Nihat Hatipoğlu: Sokaktan hayretler içinde geçtim. Dört genç kızımız bira içiyorlardı

Bu konuyu okuyanlar

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Basında araştırırsanız o vakıfların ismini görürsünüz. Vakıf ve tarikat ismi zikretmem çünkü bugünkü adalet sisteminde haklı iken haksız çıkarsınız. Ama tarayın basını görürsünüz.

Demek ki idaremizden daha sıkı bir mücadele bekliyoruz bu kurumlara karşı.

Muhakkak ki hastane yaptığın için hedef olan LÖSEV'i kast etmiyorumdur beyefendi.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
@Dilara Kaya Haber bağlantısı yanlış herhalde. :)
Yanlış değil, alkol içersen kafana böyle taş düşer demeye getiriyor :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Basında araştırırsanız o vakıfların ismini görürsünüz. Vakıf ve tarikat ismi zikretmem çünkü bugünkü adalet sisteminde haklı iken haksız çıkarsınız. Ama tarayın basını görürsünüz.

Demek ki idaremizden daha sıkı bir mücadele bekliyoruz bu kurumlara karşı.

Muhakkak ki hastane yaptığın için hedef olan LÖSEV'i kast etmiyorumdur beyefendi.
Lösev'i diğerlerinden nasıl ayırabiliyorsak, tarikatlar için de durum aynıdır işte.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Alkol kötü yapmıyor kötüler daha çok alkol tüketiyor. Ben de alkol sigara tüketirim kötü müyüm şimdi hayır. Alkol kötülüklerin sebebi değildir alkol içmese de o cinayet tecavüz fikri onun zihninde vardır önemli olan kişilik.
Mesela ben iyi birisiyim diyelim kimseye zararım yok alkolü aşırı tüketip sarhoş olduğumda bilincim yerinde mi olur ya da araba sürsem kaza yapsam birine veya kendime zarar versem yine kötü biri değilim diyerek ceza almaktan kurtulabilir miyim ? Alkol kötü yapmıyor ama aşırı tüketiminde bilinçli şekilde hareket etmeni zorlaştırıyor.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Keşke sandıkları gibi alkol tüm kötülüklerin anası olsa, yasaklasak dünya da kötülüklerden arınmış mis gibi bir yer olsa.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Çocuklara yönelik taciz ve tecavüz çok büyük ölçüde kendisini dindar diye gösteren veya dine hizmet ettiğini iddia eden çevrelerde görülüyor.
Bir düzeltme yapayım. Bunu yapanlar kendilerini dindar olarak tanıttıkları için İslamada yasak olan bir eylem yaptıklarından dolayı daha çok dikkat çekiyor. Yoksa kendini dindar olarak tanıtmayan dini kullanmayan insanlarda bu eylemleri yapıyorlar. İkisini karşılaştırsak sizce dini kullanmayıp yapan mı yoksa dini kullanıp yapan mı dikkat çeker ?

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Sabah yazarı ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, bir ilde sokaktan geçerken hayretler içinde kaldığını söyleyerek "Dışarıda dört genç kızımız bira içiyorlardı" ifadelerini kullandı. Hatipoğlu, kızların kendisini görünce biralarını sakladıklarını da iddia etti.

Kızlar umarım biralarını gerçekten saklamamışlardır o zaman üzülürüm....

Al işte sonra neden bu ülke böyle , abi özgürlük diye bişi var kuranda da yazmıyormu dinde zorunluluk yoktur, böyle insanlara dinde özgürlük diye bişi öğretmek lazım.

Al işte sonra neden bu ülke böyle , abi özgürlük diye bişi var kuranda da yazmıyormu dinde zorunluluk yoktur, böyle insanlara dinde özgürlük diye bişi öğretmek lazım.
He bide ekleme yapayım,18 yaşının altındaysa bişi diyemem.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Yapılan eylemi dinle bağdaştıranlar beni ilgilendirmiyor. Ben yadırgayanın kendi inancına göre yasak olan bir eylemi kızların yaptığını görmesinden dolayı yadırgamasının normal olduğunu söylüyorum sadece. Yadırgayan dini inancını bile hesaba katmadan bu kişinin hiç içki içmediğini düşünürsek içen kızların yaptığı eylemi yine yadırgaması normaldir

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Bu nasıl bir cümle ya? Allah'ım nesil nereye gidiyor?

