Nihat Hatipoğlu'nun Cevabı Uzun Süre Alkış Aldı!

Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Nihat Hatipoğlu'nun kadın izleyicinin "Erkeklerin dar pantolon ve babet giymesi doğru mu?" sorusuna verdiği "Erkeklerin de inancına uygun giyinmesi gerekir." cevabı uzun süre alkışlandı

1434358221857.jpg

ATV ekranlarında Ramazan boyunca iftar ve sahur programlarında izleyici ile buluşan ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu'na yöneltilen ilginç sorular haber olmaya devam ediyor.

"ERKEKLERİN DAR PANTOLON GİYMESİ DOĞRU MU?"

Programın önceki gün yayınlanan bölümünde Sultanahmet'te toplanan kalabalıktan biri mikrofon alarak Hatipoğlu'na "Erkeklerin dar pantolon ve babet giymesi doğru mu?" şeklinde bir soru yöneltti.

"ERKEK İÇİN DE AYNI ŞEY GEÇERLİ"

Bu soru karşısında "Doğru değil" diyerek söze başlayan Hatipoğlu, "Biz hanımefendi kardeşlerimizin örfüne, inancına uygun giyinmesi gerekir diyorsak erkek için de aynı şey geçerlidir" dedi.

ALKIŞ TUFANI KOPTU

Nihat Hatipoğlu'nun bu cevabı alandakiler tarafından uzun süre alkışlandı.

Hatipoğlu'nun 'Erkek Dar Pantolon Giyer mi?' Sorusuna Cevabı Uzun Süre Alkışlandı

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bana sorsalar ben de aynı cevabı verirdim. Alkış tufanı neden kopmuş çözemedim!?

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
bende çözemedim herkes aynı cevabı verirdi , Heralde kadınların çoğu feminen ordaki kadınsılıkları ağır bastı :)

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Verilen cevaba kopan alkış tufanı yorumsuz kalır.

Önce bayanlar erkek gibi giyinmeyi bıraksın.
Erkeklerde bayanlara has küpe takmayı bıraksın.
Akabinde bayanlara has renk tonlarını giymekten uzak dursun.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117

kadın kıyafetleri kadın anatomisine göre yapılıyor pantalon,takım elbise olayı farklı küpe ise çok eski bir kültürden kalma bişey denizciler seferde ölürseler cenaze masraflarını karşılasın diye küpe takarmış...küpe kadınların tekelinde değil ben takar mıyım? takmam kravat,kravat iğnesi bile takmam ki en fazla asker künyem var onu takarım onun üstünde adım tertibim yazar 1977/3...

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Bana sorsalar ben de aynı cevabı verirdim. Alkış tufanı neden kopmuş çözemedim!?
Aynı cevabı sen versen seni kâle almazlar ama bu adama tapıyorlar ya ne derse alkış kıyamet olur.
Sevmediğim insanlardan biri de bu ve taklitçi oğlu.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
kadın kıyafetleri kadın anatomisine göre yapılıyor pantalon,takım elbise olayı farklı küpe ise çok eski bir kültürden kalma bişey denizciler seferde ölürseler cenaze masraflarını karşılasın diye küpe takarmış...küpe kadınların tekelinde değil ben takar mıyım? takmam kravat,kravat iğnesi bile takmam ki en fazla asker künyem var onu takarım onun üstünde adım tertibim yazar 1977/3...

Şimdiki nesil bu anlamlar üzerinemi küpe takıyor yoksa aksesuar olsun diyemi.
Pantolonlar anatomiye göre yapılsada bir erkek kıyafeti olduğu gerçeğini değiştirmez.
Şahsi tercihlerinizde sakıncalı bir durum yok. Lakin demir çelik vb (gümüş hariç) maddelerin erkeklerce kullanımında Peygamberimizin uyarıları bulunmakta. Dilerseniz araştırabilirsiniz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Şimdiki nesil bu anlamlar üzerinemi küpe takıyor yoksa aksesuar olsun diyemi.
Pantolonlar anatomiye göre yapılsada bir erkek kıyafeti olduğu gerçeğini değiştirmez.
Şahsi tercihlerinizde sakıncalı bir durum yok. Lakin demir çelik vb (gümüş hariç) maddelerin erkeklerce kullanımında Peygamberimizin uyarıları bulunmakta. Dilerseniz araştırabilirsiniz.
onu biliyorum altın delikanlıyı bozar elmas herkesi bozar bilinçsiz yüzük takmak parmak kaybına neden olabilir çünkü ağır işte çalışırken yüzükler tehlike oluşturur.

Galahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19

1. si feminist gibi olacak değilim ama kadın demen daha doğru olur 2. si kadınlara has renk tonu derken ? psikolojin falanmı bozuk senin alalh yukardan pembe kadının mavi erkeğinden karıştıranı yakarımmı dedi

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
1. si feminist gibi olacak değilim ama kadın demen daha doğru olur 2. si kadınlara has renk tonu derken ? psikolojin falanmı bozuk senin alalh yukardan pembe kadının mavi erkeğinden karıştıranı yakarımmı dedi

Öncelikle herkim olursanız olun hangi makam mevkide olursanız hangi fikir akımını desteklerseniz destekleyin,
herkes gibi söylediğiniz belirttiğiniz konuşmaları ve konuşmada yapılan usluba göre değerlendiririm.
Branşa bağlı olarak gerçeklik veya doğruluk payı üzerinde durup takdir veya tenlit ederim.

Şimdi; psikolojimin bozuk olup olmadığını bilebilmeniz için detaylı ve uzun bir diyalog akabinde değerlendirmeye alabilirsiniz. Ki bu alanda mutlaka eğitim görmüş biri olmanız gerekir.

Asıl meseleye gelince, ALLAH kavramı üzerinde durup böylece savunma moduna girdiğinize göre bu alanda da bize Kuran ve hadis ışığında erkeğin kadına, kadının da erkeğe benzemesi hakkında bizleri her yönüyle (sadece renkleri belirtmeyin sakın) aydınlatırsanız sevinirim.

Kuran ve hadis ışığında sadece ama sadece bu konuyla ilgili konuşma yaparsanız psikolojimin bozuk olduğunu ve dini hususlarda yanlışlarımın olduğunu kabulmedeceğim. Yok lafı dolandırıcaksanız ne konuşmamdan alıntı yapın ne üstü kapalı konuşmama yorumda bulunun nede nick'i me seslenin.

İyi forumlar.

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
onu bunu bırakın hiçbir psikolog forumda yazılarına bakıp teşhis koyamaz ...

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
onu bunu bırakın hiçbir psikolog forumda yazılarına bakıp teşhis koyamaz ...

Sorunda orda zaten fikir belirtirken saygısızlık ve hakaret söz konusu.
Yoksa renklerin cinslere olan durumunu tartışmıyorum.
Çok biliyorya bazıları bakalım bize ne anlatacaklar.

Son mesajlar