Nihat Hatipoğlu: Sokaktan hayretler içinde geçtim. Dört genç kızımız bira içiyorlardı

Bu konuyu okuyanlar

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Canım Kardeşim. Nihat Hatipoğlunu bırak bir cami imamı da gelse yanıma ben de içtiğim içkiyi saklarım. Hadi İmam Bey senin de şerefine demem herhalde. Kişinin hele de bir din adamı olmasından dolayı saygı da bunu gerektirir. Yani bu da kendini bilmekle alakalı bir konu

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Sen istediğin kadar öğret ona kalmış bir şey. Sonuçta alkol bağımlılık yapan bir şey. Babam uyarıp geçiyor önemli değil deyip içmeye devam edebilir. Kızınız veya oğlunuz olup olmadığını bilmediğim için bunun sonuçlarından bahsetmeyi doğru bulmuyorum.
Anne baba düzgün olduktan sonra çocuk daha düzgün olur merak etme. Bir şeyi yasaklarsan onu elde etme hırsı artar ama eğrisini doğrusunu anlatırsan bir sorun olmaz.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Nereden gördüm bu konuyu öff be!

Yemin ediyorum bütün hayat enerjimi aldı elimden.

GÜNAH NORMAL DEĞİLDİR. GÜNAH GÜNAHTIR.
BİR MÜMİN, GÜNAH İŞLEYEN ARKADAŞINI HOŞ GÖREMEZ. ONA İYİLİĞİ EMREDER, ONU KÖTÜLÜKTEN SAKINDIRMAK İÇİN NASİHAT EDET. BÖYLE YAPMASI AYNI NAMAZ GİBİ, ORUÇ GİBİ FARZDIR.
İtirazımız yok buna da. Neden bağırıyorsunuz ?

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Bira içti diye edepsiz mi oldu? "Sözde" müslüman tarikatları da gördük.
Bu ülkenin sorunu alkol değil cemaatler.
Bu ülkenin sorunu cemaatlar değil kambalistler ve onların zihniyetindekilerdir. Yani içimizdeki yerli dinsizler. Yani müslümana bir Almandan, bir İngilizden çok daha şiddetli hatta şeddeli düşman olan Türk dinsizler...

Not: Müslüman olmayana dinsiz denir ve bu hakaret değildir.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Nereden gördüm bu konuyu öff be!

Yemin ediyorum bütün hayat enerjimi aldı elimden.

GÜNAH NORMAL DEĞİLDİR. GÜNAH GÜNAHTIR.
BİR MÜMİN, GÜNAH İŞLEYEN ARKADAŞINI HOŞ GÖREMEZ. ONA İYİLİĞİ EMREDER, ONU KÖTÜLÜKTEN SAKINDIRMAK İÇİN NASİHAT EDET. BÖYLE YAPMASI AYNI NAMAZ GİBİ, ORUÇ GİBİ FARZDIR.
Sende o günah bu yasak diye enerji bitmiş zaten daha neyin enerjisini almış.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Mesela Ramazan programı yapıyorum diyerek ve halkımıza dinin gerekleri anlattığı bir programdan 600 bin lira ücret almak normal midir mesela...

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Konu ile alakalı olarak bir sorun olmadığını düşünüyorum. ;)
Sayın admin,
Alkol ülkede yasal olabilir fakat bu doğru olduğunu kanıtlamaz. Her yıl bir sürü insan gerek alkol koması gerek alkolün yol açtığı trafik kazalarından dolayı ölüyor. Sarhoş halde ilişkiye girdiği için töre diyerek taşlanıyorlar, öldürülüyorlar. Şu anda ise bu konuda çoğu kişi alkol kullanmanın doğru olduğunu savunuyor. Konunun kilitlenmesi taraftarıyım.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,088
Bu ülkenin sorunu cemaatlar değil kambalistler ve onların zihniyetindekilerdir. Yani içimizdeki yerli dinsizler. Yani müslümana bir Almandan, bir İngilizden çok daha şiddetli hatta şeddeli düşman olan Türk dinsizler...