Eskiden insanlar büyüklerinin yanında bırak birayı, sigara içmezlerdi, saklarlardı. Şimdi göstere göstere yapmak mı tavsiye ediliyor. Gerçekten lanet olsun bu asra ya.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Sabah yazarı ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, bir ilde sokaktan geçerken hayretler içinde kaldığını söyleyerek "Dışarıda dört genç kızımız bira içiyorlardı" ifadelerini kullandı. Hatipoğlu, kızların kendisini görünce biralarını sakladıklarını da iddia etti.

Son cümlede saçmalamayı bırak zırvalamışsın. Oldu olacak neyse demeyecem... Haber kaynağınında fetöcülüğü ayyuka çıkmış birgün olmasına girmiyorum bile... Bari sözcü falan kullanaydın...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bir düzeltme yapayım. Bunu yapanlar kendilerini dindar olarak tanıttıkları için İslamada yasak olan bir eylem yaptıklarından dolayı daha çok dikkat çekiyor. Yoksa kendini dindar olarak tanıtmayan dini kullanmayan insanlarda bu eylemleri yapıyorlar. İkisini karşılaştırsak sizce dini kullanmayıp yapan mı yoksa dini kullanıp yapan mı dikkat çeker ?
Kesinlikle bu yorumunuzu katılıyorum. Yapılan eylemler zaten adice ve bir de dini kullanarak yapılınca daha da adice geliyor.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Kesinlikle bu yorumunuzu katılıyorum. Yapılan eylemler zaten adice ve bir de dini kullanarak yapılınca daha da adice geliyor.
Bizim burada dini alet edip yapanlar kadar dini alet etmeden yapanları da eşit şekilde yargılamamız lazım. Ve dini kullanarak yapanlardan dolayı bir topluluktaki tüm bireylerde öyledir dememek lazım. Sonuçta bireylerin yaptığı hatalar kendilerine aittir tüm bir topluluk ya da gruba değil.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bizim burada dini alet edip yapanlar kadar dini alet etmeden yapanları da eşit şekilde yargılamamız lazım. Ve dini kullanarak yapanlardan dolayı bir topluluktaki tüm bireylerde öyledir dememek lazım. Sonuçta bireylerin yaptığı hatalar kendilerine aittir tüm bir topluluk ya da gruba değil.

İyi ama bir vatandaş olarak ben safiyane olarak mütedeyyin kesimden ve ayrıca sayın hükümetimizden de bu konuda adımlar atmasını bekliyorum. Pek çok olaya yayın yasağı geliyor ve unutuluyor gidiyor. Yayın yasakları kısmi olarak gelebilir. Yani kurban olan kişinin kimliği vs gizli tutulur bunu anlarım. Ama burada tamamen bir perdelenme oluyor.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Açıkçası sırf bira içiyorlar diye "onlar da bizim evladımız" "hayretler içinde kaldım" lafı benim hiç hoşuma gitmedi. Biri bira içiyor diye terbiyesiz ve saygısız olmaz. Biraz ülkeden haberi olan insan zaten gençlerin sürekli bu tarz şeyler içtiğini ancak alkolik olma derecesine gelmediğini bilir. Kaldı ki ülkemizde bira içiyor diye kimse dışlanmıyor ötekileştirilmiyor sanki öyle bir durum varmış gibi lütfeder şekilde ifadeler kullanmasını doğru bulmuyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Millet kafayı yemiş ilahiyatçı adam başka ne yorum yapacaktı? Aferim kızım için daha çok için mi?
İnanmayan zaten inanmıyor. Ülkede serbestlik mi yok? İnanmamak serbestlikse inanmak da serbestlik.

Müslümanım diyipte Nihat Hatipoğlunun dediklerini sorgulayan ve eleştiren varsa önce inancını sorgulasın çünkü inancında problem olabilir. İslamda alkol açıkça haramdır. Nihat hatipoğlu da inandığının gerektirdiğini yapmış. Bu yüzden ayıplanamaz. İnanmak da inanmamak da serbest bu ülkede

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
İyi ama bir vatandaş olarak ben safiyane olarak mütedeyyin kesimden ve ayrıca sayın hükümetimizden de bu konuda adımlar atmasını bekliyorum. Pek çok olaya yayın yasağı geliyor ve unutuluyor gidiyor. Yayın yasakları kısmi olarak gelebilir. Yani kurban olan kişinin kimliği vs gizli tutulur bunu anlarım. Ama burada tamamen bir perdelenme oluyor.
Bizim milletimizin bir kişi hata yaptığında tüm grubu hedef almaya ve suçlamaya yatkın olduklarını düşünürsek hata işlemeyen insanların da bu haber sonucu hedef alınması ihtimali yüksek olabilir. Önce zihniyet değişmeli işte o zaman böyle şeylerle karşılaşmayız

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Bu malessef sadece bir bahane.
Neresi bahane. Milletin böyle birşey yapmadığını mı söylüyorsun. Görmedik mi darbe teşebbüsü olduğunda neredeyse tüm ordu mensupları millet tarafından hedefe konulmadı mı ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu malessef sadece bir bahane.

