Nihayet Ubuntu CD Siparişi Başladı

Bu konuyu okuyanlar

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
7.10.png

Bir süredir SDN'de artış gösteren linux ilgisine doping geldi :)

18 Ekim'de hazır olması beklenen Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon için siparişler alınmaya başlandı.Şimdi kaydınızı yaptığınızda isteğiniz kaydediliyor, dağıtım başladığında da gönderiliyor.Dağıtıma başlandıktan sonra 4 haftadan 6 haftaya kadar olan sürede elimize geçebileceği söyleniyor fakat benim CD'lerim 19 günde gelmişti(daha erken gelenler de var).18 Ekim'i beklemek yerine hemen beta versiyonunu da indirebilirsiniz fakat bildiğiniz gibi beta işletim sistemi veya genel olarak beta yazılım kullanmak pek tavsiye edilen bir durum değil.
Devamı ve ayrıntılar için >> Kaynak

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İstesek ne halta yarayacakki.7.04ten 3cd geldi bana ama bi halta yaramıyo boşuna istemeyin bence...

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Beryl hadisesini canlı canlı yaşamak için 6.06 sürümünü istetmiştim ama düşündüğüm gibi olmadı. Galiba Beryl özelliği için bazı eklemeler gerekiyormuş.Acaba bu sürümde Beryl denen olay hazır olarak mı geliyor ?

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
blogger dedi ki:
İstesek ne halta yarayacakki.7.04ten 3cd geldi bana ama bi halta yaramıyo boşuna istemeyin bence...

linux kullanıcı dostudur ama dostlarını iyi seçer.

Zemheri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acaba 7.04 ten çok farkı var mıdır? Ayrıca Berly için ubuntuyu beklemene gerek yok pozitiflinux diye bir dağıtım var 512 ram ve onboard ekran kartımda berly kullanabildim. biraz ağır oluyor ama nasıl bise olduğunu gördüm en azından. Gözün kesiyorsa denemeni tavsiye ederim. Yalnız bir notum var ağ ayarlarını bir türlü yapamadım. yaparsan ve haberdar edersen sevinirim.

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar ben sipariş etmiştim bir aralar hepsinden istedigim için 3 cd halinde elime ulaşmıştı ve herhangibi bir şekilde kargo yada posta masrafı talep etmemişlerdi benden ...

Bendeki sürüm :7.04 cdlere şimdi baktım ^^

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kargo parası istemiyolar zaten kargoylada gelmiyor normal postayla geliyor..

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Zemheri dedi ki:
Acaba 7.04 ten çok farkı var mıdır? Ayrıca Berly için ubuntuyu beklemene gerek yok pozitiflinux diye bir dağıtım var 512 ram ve onboard ekran kartımda berly kullanabildim. biraz ağır oluyor ama nasıl bise olduğunu gördüm en azından. Gözün kesiyorsa denemeni tavsiye ederim. Yalnız bir notum var ağ ayarlarını bir türlü yapamadım. yaparsan ve haberdar edersen sevinirim.
Haberin amacı dağıtımı bildirmek olduğu için ayrıntıları buraya yazmadım, haberin devamına bakabilirsin ;)

Görsel şovu yapan beryl'den ziyade compiz fusion.Youtube'da beryl diye arattığınızda çıkan videoların çoğu compiz o yüzden compiz'siz olmaz :)

firstdefault

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kargo parası yok. her kayıt yapanada yolluyorlar. linux kullanıcı dostu fala değildir. olmasını istemekteler ancak değil. uzman dostu oldugunu soyleyebilirim. ubuntuyu kuralı (7.04) 10 gunu geçti inanılmaz sorunlar cıkıyo. eyvallah guzel anladıkta bu akdar sorun cıkaran bir sistem kullanıcı delirten olur dost değil. yinede azimliyim teker teker çözüyorum sorunları ama güzelim windowsu kurduktan sonra 6 ayda bir format atan ben nete sadece sorunları duzeltmek için giriyorum. neyse 7.10 da ntfs gosterimi bir üst satıha cıkacak ntfs dosyalara write iznide olacakmıs. umarım daha iyi olur.

