilerinden birini kullanan X Performance'nin arka kamera altyapısını kullanıyor. Başka bir açıklamaya gerek yoktur sanırım.
--- Gönderi Güncellendi ---
Nokia 6 ise fiyatı fazla olan orta segment bir cihaz.
Cevabınız için teşekkür ederim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hatta işlemcilere bakarsak Nokia 6 , Snapdragon 430 kullanıyor. Xperia X ise Snapdragon 650. Benchmark puanu vermek gerekirse Nokia 6 güvenilirliği tartışılsada yine de bir şekilde kıyas olabilecek olan Antutuda 45-50 bin alırken Xperia X 76-78 binlere kadar geliyor. Grafik tarafındaki farklar zaten orası ayrı bir konu

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
2012-2014 arası kullanıcılarını dolandıran Nokia'ya hala tavsiye edenler var. Şaka gibi.

Nokia güncelleme fln vermez aldığınız yazılım ne ise öyle kalır cihazınız baştan söyleyelim de.

Lumia'lar için 2012'de 1 ay içinde en hızlı ve en çok uygulaması olan yazılımlı telefon olacak dediler 2014'de aldık ve 2017'de hala Instagram beta, snapchat gelmedi bile hala.

Düşünün rezil Nokia'yı işte.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
2012-2014 arası kullanıcılarını dolandıran Nokia'ya hala tavsiye edenler var. Şaka gibi.

Nokia güncelleme fln vermez aldığınız yazılım ne ise öyle kalır cihazınız baştan söyleyelim de.

Lumia'lar için 2012'de 1 ay içinde en hızlı ve en çok uygulaması olan yazılımlı telefon olacak dediler 2014'de aldık ve 2017'de hala Instagram beta, snapchat gelmedi bile hala.

Düşünün rezil Nokia'yı işte.
4 sene kullandım Lumia bu telefondan aldığım zevki şu an kullandığım Iphone 6 S Plus tan almadım. Güncelleme konusuna gelince geliştiriciler ve uygulamayı yapanlarda sıkıntı vardı WP' de ya da Nokia da sıkıntı yoktu.

M

Murat Burç

SDN Okuru
4 sene kullandım Lumia bu telefondan aldığım zevki şu an kullandığım Iphone 6 S Plus tan almadım. Güncelleme konusuna gelince geliştiriciler ve uygulamayı yapanlarda sıkıntı vardı WP' de ya da Nokia da sıkıntı yoktu.
WP aslında onun sahibi Microsoftda öyle büyük sıkıntı ve suç vardı ki. Microsofr Androide çıkardığı uygulamaları WP'ye çıkarmadı. Parayı basıp uygulama geliştiricileri çekebilirdi. Niye çekmedi ? Microsoft aşırı suçlu.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
WP aslında onun sahibi Microsoftda öyle büyük sıkıntı ve suç vardı ki. Microsofr Androide çıkardığı uygulamaları WP'ye çıkarmadı. Parayı basıp uygulama geliştiricileri çekebilirdi. Niye çekmedi ? Microsoft aşırı suçlu.
Aslında haklısınız para verebilirdi lakin vermedi kimse de güzelim sisteme uygulama vermedi. MS' de para vermediği gibi kendi uygulamalarını diğer sistemlere verdi kendi sistemini unuttu şimdi de durum ortada.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59

Bu benim veya senin sorunun değil.
Nokia'da çıkıp o zaman para iadesi yapacaktı müşterileri mağdur olmasın diye. Yaptı mı? Hayır.

Şuan Lumia telefonların hepsi 3310 kıvamında hiç bir işe yaramıyor.