Hayret etmesine hayret ediyor insan. Suudi Arabistan'da sokakta bira içen 4 kişi görsem ben de hayret ederdim de Türkiye'de etmem.
Ben de hayret etmem. Bence 25 yıl içinde ülkenin yarısından fazlası ateist veya deist olacak.
Şuanda %30luk bir kesim vardır. Dümdüz ateist veya deist olan.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
çok eskiden bu tip içecekleri sokakta içilmezdi diye ima ediyor eskiden sokakta sigara içmezmiş tiryakiler sokakta içki,sigara içmek ayıplanırdı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bira içti diye edepsiz mi oldu? "Sözde" müslüman tarikatları da gördük.
Bu ülkenin sorunu alkol değil cemaatler.
Bu ülkenin sorunu dar görüşlülerdir cemaatlar değil.

Polis teşkilatından dolu fetöcü çıktı. Askeriyeden de öyle. Orduyu lağvedelim. Emniyeti imam hatip yapalım.

Halka silah dağıtalım. Savaşırız. Ben tank istiyorum.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Dinde zorunluluk yoktur ama bu dine inanan iyiliği emretmek kötülükten sakındırmakla sorumludur.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Dinde zorunluluk yoktur ama bu dine inanan iyiliği emretmek kötülükten sakındırmakla sorumludur.
Dine inanmada özgürlük vardır. Dine inanırsan özgürlük yoktur. Haramlar helaller süs olsun diye söylenmemiş.

Hadi çıkın ben özgürüm diye devletin kanunlarını uygulamayın. Kırmızı ışıkta geçsen ceza yazılıyor.
Neden? çünkü devletin vatandaşısın. Devletin düzeninde yaşıyorsun. Devlet senin hükmedicin.

Fetöyü bitirdiler de ne oldu? Fetönün elinden aldıklarını başka cemaatlere, vakıflara verdiklerini haberlerde gördüm. Onlara nasıl bu kadar güveniyorlar???
Yahu bana birilerinin yaptığı icraatları anlatma. O birileri için Siyastte yazdıklarımı bilmiyormuş gibi

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
çok eskiden bu tip içecekleri sokakta içilmezdi diye ima ediyor eskiden sokakta sigara içmezmiş tiryakiler sokakta içki,sigara içmek ayıplanırdı.
1950'lerdeki İstanbul'u özlemiş herhalde Nihat Hocam. Herkes tiril tiril de giyinirmiş İstiklal'de

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Bira içen günahkardır, sözde müslüman görünenler de münafıktır. Her ikisini de tasvip etmiyorum.

Ayırca, mahşer günü "cemaatler kötüydü o yüzden biz de böyle günahkar takıldık" demek maalesef geçerli bir neden olmayacak.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Bu ülkenin sorunu cemaatler değil gericilerdir. Ve gericilik dar görüşlülük bağnazlık sadece cemaatlerde olmaz. Cemaat TDKya göre ikinci anlam olarak topluluk demektir. Buna göre dernek,vakıf,kuruluş,parti gibi tüm topluluklar dini hesaba katmazsak cemaattir. Ve bu topluluklarda da böyle insanlar vardır. Önemli olan tüm topluluklarda ve toplumda bu tür insanları müslüman,ateist,deist gibi inançlarına göre değil yaptıklarının ahlaksızlığını ele alarak eşit şekilde eleştirirsek işte o zaman ülkede bir ilerleme vardır görüş olarak.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu ülkenin sorunu cemaatler değil gericilerdir. Ve gericilik dar görüşlülük bağnazlık sadece cemaatlerde olmaz. Cemaat TDKya göre ikinci anlam olarak topluluk demektir. Buna göre dernek,vakıf,kuruluş,parti gibi tüm topluluklar dini hesaba katmazsak cemaattir. Ve bu topluluklarda da böyle insanlar vardır. Önemli olan tüm topluluklarda ve toplumda bu tür insanları inançlarına göre değil yaptıklarının ahlaksızlığını ele alarak eşit şekilde eleştirirsek işte o zaman ülkede bir ilerleme vardır görüş olarak.
Bu ülkenin sorunu laikliğin uygulanmamasıdır. Türkiye'de laiklik yoktur. Aksini iddia edenle tartışırım.