Haber Nihat Hatipoğlu: Sokaktan hayretler içinde geçtim. Dört genç kızımız bira içiyorlardı

İbrhm1

Öğrenci
Kıymetli kardeşim, keşke tanımadığımız insanlar hakkında bu denli ağır ithamda bulunmasaydık. Evet o arkadaşı tanıyorum, ve katiyetle senin tarifine uyan bir niyete sahip değil!

Sadece ülkede çok konuşulan konuları iktibas ediyor, sonuçta bizler de burda tartışıyoruz. Doğru olana doğru, yanlış olana yanlış diyoruz.

Biz müslümanlar kişileri değil, günahı ve davranışları kınar, kişilere ise hidayet dilemek gibi güzel dileklerde bulunuruz.
Kendisini tanımamak daha hayırlı bundan eminim. Yaptıkları yanlışsa düzelmesi için kendisiyle bağlantı kurmak da şart ama yakını değilim birşeyi hiç değilim kendi kafasında kendi keyfinde gider bu işler en son beni alakadar eder ama ne zaman denk gelsem ters konularda kendi bilir.

Recep Güngör

Öğrenci
Cezalı
adam şaşırabilir bu kadar abartılacak bir şey yok bu arada elinde içkiyle dolaşıp ergen ergen hareketler yapmayın en azından içecekseniz bari

clauss

Öğrenci
Cidden yorumları okudum bazen içimden sövdüm bazen takdir ettim ancak sokakta 4 genç kızın bira içtiğini söylemiş yani dinimiz açısından sakıncalı içerse içer bizene sizene demeyin bir yakınınızı alkollüyken (adam,kadın,kız,genç) her neyse zarar verse öldürse ne olacak sizin akrabalarınız dışarı çıkmıyor mu? bu kadar mı umursamazsınız adam alıp evinde içenlere karışmamış (ki yaşadığı yerdeki insanlar rahatsız olabilir ses vs. oda var) aslında neyse asıl konuya devam edelim kimse de karışamaz zaten sokakta içmişler ve o şahısların yaşları 18'den küçükse bu bir suçtur ki orası ayrı kısacası bunu sokakta içtiği için istediği gibi eleştirebilir çünkü o gençlerin içtiği alkol aklını kaybetmesine ve üstte de yazdığım gibi herhangi birine ciddi hasar,darp vs. neden olabilir

KovboyBey

Profesör
Tamam içsinler sigara da içki de araba sürsünler kaza yapsınlar.Çok iyi güzel bir şey zaten onlar.
Bir bana söyler misiniz şu saçma şeylerin kime yararı olduğunu.Satın alıp içene değil sadece satana yarar.
Parayı alır ölen ölür hasta olan olur umurunda olmaz satan kişilerin.
sana ne içerler .

Son düzenleyen moderatör:
sana ne içerler .
Sanırım küfürlü ya da hakaret içeren bir şey yazmışsınız.Moderatör tarafından düzenlendi yazıyor.
Bir de benim için küfürlü ya da hakaret içerikli konuşanların hiç bir önemi yoktur.
Yani derim ki, sizinle tartışarak zamanımı harcayamam bir dingil gibi.
Ancak güler geçerim.Ciddiye almam.Dedikleriniz bana latife gibi gelir.

KovboyBey

Profesör
Sanırım küfürlü ya da hakaret içeren bir şey yazmışsınız.Moderatör tarafından düzenlendi yazıyor.
Bir de benim için küfürlü ya da hakaret içerikli konuşanların hiç bir önemi yoktur.
Yani derim ki, sizinle tartışarak zamanımı harcayamam bir dingil gibi.
Ancak güler geçerim.Ciddiye almam.Dedikleriniz bana latife gibi gelir.
bırsey demedım.

Fakat günahı normal görmek, daha büyük bir günah
Günahı normal görmek daha büyük günah değil küfürdür.

Müslüman arkadaşlara söylüyorum. Onlar üzerine alınsın. İsterseniz bidon bidon bira, şarap, rakı için. Günahkar olursunuz.

1 damla içmeyip de ne olacak yhaa, aman yhaa tarzı hafife alma, meşru görme gibi şeylere kalkışırsanız dinden çıkarsınız. Olay bu kadar basit. Alkol haramdır. Hafife almak bile dinden çıkarabilir. Mübah hatta helal görmek zaten facia.