Nihat Hatipoğlu: Sokaktan hayretler içinde geçtim. Dört genç kızımız bira içiyorlardı

Bu konuyu okuyanlar

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Merak ettim de asosyal biri için komik kavramının tam karşılığı nedir diye.
Bu bizatihi kendisi olabilir mi?!
Çok hoşgörülüyüm, müslümanım ama laf sokma çabalarından da geri durmam diyorsun heralde.

Beni küçükken kuran kursuna da götürdüler, camiye de götürdüler. 13 yaşlarında birayı da denedim, bu beni alkolik yapmadı. İki zıt şeyi de denemiş birisi olarak konuşuyorum. Sizde "aman şunu yapma günah, buna bakma günah" diyerek büyüdünüz, o yüzden farklı şeyleri tam olarak anlayamıyorsunuz. Kimse anlamadığı konuda görüş paylaşmamalı ve herkes karşı tarafı o haliyle kabul etmeli. Sen bu dediğime hala karşıysan

Bkz:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amıca bira yemek olmadığına göre içecek grubuna giriyor evet ayran şerbet olan gruba doğru :)

israil ile ne alakası var anlayamadım , içeceksin 2 tane yeterli 4 ten sonrası bozuyor ama
Bira gazdır. İçen kişi neden gaza gelir sanıyorsun?

Ekli dosyalar

• yobaz.png
    yobaz.png
    26.2 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleme:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Çok hoşgörülüyüm, müslümanım ama laf sokma çabalarından da geri durmam diyorsun heralde.

Beni küçükken kuran kursuna da götürdüler, camiye de götürdüler. 13 yaşlarında birayı da denedim, bu beni alkolik yapmadı. İki zıt şeyi de denemiş birisi olarak konuşuyorum. Sizde "aman şunu yapma günah, buna bakma günah" diyerek büyüdünüz, o yüzden farklı şeyleri tam olarak anlayamıyorsunuz. Kimse anlamadığı konuda görüş paylaşmamalı ve herkes karşı tarafı o haliyle kabul etmeli. Sen bu dediğime hala karşıysan
Senin Kur'an kursuna gidip gitmemenin benim için bir önemi yok. Çünkü sen bizim insanları camiye, Kur'an kursuna gidip gitmeme durumuna göre değerlendirdiğimizi zannediyorsun. Biz kimseyi de ayrıca kendi görüşümüz ve anlayışımız ile değerlendirmeyiz. Biz insanları Allah'ın koyduğu kurallar muvacehesinde tanır ve değerlendiririz.

Allah bir şeye haram ve yasak demişse bizim için mesele bitmiştir. Çünkü o zararlı olduğu için yasaklanmıştır. Devlet dahi haram olan ya da şöyle diyelim zarar veren her türlü obje'nin reklamını yasaklamıştır. Ve zararı olan bir şeyin azı da çoğu da haram ve yasaktır. Sen az içiyormuşsun da zararı olmuyormuş da gibi saçma sapan zırvalarla kendini kandırırsın sadece.

Cinayetlerin, trafik kazalarının vs. cümle ölümlerin kahir ekseriyetinin müsebbibinin alkol olduğunu biliyoruz, çünkü bunu zaten resmi istatistikler söylüyor.

Sen daha neyin kafasındasın ve bana neyi savunuyorsun? Bi de utanmadan kalkıp bizleri abuk sabuk, hakaretvari söylemlerle aşağılamaya, şahsımızda İslam dininin hükümlerini değersizleştirmeye tevessül ediyorsun.

İçki içene saygı duyarım, ama onu savunana, yaygınlaştırmak için gayret edene saygı duymak bir tarafa o kişi Allaha ve toplum menfaatlerine karşı savaş açtığı için ben de ona düşman olurum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Seyyah hocamız gerçekten çok güzel ve anlaşılır bir dille iyiliğe davet ediyor ve tavsiyelerde bulunuyor, dinlememekte ve anlamamazılıkta inatçılık yapmak kişileri bağlar ama zararları yine en başta kendilerine sonra topluma olur. Toplumun zarar görmemesi için üstümüze düşer vazifeler gereği sadece ama sadece güzellikle uyarıyoruz, yaptığımız sadece bu.

İçki, kumar, fal okları gibi şeyler şeytan işi birer pisliktir...

Ey iman edenler! (Aklı örten) içki (ve benzeri şeyler), kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz. Mâide Suresi 90. Ayet

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
"Bira bir içecek"miş!!!
Mesela su gibi, ayran gibi, şerbet gibi mi?!
Birkaç şişe içince kafayı tırlatmayan cinsten mi?
Cumartesi gününü kutsal kabul edenler için doğru, normaldir yani!
Yalnız bir sorun var yeğenim...
Burası İsrail değil!
Evet burası İsrail değil. Dini kurallar ile devlet yönetilmiyor. Halkbuki İsrail için bu söylenemez.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Sosyal medyanın gündemine oturan konuları burada da konuşuyoruz. Sadece burada değil her yerde konuşuluyor bu konular cinsiyetimizle alakası yok.
Dediğimde yanıldığımı düşünmüyorum. Sağ sol gibi, türk kürt gibi bamteli konular. Bilgi sahibi olduğunuz konularda yeni bir hesaptan içerik editörlüğü yapın görelim.

