Nihat Hatipoğlu: Sokaktan hayretler içinde geçtim. Dört genç kızımız bira içiyorlardı

Bu konuyu okuyanlar

Bu malessef sadece bir bahane.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayret etmesine hayret ediyor insan. Suudi Arabistan'da sokakta bira içen 4 kişi görsem ben de hayret ederdim de Türkiye'de etmem.
Ben de hayret etmem. Bence 25 yıl içinde ülkenin yarısından fazlası ateist veya deist olacak.
Şuanda %30luk bir kesim vardır. Dümdüz ateist veya deist olan.

çok eskiden bu tip içecekleri sokakta içilmezdi diye ima ediyor eskiden sokakta sigara içmezmiş tiryakiler sokakta içki,sigara içmek ayıplanırdı.

Bira içti diye edepsiz mi oldu? "Sözde" müslüman tarikatları da gördük.
Bu ülkenin sorunu alkol değil cemaatler.
Bu ülkenin sorunu dar görüşlülerdir cemaatlar değil.

Polis teşkilatından dolu fetöcü çıktı. Askeriyeden de öyle. Orduyu lağvedelim. Emniyeti imam hatip yapalım.

Halka silah dağıtalım. Savaşırız. Ben tank istiyorum.

Fakehero

Profesör
Al işte sonra neden bu ülke böyle , abi özgürlük diye bişi var kuranda da yazmıyormu dinde zorunluluk yoktur, böyle insanlara dinde özgürlük diye bişi öğretmek lazım.
Dinde zorunluluk yoktur ama bu dine inanan iyiliği emretmek kötülükten sakındırmakla sorumludur.

Usain

Dekan
Emektar
Bu ülkenin sorunu dar görüşlülerdir cemaatlar değil.

Polis teşkilatından dolu fetöcü çıktı. Askeriyeden de öyle. Orduyu lağvedelim.

Halka silah dağıtalım. Savaşırız. Ben tank istiyorum.
Fetöyü bitirdiler de ne oldu? Fetönün elinden aldıklarını başka cemaatlere, vakıflara verdiklerini haberlerde gördüm. Onlara nasıl bu kadar güveniyorlar???

Dinde zorunluluk yoktur ama bu dine inanan iyiliği emretmek kötülükten sakındırmakla sorumludur.
Dine inanmada özgürlük vardır. Dine inanırsan özgürlük yoktur. Haramlar helaller süs olsun diye söylenmemiş.

Hadi çıkın ben özgürüm diye devletin kanunlarını uygulamayın. Kırmızı ışıkta geçsen ceza yazılıyor.
Neden? çünkü devletin vatandaşısın. Devletin düzeninde yaşıyorsun. Devlet senin hükmedicin.

Fetöyü bitirdiler de ne oldu? Fetönün elinden aldıklarını başka cemaatlere, vakıflara verdiklerini haberlerde gördüm. Onlara nasıl bu kadar güveniyorlar???
Yahu bana birilerinin yaptığı icraatları anlatma. O birileri için Siyastte yazdıklarımı bilmiyormuş gibi

KamtariR

Profesör
Bira içen günahkardır, sözde müslüman görünenler de münafıktır. Her ikisini de tasvip etmiyorum.

Ayırca, mahşer günü "cemaatler kötüydü o yüzden biz de böyle günahkar takıldık" demek maalesef geçerli bir neden olmayacak.

Fakehero

Profesör
Bu ülkenin sorunu cemaatler değil gericilerdir. Ve gericilik dar görüşlülük bağnazlık sadece cemaatlerde olmaz. Cemaat TDKya göre ikinci anlam olarak topluluk demektir. Buna göre dernek,vakıf,kuruluş,parti gibi tüm topluluklar dini hesaba katmazsak cemaattir. Ve bu topluluklarda da böyle insanlar vardır. Önemli olan tüm topluluklarda ve toplumda bu tür insanları müslüman,ateist,deist gibi inançlarına göre değil yaptıklarının ahlaksızlığını ele alarak eşit şekilde eleştirirsek işte o zaman ülkede bir ilerleme vardır görüş olarak.

