Haber Nihat Hatipoğlu: Sokaktan hayretler içinde geçtim. Dört genç kızımız bira içiyorlardı

OzkanK.

Dekan
karşılıksız iş yapsın dedim mi ?
Asgari ücret 2500 TL Ramazan programı 600 bin TL
Sap ile Saman bu işte

O adamın izlenme oranı aldığı reklam yaptığı reyting kanalık kazandığı para veya işindeki başarı hiç önemli değil senin için 2500 TL alsın yeterli tabi :) Efsane yorumlar ya...
Adam TV kanalına çıksın diye talep var yarın Show a TV8 e geçeyim dese belki 800-900 bin TL verecekler 1 ay Ramazanda çıksın diye. Burada seni rahatsız eden nedir gerçekten anlamıyorum ? ( Adamın bu parayı nasıl kullandığını veya harcadığını bilmediğin halde. ) Belki gizlice bu paranının 690 bin TL sini fakirlere dağıtıyor yardımlar yapıyor sadece 10 bin TL sini kendine alıyor NERDEN BİLİYON ?

600 Bin TL alması söylediklerini değersiz veya kıymetsiz mi yapar ?

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
Çok havalı olunuyor sokak ortasında içince. Hele bir de yaşın 16 olacak, 14-15 göstereceksin. Tamaaam. %100 havalı olma taktiği. Cool çocuk.
Dini falan geçtik, edebimize, adabımıza aykırı bu durum. Hadi bunu da geçtik, bunlara bira satan adamın cezası nerede?
Hiç bakılmıyor bu yasal durumlara. Bakılmıyor, yapılıyor.
16 yaşında olduklarını nereden çıkardınız?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konunun kapanmasını talep ediyorum.
@Creative @Usain @alpsadik @grbzz
Sebep?

ozciceky

Profesör
O adamın izlenme oranı aldığı reklam yaptığı reyting kanalık kazandığı para veya işindeki başarı hiç önemli değil senin için 2500 TL alsın yeterli tabi :) Efsane yorumlar ya...
Adam TV kanalına çıksın diye talep var yarın Show a TV8 e geçeyim dese belki 800-900 bin TL verecekler 1 ay Ramazanda çıksın diye. Burada seni rahatsız eden nedir gerçekten anlamıyorum ? ( Adamın bu parayı nasıl kullandığını veya harcadığını bilmediğin halde. ) Belki gizlice bu paranının 690 bin TL sini fakirlere dağıtıyor yardımlar yapıyor sadece 10 bin TL sini kendine alıyor NERDEN BİLİYON ?

600 Bin TL alması söylediklerini değersiz veya kıymetsiz mi yapar ?
Herhalde bir şeyi anlamak istemiyorsunuz ya da anlamakta zorlanıyorsunuz.
Din üzerinden para kazanmaktan bahsediyorum ben. Din üzerinden para kazanmaktan ve burada da aşırılığa kaçmaktan bahsediyorum.
Din Allah rızası için öğretilir ve anlatılır. Para için değil.
Kaptın mu farkı efsane kardeş ?

Ecomanya

Profesör
Burada önemli olan faktör kızların yaşı.. 18in altıysa içki içmeleri yasal değil. Ama yaşları büyükse herkesin doğrusu yanlışı inanışı kendine.. Her koyun kendi bacagından..

rover_xp

Doçent
ya tm ne tartıştınız kısa ve net.
alkol sağlığa zararlı ama onun aldığı zarardan sizde zarar görmezsiniz korkmayın
dinen yasak tamam ama onların dini sizi yine ne ilgilendirir onlar istediği dine inanır
ayrıca nihat hatipoğluda neden eleştirmişse bunu birkaç genç kız sokakta bira içiyor NE KADAR İLGİNÇ BİR ŞEY BEN HİÇ SOKAKTA İÇKİ İÇEN GENÇ KIZ GÖRMEMİŞTİM.yahu sizene onlar içer.hristiyanlar üzerinden örnek vereyim mesela onlar gelip dese sokakta genç kızlar kiliseye gitmemiş kuran okuyordu.görüldüğü üzere saçma.ama nihat hatipoğlununda yaptığının ondan kalır bi yani yok.18 yaşının altındalarsa tamam.ama yaş falan belirtmemişte.kısaca uzatmaya gerek yok yani.

Szayel

Profesör
Valla kuşağın yaş ortalamasından çok değilim ama alkol biz büyürken hep kötülüklerin anası olarak öğretildi. Velhasıl kelam sigara da zararlıydı. Yaşım geçiyor olsa da halen daha aile büyüklerimin karşısında yapmam bu eylemi. Sigaranın alkolün saygısı olmaz derler hikaye.