Son noktayı koyuyorum
savunduğu kızları tanımadığım için ne bilip bilmeyeceklerinden emin değilim.
ibni falan, ebu falan diyerek dini tarihte rol almış kişileri aşağılayıcı konuşması çok yanlış. adam istediği hikayeyi anlatır, satılırsa kazanır. bende izlemem dinlemem kendisini ama tabiri çok yanlış. o noktayı sende bu salak videoyu paylaşarak yanlış yere koyuyorsun.

@seyyah abi
Bazı kişiler ıslah olmaz abicim. Saygılar iyi akşamlar.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Dediğimde yanıldığımı düşünmüyorum. Sağ sol gibi, türk kürt gibi bamteli konular. Bilgi sahibi olduğunuz konularda yeni bir hesaptan içerik editörlüğü yapın görelim.
Siz de kafayı çok taktığınız "hit alan" gündem konularından konu açın başka hesapla görelim o zaman.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Getirisi olmayan şeyin altına elimi sokmam, forum için. Bende bir dönem böyle koşturdum ama benimkiler özgün oluşturulmuş içeriklerdi. Copy paste içerik ile hiç uğraşamam. Onu botlarlada yapabiliyorsun nihayetinde.

Üyelere ücretsiz zaten yardım ediyorum. Yerim iyi böyle.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
bu salak videoyu paylaşarak yanlış yere koyuyorsun.

@seyyah abi
Bazı kişiler ıslah olmaz abicim. Saygılar iyi akşamlar.
Szayel,
Bu videoyu koyan kişi emin ol videosunu koyduğu kişiyi benim kadar tanımaz.
Bu videoda konuşan kişi bir deisttir. Bildiğim kadarıyla Amerikada yaşıyor.
Babası çok muhterem bir din alimiydi. Sadrettin YÜKSEL Arapça konusunda Türkiye'de bir numaralı bir otoriteydi. Kendileri Muş'lu olurlar. Ağabeyi Metin YÜKSEL İslâmi gençliğin liderlerinden biriydi. Kendini tıpkı babası gibi Allah yoluna adamış, ihlaslı, samimi ve cevval bir müslümandı. Çok da iyi bir hatipti aynı zamanda. 1979 yılı bir Cuma namazı çıkışında Beyazıt Camii önünde şehid ettiler. Babası ve ağabeysi böyleyken kendisi sonradan tırlattı, kafayı bozdu ve tam bir kefereye dönüştü. Tabii babası bunu evlatlıktan reddetti. Bu nursuz, uğursuz bedbahtta Türkiye'de tutunamayınca Amerika'ya kapağı attı. Ara sıra böyle zehirli salyalarını akıtır ülkeye.

Hristiyanlığa tek laf ettirmeyen Amerika İslâma havlayan bu gibi finoları pek sever. Onları orada besler, yemlerini verir sonra da havlatır üstümüze. Keza onun sözlerini kendine rehber edinen buradaki hempaları da fırsatı hiç kaçırmaz, onunla "al gülüm, ver gülüm" tandemine girerler.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Kıymetli kardeşim, keşke tanımadığımız insanlar hakkında bu denli ağır ithamda bulunmasaydık. Evet o arkadaşı tanıyorum, ve katiyetle senin tarifine uyan bir niyete sahip değil!

Sadece ülkede çok konuşulan konuları iktibas ediyor, sonuçta bizler de burda tartışıyoruz. Doğru olana doğru, yanlış olana yanlış diyoruz.

Biz müslümanlar kişileri değil, günahı ve davranışları kınar, kişilere ise hidayet dilemek gibi güzel dileklerde bulunuruz.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Eyvallah alkol kötü karşısınız da daha düne kadar otelinde restoranları alkollüydü onu napcaz.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Eyvallah alkol kötü karşısınız da daha düne kadar otelinde restoranları alkollüydü onu napcaz.
Yahu arkadaş, adam on kez açıkladı, siz hiç bunu görmediniz mi? Allaha yemin ederek söyledi ki, "O otel benim uhdeme geçtiği günden bu yana, içeriye alkolun zerresi girmemiştir, haram olanın zerresi girmemiştir" diye...

