Nihat Kahveci: ''Milli forma kutsaldır''

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
A Milli Takım'ın Hırvatistan maçında sakatlanmasının ardından uzun bir süre futboldan uzak kalan Nihat Kahveci, Numancia mücadelesi ile geri dönüş yaptı! Yıldız futbolcu, Bosna maçına kadar daha iyi duruma geleceğini ifade ederken, İspanya maçına kayıpsız gidilmesi konusunda uyardı.

Numancia maçı ile uzun süren sakatlığının ardından sahalara geri dönen Villareal’in yıldız futbolcusu Nihat Kahveci, Lig Tv'de yayınlanan Futbol Gündemi Programı'na canlı bağlandı. Yıldız futbolcunun sözlerini Ajansspor.com sizler için derledi.

"DAHA İYİ SEVİYEYE GELECEĞİM"

Nihat Kahveci sakatlık sonrası geri dönmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, “Uzun bir sakatlık geçirdim ve bunun neticesinde bir ameliyat oldum. Son olarak da ligde 25 dakika oynadım. Oynadığım sürece kendimi iyi hissettim ve elimden geleni yaptım. Tabii ki fiziksel olarak arkadaşlarımla aynı durumda değilim ama oynadığım sürece daha iyi bir seviyeye geleceğim. Lig olsun, Şampiyonlar Ligi olsun takımdan uzaktım ama Allah’a çok şükür artık geri döndüm" dedi.

"MAÇ YAPMAK ÖNEMLİ"

Sahada olarak daha iyi bir iyileşme süreci geçireceğinin altını çizen yıldız yıldız futbolcu;

“Maç yapmak çok önemli. Son maçımızda Numancia'ya karşı 25 dakika oynadım. İkinci gole de katkım olduğu için ayrı bir mutluluk yaşadım. Şuan hiçbir sıkıntım yok. Önemli olan artık bunun devamını getirmek. Umarım ilerleyen haftalarda daha da iyi duruma geleceğim” yorumunda bulundu.

"MİLLİ TAKIMDA SAKATLANDIM DİYE.."

“Kariyerim boyunca ufak sakatlık yaşamadım” diyen yıldız oyuncu sözlerini şöyle sürdürdü; “Futbol hayatımda 3 ağır sakatlık yaşadım ama dönüşlerim iyi oldu. Gerçekten iyi bir rehabilitasyon süreci yaşadım. Bana hem eşimin hem de ekibimin verdiği destek ve iyi bir çalışma süreci ile sahalara dönüyorum. Sonuçta gönül isterdi ki sakatlanmayayım. Ama futbolda bunlar yaşanabiliyor. Takımımda milli takımda sakatlandım diye tepki görmedim. Çok iyi bir yönetici ve teknik heyet sahibiz ve bu konularda çok anlayışlılar. Zaten benim sakatlığım süresince bir kaybımız da olmadı. Ligin sadece ilk iki maçında yoktum. Bu nedenle de sakatlığımla ilgili sıkıntı yaşanmadı” dedi.

"MİLLİ FORMA KUTSALDIR"

Sakatlık sürecinin yeni geçmesi nedeniyle Milli takımı düşünüp düşünmeyeceği ile ilgili bir soruya da yanıt veren Nihat, “Davet edildiğim takdirde A Milli Takım’a her zaman gelirim. Bizde milli forma kutsaldır ve her oyuncu o mevkiiye ulaşmak için çaba sarf eder. Fatih hoca da görev verdiği sürece her zaman A Milli Takım’da oynamaya devam edeceğim” ifadesini kullandı.

BOSNA MAÇINDA TAM HAZIR

Bosna maçına kadar daha iyi durumda olacağını da ifade eden golcü futbolcu; “Önümüzdeki Bosna maçına yaklaşık 15 gün zaman var. Bu sürede kendimi hazırlamak için çalışacağım. Görev verildiği takdirde de maçta elimden gelenin en iyisini yapacağım” dedi.

"İSPANYA MAÇINA KAYIPSIZ GİDİLMELİ"

Dünya Kupası Eleme Grubu’nda final maçları yaptıklarını belirten ve İspanya maçına kadar kayıp yaşanmaması gerektiğini vurgulayan Nihat, bu konuda ise şu görüşlerini aktardı; “Avrupa Şampiyonası, ilk maçımızdan son maçımıza kadar final maçlarıyla geçti. Şimdi Dünya Kupası grup maçları da böyle geçiyor. Yine bir final maçı var önümüzde. Artık puan kaybetmememiz gerekiyor. İspanya maçına puan kaybı yaşamadan gitmeliyiz çünkü İspanya takımı çok kuvvetli. Bunu hem Avrupa Şampiyonası’nda gösterdiler, hem de son 2 maçlarında gösterdiler. Puan kaybetmeden İspanya maçına gelebilirsek çok daha da iyi olacak”

İSPANYA MAÇI ÇOK ÖZEL

Nihat İspanya maçının kendisi için farklı bir önemi olduğunu da belirtirken sözlerini şöyle tamamladı;

“7 sezondur İspanya'da oynuyorum ve Türkiye'den oynadığımdan da çok burada forma giydim. Burada bana çok güzel bir ilgi var ve seviliyorum. Avrupa Futbol Şampiyonası’nda da ‘biz olamazsak İspanya şampiyon olursa sevinirim’ demiştim ve öyle oldu. O maç benim için anlamı çok büyük olan, çok güzel bir maç olacak. Ama ben Türk mili takımının kazanması için elimden gelen her şeyi yapacağım.”

kaynak:http://www.ajansspor.com/futbol/ispanya/h/20080922/milli_forma_kutsaldir.html