Not: Müslüman olmayana dinsiz denir ve bu hakaret değildir.
Belki başka bir dine inanıyor o nasıl olacak?
Müslüman olmayana Dinsiz denmez

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Yapılan bir emektir ve bunun da karşılığı alınmalıdır. Hiç bir itirazım yok. Ama 600 bin TL gibi fahiş bir rakam din üzerinden kazanmak normal midir ? Ben de buna hayret ettim...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Sayın admin,
Alkol ülkede yasal olabilir fakat bu doğru olduğunu kanıtlamaz. Her yıl bir sürü insan gerek alkol koması gerek alkolün yol açtığı trafik kazalarından dolayı ölüyor. Sarhoş halde ilişkiye girdiği için töre diyerek taşlanıyorlar, öldürülüyorlar. Şu anda ise bu konuda çoğu kişi alkol kullanmanın doğru olduğunu savunuyor. Konunun kilitlenmesi taraftarıyım.
Kimse burada alkol kullanmanın iyi olduğunu ve erdem olduğunu söylemiyor zaten.

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Anne baba düzgün olduktan sonra çocuk daha düzgün olur merak etme. Bir şeyi yasaklarsan onu elde etme hırsı artar ama eğrisini doğrusunu anlatırsan bir sorun olmaz.
Çoğu konu için evet ama dediğim gibi alkol bağımlılık yapıyor. Çocuğunuz sizi dinlemezse geri alamayacağınız şeyler yaşanabilir. Demek istediğim bu.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Belki başka bir dine inanıyor o nasıl olacak?
Müslüman olmayana Dinsiz denmez
Haklısınız da. Son gelen din islamiyet olduğu için ve hristiyanlar ve musevilerin de islama geçmedikleri için islamiyeti yok saydıklarını söylüyorlar. Öyle olunca da diyorlar ki bunlar Allahın kelamına inansa zaten müslüman olurlardı. Demek ki ne Allahı ne Muhammedi tanıyorlar diyerek böyle bir çıkarımda bulunuyorlar. Yani islamiyetin önceki dinleri geçersiz kıldığını söylüyorlar. Kısmen de haklılar. Ama gene de o insanlara ben dinsiz demem... Onu nihayetinde gene de Allah takdir eder.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Çok havalı olunuyor sokak ortasında içince. Hele bir de yaşın 16 olacak, 14-15 göstereceksin. Tamaaam. %100 havalı olma taktiği. Cool çocuk.
Dini falan geçtik, edebimize, adabımıza aykırı bu durum. Hadi bunu da geçtik, bunlara bira satan adamın cezası nerede?
Hiç bakılmıyor bu yasal durumlara. Bakılmıyor, yapılıyor.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Çok havalı olunuyor sokak ortasında içince. Hele bir de yaşın 16 olacak, 14-15 göstereceksin. Tamaaam. %100 havalı olma taktiği. Cool çocuk.
Dini falan geçtik, edebimize, adabımıza aykırı bu durum. Hadi bunu da geçtik, bunlara bira satan adamın cezası nerede?
Hiç bakılmıyor bu yasal durumlara. Bakılmıyor, yapılıyor.
18 yaş altı zaten alkol satışı yasak.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Haklısınız da. Son gelen din islamiyet olduğu için ve hristiyanlar ve musevilerin de islama geçmedikleri için islamiyeti yok saydıklarını söylüyorlar. Öyle olunca da diyorlar ki bunlar Allahın kelamına inansa zaten müslüman olurlardı. Demek ki ne Allahı ne Muhammedi tanıyorlar diyerek böyle bir çıkarımda bulunuyorlar. Yani islamiyetin önceki dinleri geçersiz kıldığını söylüyorlar. Kısmen de haklılar. Ama gene de o insanlara ben dinsiz demem... Onu nihayetinde gene de Allah takdir eder.
Kısmen değil "Allah katında din İslamdır" diye ayet var. Yani islamdan önceki ve sonraki tüm dinler hükümsüzdür Allah katında. İsteyen istediğine tapsın o ayrı.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Ben öyle demedim. Hepiniz alkol içmenin kötü bir şey olmadığını, içilebileceğini anlatıyorsunuz.