Bu ülkenin sorunu cemaatler değil gericilerdir. Ve gericilik dar görüşlülük bağnazlık sadece cemaatlerde olmaz. Cemaat TDKya göre ikinci anlam olarak topluluk demektir. Buna göre dernek,vakıf,kuruluş,parti gibi tüm topluluklar dini hesaba katmazsak cemaattir. Ve bu topluluklarda da böyle insanlar vardır. Önemli olan tüm topluluklarda ve toplumda bu tür insanları inançlarına göre değil yaptıklarının ahlaksızlığını ele alarak eşit şekilde eleştirirsek işte o zaman ülkede bir ilerleme vardır görüş olarak.
Bu ülkenin sorunu laikliğin uygulanmamasıdır. Türkiye'de laiklik yoktur. Aksini iddia edenle tartışırım.

ozciceky

Profesör
Bu ülkenin sorunu cemaatler değil gericilerdir. Ve gericilik dar görüşlülük bağnazlık sadece cemaatlerde olmaz. Cemaat TDKya göre ikinci anlam olarak topluluk demektir. Buna göre dernek,vakıf,kuruluş,parti gibi tüm topluluklar dini hesaba katmazsak cemaattir. Ve bu topluluklarda da böyle insanlar vardır. Önemli olan tüm topluluklarda ve toplumda bu tür insanları inançlarına göre değil yaptıklarının ahlaksızlığını ele alarak eşit şekilde eleştirirsek işte o zaman ülkede bir ilerleme vardır görüş olarak.
Tehlike dini kendi çıkarlarına kullanmaları zaten. Çünkü dini kullanarak inanan kesimin üzerinden oynamak daha kolay geliyor onlara. 50 senede hala insanlar ne orucu bozar ne bozmaz diye tartışıyorlarsa bu kesimi dini kullanarak aldatmak çok daha kolay oluyor.

OzkanK.

Dekan

İşte sabahtan beridir beklediğim yorum...

O zaman Müslüm Gürsesten şu yasaklı şarkısı size gelsin. ( Yıkılsın Minareler açılsın Meyhaneler... ) Tüm sorun hatta Müslümanlıkta İslamda yoksa Alkol nedir ki çok iyi bir şey aslında.

ozciceky

Profesör
Buna katılıyorum. A ya da B partisi farketmeden hiçbirinde laiklik uygulanmamakta.
Kesinlikle laiklik olsa idi Diyanet de olmazdı, zorunlu din dersi de olmazdı. Ben bir sünni olarak yazıyorum devlet de sünnilerden yana tavır takınmazdı.

O zaman Müslüm Gürsesten şu yasaklı şarkısı size gelsin. ( Yıkılsın Minareler açılsın Meyhaneler... ) Tüm sorun hatta Müslümanlıkta İslamda yoksa Alkol nedir ki çok iyi bir şey aslında.
Sorun din ile aldatan cemaatlerde.

Kesinlikle laiklik olsa idi Diyanet de olmazdı, zorunlu din dersi de olmazdı. Ben bir sünni olarak yazıyorum devlet de sünnilerden yana tavır takınmazdı.
Türkiye cumhuriyeti dünya tarihinin gördüğü en büyük ateisttir. Sunnilerden yana tavır almamaktadır. İşine geldiği gibi davranmaktadır.

Dilara Kaya

Profesör

Anlamak mı istemiyorsunuz? İçki içti diye insanlar terbiyelerini edeplerini kaybetmiyor herkesi bir tutamazsınız.

OzkanK.

Dekan
Anlamak mı istemiyorsunuz? İçki içti diye insanlar terbiyelerini edeplerini kaybetmiyor herkesi bir tutamazsınız.

Bir tutan mı var ? Ben yaşı tutuyorsa herkes özgür istediğini yapabilir diyorum zaten özgürce. Milleti rahatsız etmediği ve kuralalra uyduğu sürece...

Ama inatla bazıları Alkol sorun değil alkolde ne varki asıl sorun Cemaatler tarikatlar Müslümanlar hatta inanalar diyecekler utanmasalar...

Bu konuda herkes bir değil katılıyorum bende destekliyorum ama nasıl oluyorsa cemaatte tarikatta veya müslümanlar içinde bir tane şerefsiz veya yanlış adam çıktımı Bütün Müslümanlar aynı gibi oluyor size göre ?

SDN Son Haberler

Son mesajlar