Nokia 5800 XpressMusic Sorunlu Mu?

Cem

Profesör
Birkaç gündür Nokia'nın yeni dokunmatik ekranlı müzik telefonu 5800 XpressMusic ile ilgili donanım sorunları olduğu söylentileri dolaşıyordu. Peki sorun cihazları toplatır mı?

Üretilmiş ve satışa çıkmış bir ürünün servislere çağırılması şirketler için normal şartlarda ağır etkileri olan, hatta mali açıdan hiç sevilmeyen durumlardır. Hele böylesi küresel kriz günlerinde hiç tat vermez. Nokia'nın yeni dokunmatik ekranlı müzik telefonu 5800 XpressMusic'in belirli bir tarihten önce üretilenleriyle ilgili olarak yaşanan donanım sorunu nedeniyle servislere çağırılması söz konusu.

Arızalanan eski kolonlar
Mobile-review'daki Rus arkadaşlarımız olayı yeni bir makaleyle daha ilginç hale getirdiler. Buna göre resmi şirket kaynağıyla bir nevi tasdiklenen sorun, cihazın kolonlarının nem nedeniyle zaman içinde hışırdamasına ve daha sonra sesin bozulmasına neden oluyor. Finliler olayı anladıkları zaman Araştırma & Geliştirme birimine yetkili yollamışlar ve durum değerlendirmesi yapmışlar. Sonuç olarak sorunun birçok cihazda olduğu ve Nokia'nın kolon üreticisini değiştirmeye karar verdiği belirtiliyor.

Daha askeri duran yeni kolonlar
Bu sebeple Ocak 2009'dan önce üretilen ürünler büyük ihtimalle bu sorunla karşılaşılabileceği belirtiliyor. Nokia'nın Avrupa ve Asya PR yetkilisi Victoria Eremina Rusya'daki arkadaşlara problemin çözüldüğünü ve her sorunlu telefonun servis merkezlerinde ücretsiz olarak tamir edileceğini açıklamış. Umarız bu sorundan çok fazla kullanıcı zarar görmez.
:: Böyle bir sorunla karşılaştıysanız forumda bizlerle paylaşabilirsiniz.
Yazan: Cem Sünbül
SDN - http://shiftdelete.net
 
Üst