Sizin şu çok değer verdiğiniz malum gazeteleriniz var ya, gidip başka otellerde çektikleri görüntüleri oradaymış gibi yayınlayıp adama resmen iftira ettiler. Bu arada Nihat hoca o kızları bira içtiler diye kesinlikle kınamadı, bira içtiklerinde kendini görür görmez sakladıklarını, yüreklerinde hala bu toprakların edebinden, irfanından, terbiye ve görgüsünden barındırdıklarını falan anlattıktan sonra "Onlara kızmayın, hor görmeyin" mealinde sözler söyledi. Lakin sizin namus(!) abidesi gazeteleriniz önünden arkasından keserek, mesajı kendi diledikleri şekle sokup adamı idam sehpasına çektirdiler. Hepsi bu.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
1603754118844.png

İstediği kadar yalanlasın google kayıtları yalan söylemez
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tripadvidor'a gir bak alkollü masa fotoğrafları var neyin inkarı bu

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Bira içti diye edepsiz mi oldu? "Sözde" müslüman tarikatları da gördük.
Bu ülkenin sorunu alkol değil cemaatler.
Biri elma derken neden illa armut demek zorundasınız? Konuyla ne alakası var? Alkol iyi bir şey mi yani bu mudur anlamamız gereken.Eğer müslümansan haram kardeşim HARAM.! Değilsen ne ala takıl kafana göre.Bir çok diğer zararlarını saymaya lüzum bile yok.Ne kadar zorunuza gidiyor anlamıyorum.Allah'ın haram dediğini yapanı uyarmayıp alkışlayacak kafada değil diye kimseyle uğraşamazsınız.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,392
Halen uzatmanın anlamı yok.Ben başta da dedim. İçen içer içmeyen içmez. Eğer kişi İslama inanıyorsa iyliği emretmek kötülükten sakındırmak onun sorumluluğudur yapmalıdır.

Alkol faydasından çok zararı olan bir içecektir. Ne kadar ayarında içsen bile bunu ayarsız içenlerde vardır. Toplum ise dini yönüne bakmadan fazla tüketiminde toplumun zararına olabilecek eylemlere karşı cezasını belirlemiştir. Şimdi ben iyi biri olsam 10 gün ayarında içsem birgün ayarını kaçırsam ve topluma zarar veren eylem yapsam polise veya hakime ben iyi biriyim diyerek kurtulabilir miyim tabiki de hayır. İslam senin inancınsa bana ne diyip geçemezsin.Şimdi gelmiş bize müslümanlık anlatıyorsun diyenlere de sözüm var. Ben muhafazakar bir ailede büyüdüm. Umreye de gittim gitmeden önce ve hala da kimseye zararım dokunmayan iyi birisiyim günah olduğu halde içki de içtim. Her ne kadar ayarında içsem bile bir miktar fazla kaçırdığımda biraz bilinçsiz hareket ettiğimin farkına ara ara varıyordum. İşte her ne kadar irade bile olsa o ince çizgiyi geçince herşey değişmeye başlıyor.

Öbür yandan Kuranda "Şarap akan ırmaklar" geçiyor diye atlayanlar olacak. Onlara cevabım ise bu kelime "şerebe" kökünden gelir ve içmek anlamına geliyor. "Şarap" kelimesi ise arap topraklarında alkollü veya alkolsüz üzümden veya hurmadan yapılan içecekleri kapsar. Kuranda alkollü içecek değil alkolsüz üzüm suyu gibi içecekler için bu kelime kullanılmıştır.

Kızlar ise içkiyi saklamaları onların büyüklerine karşı olan saygılarını kaybetmediklerini gösterir.
Nasıl bir iş görüşmesinde,arkadaşla buluşmada,aile yanında hareket ederken bir edep varsa toplum içindeki eylemlerimiz de buna dahildir.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
İstediği kadar yalanlasın google kayıtları yalan söylemez
Tripadvidor'a gir bak alkollü masa fotoğrafları var neyin inkarı bu
İstanbul Yeşilpınar'da oturan dayımı aradım dün ikindiden sonra... Çünkü o haftada bi kaç kez Sultanahmet tarafına mutlaka gider. Ona bu konu hakkında bana kesin bir malumat bildirmesini rica ettim. Gitti ve araştırdı. O müesseseden bu güne kadar alkollü içki adı altında değil bir zerre, alkolun adı bile girmemiş o otele... O civarlarda alkol barındırmayan ender otellerden biriymiş orası. Bunları bana telefonda söyledi, takriben yarım saat önce.

İkinci bir husus, mesajının sonunda verdiğin linkte alkolü hatırlatacak tek bir görüntü bile yoktu. Masada bir şişe resmi olması ille de alkol içildiği anlamına mı geliyor? Mesela su şişesi olamaz mı? Meşrubat şişesi olamaz mı, yahut birileri orada soda, kola vb. içemez mi? Ve ayrıca Google'ın yazdığı herşey mutlak doğru mudur? Kur'an ayeti gibi iman etmek zorunda mıyız?