Hayır öyle birşey söylemiyoruz. İçenin kendisini bağlar diyoruz. Ben de oğlumun alkol kullanması için özendirici olmam ve bir çabada da bulunmam kullanması için. Benim büyüdüğüm ailede alkol hep kullanıldı. Ailemden ne alkolik çıktı ne sarhoş çıktı ne alkollü araba kullanan çıtı.

Her şey kişilerin kendini bilmesi ile ilgi. Dediğim budur.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Yapılan bir emektir ve bunun da karşılığı alınmalıdır. Hiç bir itirazım yok. Ama 600 bin TL gibi fahiş bir rakam din üzerinden kazanmak normal midir ? Ben de buna hayret ettim...

Hocam konu altında sürekli daldan dala atlıyorsun kendini haklı çıkarmak için :( Çok yanlış bir tutum bu yaptığın.
Nihat Hatipoğlu 600 bin TL alıyorsa TV programından demek ki söylediği derğersiz kendisinin lafı dinlenmemeli flan mı diyecez ? Orada bir yerini açarak 2 manken gelse 1 Milyon TL alsa en önde alkışlarsın.
Bu aldığı parayı nerede harcıyor ne yapıyor kime dağıtıyor fakire fukaraye yemek mi veriyor iftar mı yaptırıyor bilemeyiz ki. Bu tarz söylemler çok yanlış. Lütfen bir konuda konu içinde kalmayı öğrenebilsen :(

