Nijerya'ya meteor mu düştü?

Bu konuyu okuyanlar

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,050
Sanmıyorum. Başka bir patlamaya ait diyorlar diğer twitlerde. Zaten daha önce böyle patlayan bir göktaşı görmedim. Düpedüz bomba falan bu.
Meteorlar dünyaya düşerken çok yüksek ısıya maruz kalıyorlar. Yani patlayacak gazları bulundursa bile havada yanmadan yere düşer mi bilmiyorum.
Hem tehlikeli bir şey olsa NASA aylar önceden bildirirdi.
Bu, zaten felaketlerden paranoyak olmuş insanları kandırmak için ortaya atılmış bir yalan gibi.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,129
yabancı kaynaklar,ne olduğunu bilinmediğini yazıyor

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Ben artık hiçbir şeye şaşırmıyorum her şey olabilir ?

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
alttaki görüntü çin'deki havai fişek fabrikası kazası.

ikinci olarak meteor krateri olduğu iddia edilen çukurun 50 metre yakınında sapasağlam binalar var. o büyüklükte bir krater için meteorun yeryüzüne çarparkenki büyüklüğünün 5-10 metre olması gerekir ki onun oluşturacağı krater belediye çukuru gibi olmaz ve 50 metre yakınını bırak kilometrelerce ötede sağlam yapı bırakmaz. 10 metre çaplı bir asteroidin yere çarptığındaki kinetik gücü 100k tnt ediyor takriben.

rusya'da daha yeryüzüne bile düşmeden, yani kinetik enerjisini bile aktaramadan infilak eden 17 metrelik chelyabinsk meteorunu da örnek alabilirsiniz. 500 kilometrekarelik bir alanda sağlam cam bırakmamış ve insanları yaralamıştı.

%99.99 sahte olduğunu düşünüyorum. ya da askeri kaynaklı olduğunu iddia edenler var, daha muhtemel olan o.

sen ne diyosun la değişik demeyin içinizden sadece sesli düşünüyorum :d ayrıca bölümüm bu benim. bi bakalım okuyalım aslı astarı nedir ben de yeni duydum.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
alttaki görüntü çin'deki havai fişek fabrikası kazası.

ikinci olarak meteor krateri olduğu iddia edilen çukurun 50 metre yakınında sapasağlam binalar var. o büyüklükte bir krater için meteorun yeryüzüne çarparkenki büyüklüğünün 5-10 metre olması gerekir ki onun oluşturacağı krater belediye çukuru gibi olmaz ve 50 metre yakınını bırak kilometrelerce ötede sağlam yapı bırakmaz. 10 metre çaplı bir asteroidin yere çarptığındaki kinetik gücü 100k tnt ediyor takriben.

rusya'da daha yeryüzüne bile düşmeden, yani kinetik enerjisini bile aktaramadan infilak eden 17 metrelik chelyabinsk meteorunu da örnek alabilirsiniz. 500 kilometrekarelik bir alanda sağlam cam bırakmamış ve insanları yaralamıştı.

%99.99 sahte olduğunu düşünüyorum. ya da askeri kaynaklı olduğunu iddia edenler var, daha muhtemel olan o.

sen ne diyosun la değişik demeyin içinizden sadece sesli düşünüyorum :d ayrıca bölümüm bu benim. bi bakalım okuyalım aslı astarı nedir ben de yeni duydum.
Bence de başka bir şey meteor değil

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Nijerya mi?

birde bir Bilgi vereyim, Nijerya’ya bir vatandaş ithal kurşun geçirmez bir ürün getiriyor ise ülkesine sokabilmek için bir test yaptırıyor, yaptırdığı test de getiren kişi kurşun geçirmeme iddası olan o ürünün arkasına siparişi veren kişiyi (veya firma sahibi) koyarak silahla sikiyorlar yada başka bir bilgi verirsem Türkiye’den gitmek isterseniz ve gerekli aşilari olmazsanız sınırda 30 gün bekletiliyorsunuz.

Son düzenleme:

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,344
Biri havan topu falan test etmiştir.
Meteor'un etkisi o kadar küçük olamaz ki.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bir Jeofizik profesörü ve ekibi (araştırma grubu) patlama alanının ayrıntılı bir analizini yapıyor, oluşan çukurun içinde yabancı kayaçlar ve garip metalik nesneler bulunuyor ve bunun bir meteordan kaynaklandığını söylüyorlar.