İstersen daha fazla zorlama, kul hakkına girme. İnan bana iftira dünyanın en ağır günahlarından biridir.

Son düzenleyen moderatör:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
bunun kolayı var alkollü içki satışı ruhsata bağlı bunu ilgili kuruma sorun Nihat Hatiboğlu yalan söylemez.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Her zaman ki gibi aynı Tipler. Aynı görüşe sahip insanlar iftira at karala itibar karalaması yap. Yalan iftira bedava nede olsa. ( Kime çekmişler hangi lideri örnek alıyorlar böyle asılsız iddiada bulunma konusunda akıl alır gibi değil. )

Adam resmi açıklama yapmış.

1603807113444.png

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Seyyah abi ilgili sayfaya girip yemek kategorisini seçtiğinde karidesli resme tıklarsan alkol görebilirsin.

Resim 2016da çekilmiş, Nihat bey abi ne zaman devralmıştır dükkanı o kadar araştıramayacağım.

Yine de fitne uykudadır, uyandırana lanet olsun denmiştir. Tripadvisor veya binbir çeşit para kazanma odaklı otel sitesinde eski resimleri duruyor olabilir. Buna göre hareket eden varsa bu fitneye ortak olacaktır. Hele hele adam bir yorum getirince direkt adamın açığını arayıp, abidik gubidik rehber sitelerindeki resim üzerinden yürümeleri çok ayıp. Bu oyuna alet olanlar daha da ayıp yaparlar. Hemen öfkeyle kalkmasın kimse.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Dinde insanların görevi tebliğdir ve önemli olan alkolik ateist yada lgbt li insanları müslümanlık safına katabilmek her daim kalp kazanıp gönüller i kazanmaktır bunun için en önemli madde saygıdır

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Murat hocam; İslam hoşgörü dinidir. Tebliğ, uyarı, çağrı yapabilir.
Bu adam bu kızların konusunu açtığında bu kadar tepki çektiyse, yanlarına gidip konusunu açsa herhalde idam edilecekmiş.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Seyyah abi ilgili sayfaya girip yemek kategorisini seçtiğinde karidesli resme tıklarsan alkol görebilirsin.
Kıymetli abicim, adam bunu açıkladı zaten. Dedi ki, içkili resimlerin hiçbiri benim otele ait değil. Biz o oteli açtığımızda "Buradan haram olan hiçbir şey içeriye giremeyecek" diye yeminle açtık. Ve öyle de devam ediyor" dedi. Google üzerindeki resimler sıhhat yönüyle çok mu sağlam oluyor? Ha bu arada o otel sadece onun değilmiş, ortakları da varmış.

Bir ara kaçak diye fitne çıkarmışlar, olmadığını ispatlamış, zarureten susmuşlar. Lakin hep bir fırsat kollar gibi didinip dururlar. Dertleri, davaları aslında Hatipoğlu'nun şahsı, oteli, zenginliği falan değil. Böyle şeyler umurlarında bile değil. Dertleri hoca'nın anlattıkları. Yani sürekli Peygamber ve sahabe sevgisini işleyen etkili anlatım tarzı. Milyonlarca insanın teveccühü. Bu ülkede İslâm dinine hizmet eden, toplumu bu yönde etkileyen insanların kaderidir bu. Çamurlara belenir ki sözleri tutmasın, kimse ona ve onun şahsında anlattıklarına itibar etmesin!

Son düzenleyen moderatör:

MatCodex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Kıymetli kardeşim, keşke tanımadığımız insanlar hakkında bu denli ağır ithamda bulunmasaydık. Evet o arkadaşı tanıyorum, ve katiyetle senin tarifine uyan bir niyete sahip değil!

Sadece ülkede çok konuşulan konuları iktibas ediyor, sonuçta bizler de burda tartışıyoruz. Doğru olana doğru, yanlış olana yanlış diyoruz.

Biz müslümanlar kişileri değil, günahı ve davranışları kınar, kişilere ise hidayet dilemek gibi güzel dileklerde bulunuruz.
Kendisini tanımamak daha hayırlı bundan eminim. Yaptıkları yanlışsa düzelmesi için kendisiyle bağlantı kurmak da şart ama yakını değilim birşeyi hiç değilim kendi kafasında kendi keyfinde gider bu işler en son beni alakadar eder ama ne zaman denk gelsem ters konularda kendi bilir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
aslında tanımazsan büyük kayıp olur kalbinin nuru yüzüne vurmuş diyebilceğin değerli insan o.

Recep Güngör

Asistan
Reaksiyon puanı
147
adam şaşırabilir bu kadar abartılacak bir şey yok bu arada elinde içkiyle dolaşıp ergen ergen hareketler yapmayın en azından içecekseniz bari