Her aile çocuğun içinde bir ateş yakamıyor ne yazık ki. İçmek dinen günah, haram olsa da içene de saygımız var ama görüyoruz içtikten sonra neler olduğunu da.

Adam icra ediyor olduğu iş bu, bu konuda konuşması gayet normal. Size niye abes geliyor da aşağılıyorsunuz orayı anlamadım ? Bence alkol ve tütün ürünleri halk içinde tüketilmemeli. Küçüklere örnek açısından. Tabi böyle birşey bu ülkede mümkün değil orası ayrı. Yinede ben kadının orda burda keş gibi içmesi taraftarı değilim. Alkol içmeninde bir adabı vardır. Mekanında oturur efendi gibi içersin, durman gerektiği yerde durur kalkar gidersin.

Helal gız dilara kaptın gene yevmiyeyi. Çok can alıcı yerden açmışsın konuyu. Hitler tavan.

Szayel

Profesör
Kız olmalarının da büyük katkısı olduğunu düşünüyorum Usain'cim.
Açtıkları başlıklar zaten hep efsane. Tam tartışmaya polemiğe açık, biri birşey dese karşı tarafa söz hakkı tanıyan ateşi yüksek konular :))

leoh

Öğrenci
adamlar çokta ülkeyi Suudi Arabistan formuna getirmişler. bir zamanlar bu ülkenin devlet lokallerinde alkol servis edilir herkes de usturuplu içerdi. alkol içmek bir sosyalleşme aracıydı şimdi ise gelinen nokta İran molla rejimi

Sabah yazarı ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, bir ilde sokaktan geçerken hayretler içinde kaldığını söyleyerek "Dışarıda dört genç kızımız bira içiyorlardı" ifadelerini kullandı. Hatipoğlu, kızların kendisini görünce biralarını sakladıklarını da iddia etti.

Kızlar umarım biralarını gerçekten saklamamışlardır o zaman üzülürüm....

Çok normal bir durum, bira genel anlamda yanlış bir şey. Bir de o adam ilahiyatçı yani ona ters bir durum, fikrini belirtmiş sadece... Burada demek isteneni umarım daha iyi anlarsınız.

Artık kusurlar veya yanlışlar gizlenmiyor aksine havalı bişeymiş gibi gösteriliyor.

umut4343

Asistan
Cezalı
Ey iman edenler, içki, kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak şeytanın işlerinden olan pisliklerdir. Öyleyse bun(lar)dan kaçının; umulur ki kurtuluşa erersiniz.
Maide Suresi, 90. ayet

Szayel

Profesör
Yarından tezi yok nick ve avatar değiştireyim o zaman. :D
Yapabilirsin =) Yılların taktiği bu ehehehe. Pubg mobile oynuyorum arada oradada kız görünümlü erkekler geliyor.
Bizdede eskiden kontör falan isterlerdi, goygoy yaparlardı mirc zurna chatten :))
Mesaj otomatik birleştirildi:

adamlar çokta ülkeyi Suudi Arabistan formuna getirmişler. bir zamanlar bu ülkenin devlet lokallerinde alkol servis edilir herkes de usturuplu içerdi. alkol içmek bir sosyalleşme aracıydı şimdi ise gelinen nokta İran molla rejimi
sen ne anlatıyon acaba ?
sosyalleşmek için psikoloğa gidin, kahvehanelere gidin, cafelere gidin, arkadaşlarınıza gidin, akrabalarınıza gidin. Alkole gitmek keyiften başka bir şey değil.

İstemediğin kadar yerde alkol servis ediliyor. Git iç hocam, ama sokak ortasında içmek ayrı birşey.
Baliciler, uyuşturucu kullananlar neyse bence alkolde bu düzeyde.

Bizim memlekette herkes bekar ama karı boşuyor muhabbette. Molla rejimi de neymiş ** ?

Son düzenleme:

İsimyok0808

Profesör
2015 yılında yayınlanmış bir haberde görmüştüm taksimde bir test yapıyorlardı 12 yaşlarında bir çocuğa ordaki tekellerden alkol sigara aldırmaya çalışıyorlar çocuğa hiçbiri yaşın küçük vermemi bırak kime alıyorsun bile demiyorlar.hatta bir tanesi çocuğun aradığı sigara kendi dükkanında olmadığından başka dükkan bile söylüyor.
Bizim buralarda yaş önemli bile değil (Bazı tekellerde.) İsteyen istediği gibi alkol ürünlerini alabiliyor.