No bootable device insert boot disk hatası

ahmetfahribal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamun aleykum az önce format için bilgisayar a windows 7 CD si taktim önceden bilgisayara atılan formatta windows d ye kurulmuş c ise 250 MB lık bir disk olarak duruyordu fakat yanında system yaziyodu d nin ise mantıksal yazıyodu sonra ben c yı sildim yeniden olusturdum bilgisayarı bi açtım no bootable device insert boot disk hatasını verdi biostan en öne harddiski getirdim onyuklemedendir dedim hala aynı sonra windows CD sini takip başlangıç onarmaya tikladim bu sefer de boot\memtest.exe yı bulamadığını söylüyor. Ne yaparsam bilgisayar açılır ? Format CD sini deniyodum bide daha içinde kopyaliycagim dosyalar vardı.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Diskin boot kısmını silmişsin. Harddiskini başka bir bilgisayara ikinci disk olarak bağlayıp, kurtarman gereken ne varsa bir yere kopyala. Daha sonra da bilgisayarına sıfırdan temiz bir kurulum yap.

ahmetfahribal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Cevapladığınız için teşekkürler evet dediğiniz gibiymiş windows bios ayarları vs. için 100 mb lık sistem bölümü oluşturuyormuş bilmiyodum öğrenmiş oldum format sonrası sorun kalmadı.