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,379
Kısmende olsa haklı değiller. Önceki dinler ile son gelen din diye birşey yok. Baştan beri aynı tek bir din var fakat insanlar her birine farklı bir ad vermişler. Her peygamberden sonraki peygamberi kabul etmek önceki peygamberleri reddetmek değildir. Asıl olan peygamber gönderilen her toplumun sonraki gelen peygamberi kabul edip onun ilettikleri emir ve yasaklara uymaktır. Bu yüzden İslam dışında hangi inanç olursa olsun son gelen emir ve yasaklar ve bunu ileten peygamberi kabul etmiyorsa dinsiz denilebilir.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Kısmen değil "Allah katında din İslamdır" diye ayet var. Yani islamdan önceki ve sonraki tüm dinler hükümsüzdür Allah katında. İsteyen istediğine tapsın o ayrı.
Ehl-i kitap terkibinin geçtiği ayetlerde, onların arasında övgüye layık kişiler bulunduğu gibi (Al-i İmran 3/ 75; 3/115-119), kafirlerin de bulunduğu (Bakara 2/105; Beyyine 98/1) ve bunların Allah'ın ayetlerini inkar ettikleri (Al-i İmran 3/70, 98; Nisa 4/155; Haşr 59/2), hakk'ı batıla karıştırdıkları (Al-i İmran 3/71), emanete riayet etmedikleri (Al-i İmran 3/75 ), kendilerine verilen kutsal kitabı tahrif ettikleri (Al-i İmran 3/78), peygamberlerini öldürdükleri(Al-i İmran 3/112; Nisa 4/155), Müslümanları küfre döndürmek istedikleri(Bakara 2/109; Al-i imran 3/69,72), Tevrat ve İncil'deki hükümleri hakkıyla uygulamadıkları (Maide 5/51-68) belirtilmektedir. Kur'an-ı Kerim'de ve hadislerde, ayrıca diğer İslami literatürde Ehl-i kitap tabiri yanında Yehud ve Beni İsrail kelimeleriyle yahudilerden, Nasara kelimesiyle de hıristiyanlardan geniş olarak söz edilmiş; bunların çeşitli konulardaki inanç ve telakkileri, hayat tarzları, tutum ve davranışları hakkında bilgiler verilmiş, değerlendirmeler yapılmış, hükümler konulmuştur (Kaya, X,516-519)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam konu altında sürekli daldan dala atlıyorsun kendini haklı çıkarmak için :( Çok yanlış bir tutum bu yaptığın.
Nihat Hatipoğlu 600 bin TL alıyorsa TV programından demek ki söylediği derğersiz kendisinin lafı dinlenmemeli flan mı diyecez ? Orada bir yerini açarak 2 manken gelse 1 Milyon TL alsa en önde alkışlarsın.
Bu aldığı parayı nerede harcıyor ne yapıyor kime dağıtıyor fakire fukaraye yemek mi veriyor iftar mı yaptırıyor bilemeyiz ki. Bu tarz söylemler çok yanlış. Lütfen bir konuda konu içinde kalmayı öğrenebilsen :(
bravo bravo bravo. kendi kendinize kurup yazıyorsunuz. İki manken çıkarıp da ona 1 milyon veren kanalın aklına şaşayım.
Ama din Allah rızası için öğretilir ve bundan hayatını idame ettirmekten öte bir maddi menfaat beklenmez..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kısmende olsa haklı değiller. Önceki dinler ile son gelen din diye birşey yok. Baştan beri aynı tek bir din var fakat insanlar her birine farklı bir ad vermişler. Her peygamberden sonraki peygamberi kabul etmek önceki peygamberleri reddetmek değildir. Asıl olan peygamber gönderilen her toplumun sonraki gelen peygamberi kabul edip onun ilettikleri emir ve yasaklara uymaktır. Bu yüzden İslam dışında hangi inanç olursa olsun son gelen emir ve yasaklar ve bunu ileten peygamberi kabul etmiyorsa dinsiz denilebilir.
her peygamberden sonrakini kabul etmek tabii ki önceleri red etmek değildir. Ben de bunu söylemedim. Müslümanların bunu yapması daha kolay çünkü zaten gelen son din. Ama bizden öncekiler için bunu kabul ettiği anda o zaman zaten müslümanlığı da kabul etmesi gerekir mantık olarak.

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Hayır öyle birşey söylemiyoruz. İçenin kendisini bağlar diyoruz. Ben de oğlumun alkol kullanması için özendirici olmam ve bir çabada da bulunmam kullanması için. Benim büyüdüğüm ailede alkol hep kullanıldı. Ailemden ne alkolik çıktı ne sarhoş çıktı ne alkollü araba kullanan çıtı.

Her şey kişilerin kendini bilmesi ile ilgi. Dediğim budur.
İnsanın kendisini bilmesi tamam önemli. Sonuçta insan kendini tutamayabilir ve çok içebilir bu da daha büyük sorunlar doğurabilir.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
Günahı içenin boynuna, amma büyütüldü olay arkadaş. Nereden nereye geldi. :) Çok seviyorsunuz tartışmasını..

Rahat olun, içene de içme deyip biz ket vuramayız.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Sayın admin,
Bahsettiğiniz kişiler alkolü ağzıyla içmeyenler için geçerli, ülkemizde her konuda sorunlar var. Trafik kazaları oluyor diye araba kullanmayı mı yasaklayalım?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
İnsanın kendisini bilmesi tamam önemli. Sonuçta insan kendini tutamayabilir ve çok içebilir bu da daha büyük sorunlar doğurabilir.
muhakkak ki böyle insanlar olacaktır. Ama o zaman milletin yüzde 80nine araba kullanmayı da yasaklamak lazım.
kıçınna kadar girip selektör atanlar
makas atanlar
deli gibi hız rekoru kıranlar..

Son mesajlar