MehmetMiri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ubuntu İşletim sisteminin stabil sürümü çıktıktan sonra direk download etmek bence daha iyi(kotasızlar için) beklemeye gerek kalmıyor. Şahsi görüşüm bu

firstdefault

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar internet surumu basladı indirilmeye. kde masaustunu sevenler bunutuyu gonem u sevenler ubuntuyu, dusuk sisteme sahip olanlar xubuntuyu indirip denesin. cdler yukleme değil live gibi calısıyor. makineye yuklemeden bakabilirsiniz.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
firstdefault dedi ki:
Arkadaşlar internet surumu basladı indirilmeye. kde masaustunu sevenler bunutuyu gonem u sevenler ubuntuyu, dusuk sisteme sahip olanlar xubuntuyu indirip denesin. cdler yukleme değil live gibi calısıyor. makineye yuklemeden bakabilirsiniz.
Yazı biraz bozuk olmuş da düzelteyim :)

Gnome->Ubuntu
KDE->Kubuntu
Düşük Sistem->Xubuntu ;)

cakamo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
A afedersiniz ubuntu linux yazılımı demi? Şimdi bu ortama aydan düşmüş gibi olacağım ama
kayıt yaptırdığınızda ücretsiz işletim sistemimi gönderiyorlar yani. :D
afedersiniz. soru biraz basit olabilir. İdare ederseniz sevinirim :S

speedfreak

Asistan
Reaksiyon puanı
4
cakamo dedi ki:
A afedersiniz ubuntu linux yazılımı demi? Şimdi bu ortama aydan düşmüş gibi olacağım ama kayıt yaptırdığınızda ücretsiz işletim sistemimi gönderiyorlar yani. :D
afedersiniz. soru biraz basit olabilir. İdare ederseniz sevinirim :S

Evet herhangi bir ücret ödemiyorsun ve ubuntu linuxun. Ben sipariş verdim bugün bana ulaştı :} Ama daha deneme fırsatım olmadı.

cakamo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
YA BEN ÜYE OLACAKTIM AMA FİREFOX KAYDINIZI İZLEYEN BAŞKA BİR SUNUCU VAR DİYE BİR UYARI VERİN
CE BENDE İPTAL ETTİM SENCE SÜRDÜRMELİMİYDİM
TEŞEKKÜRLER

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
peki ubuntu yu sipariş edebilmek için 18 yaşında olmak gibi bir zorunluluk var mı?

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
speedfreak dedi ki:
Evet herhangi bir ücret ödemiyorsun ve ubuntu linuxun. Ben sipariş verdim bugün bana ulaştı :} Ama daha deneme fırsatım olmadı.
Ben sipariş verdikten sonra sana anlattım işlemin nasıl yapılacağını ama bana henüz gelmedi.Adaletin bu mu ubuntu :D

cakamo dedi ki:
YA BEN ÜYE OLACAKTIM AMA FİREFOX KAYDINIZI İZLEYEN BAŞKA BİR SUNUCU VAR DİYE BİR UYARI VERİN
CE BENDE İPTAL ETTİM SENCE SÜRDÜRMELİMİYDİM
TEŞEKKÜRLER
Bu gönderi işleminde güvenliğimize yönelik herhangi bir sorun olmaz ama firefoxun verdiği uyarıya da anlam veremedim doğrusu.Aynı anda başka bir tarayıcı veya başka bir sekmede daha mı sipariş vermeye çalışıyordun?
Bir ekran görüntüsü koyarsan belki daha net konuşabilirim.

tekefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende sipariş vermiştim 2007-10-15. tarihinde postaya vermişler bakalım ne zaman elimize ulaşacak

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Geçen hafta geldi bana kullanmayacağım için dağıttım sağa sola. Yani değer vermediğimden değilde ben Fifasız bilgisayarı neyleyim.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bana da geçen hafta geldi ve compiz fusion keyfini yaşamaya başladım.

Zarfın içinden çıkan ubuntu etiketlerini defterime yapıştırdım, ubuntu bana defter gönderdi sandılar :)

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Trabzon'dan ayrılmasan gelirdi :p

Hem onca zamandır indirecek bir yer bulamadın mı?Bulursun bulursuuun :)

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Banada gelmedi hamza..Senin siparişler ne zaman gemiye yüklenmiş benimkiler kasımın 6sında yüklenmiş hava bozuklukları yüzünden gemi seferleri yapılamıyor o yüzden geç gelecek heralde... ;)

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Ekimin 15'inde bindirmişler gemiye :]
Ama ben bu haberi yaptığımda hemen sipariş vermiştim sen belki geç vermişsindir bak bakalım tarihe.