Nihat Hatipoğlu: Sokaktan hayretler içinde geçtim. Dört genç kızımız bira içiyorlardı

Bu konuyu okuyanlar

Szayel

Profesör
Getirisi olmayan şeyin altına elimi sokmam, forum için. Bende bir dönem böyle koşturdum ama benimkiler özgün oluşturulmuş içeriklerdi. Copy paste içerik ile hiç uğraşamam. Onu botlarlada yapabiliyorsun nihayetinde.

Üyelere ücretsiz zaten yardım ediyorum. Yerim iyi böyle.
 
bu salak videoyu paylaşarak yanlış yere koyuyorsun.

@seyyah abi
Bazı kişiler ıslah olmaz abicim. Saygılar iyi akşamlar.
Szayel,
Bu videoyu koyan kişi emin ol videosunu koyduğu kişiyi benim kadar tanımaz.
Bu videoda konuşan kişi bir deisttir. Bildiğim kadarıyla Amerikada yaşıyor.
Babası çok muhterem bir din alimiydi. Sadrettin YÜKSEL Arapça konusunda Türkiye'de bir numaralı bir otoriteydi. Kendileri Muş'lu olurlar. Ağabeyi Metin YÜKSEL İslâmi gençliğin liderlerinden biriydi. Kendini tıpkı babası gibi Allah yoluna adamış, ihlaslı, samimi ve cevval bir müslümandı. Çok da iyi bir hatipti aynı zamanda. 1979 yılı bir Cuma namazı çıkışında Beyazıt Camii önünde şehid ettiler. Babası ve ağabeysi böyleyken kendisi sonradan tırlattı, kafayı bozdu ve tam bir kefereye dönüştü. Tabii babası bunu evlatlıktan reddetti. Bu nursuz, uğursuz bedbahtta Türkiye'de tutunamayınca Amerika'ya kapağı attı. Ara sıra böyle zehirli salyalarını akıtır ülkeye.

Hristiyanlığa tek laf ettirmeyen Amerika İslâma havlayan bu gibi finoları pek sever. Onları orada besler, yemlerini verir sonra da havlatır üstümüze. Keza onun sözlerini kendine rehber edinen buradaki hempaları da fırsatı hiç kaçırmaz, onunla "al gülüm, ver gülüm" tandemine girerler.
 
Kıymetli kardeşim, keşke tanımadığımız insanlar hakkında bu denli ağır ithamda bulunmasaydık. Evet o arkadaşı tanıyorum, ve katiyetle senin tarifine uyan bir niyete sahip değil!

Sadece ülkede çok konuşulan konuları iktibas ediyor, sonuçta bizler de burda tartışıyoruz. Doğru olana doğru, yanlış olana yanlış diyoruz.

Biz müslümanlar kişileri değil, günahı ve davranışları kınar, kişilere ise hidayet dilemek gibi güzel dileklerde bulunuruz.
 

SmokeXD

Dekan
Eyvallah alkol kötü karşısınız da daha düne kadar otelinde restoranları alkollüydü onu napcaz.
 
Eyvallah alkol kötü karşısınız da daha düne kadar otelinde restoranları alkollüydü onu napcaz.
Yahu arkadaş, adam on kez açıkladı, siz hiç bunu görmediniz mi? Allaha yemin ederek söyledi ki, "O otel benim uhdeme geçtiği günden bu yana, içeriye alkolun zerresi girmemiştir, haram olanın zerresi girmemiştir" diye...

Sizin şu çok değer verdiğiniz malum gazeteleriniz var ya, gidip başka otellerde çektikleri görüntüleri oradaymış gibi yayınlayıp adama resmen iftira ettiler. Bu arada Nihat hoca o kızları bira içtiler diye kesinlikle kınamadı, bira içtiklerinde kendini görür görmez sakladıklarını, yüreklerinde hala bu toprakların edebinden, irfanından, terbiye ve görgüsünden barındırdıklarını falan anlattıktan sonra "Onlara kızmayın, hor görmeyin" mealinde sözler söyledi. Lakin sizin namus(!) abidesi gazeteleriniz önünden arkasından keserek, mesajı kendi diledikleri şekle sokup adamı idam sehpasına çektirdiler. Hepsi bu.
 

SmokeXD

Dekan
1603754118844.png

İstediği kadar yalanlasın google kayıtları yalan söylemez
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tripadvidor'a gir bak alkollü masa fotoğrafları var neyin inkarı bu
 

epsilon06

Profesör
Bira içti diye edepsiz mi oldu? "Sözde" müslüman tarikatları da gördük.
Bu ülkenin sorunu alkol değil cemaatler.
Biri elma derken neden illa armut demek zorundasınız? Konuyla ne alakası var? Alkol iyi bir şey mi yani bu mudur anlamamız gereken.Eğer müslümansan haram kardeşim HARAM.! Değilsen ne ala takıl kafana göre.Bir çok diğer zararlarını saymaya lüzum bile yok.Ne kadar zorunuza gidiyor anlamıyorum.Allah'ın haram dediğini yapanı uyarmayıp alkışlayacak kafada değil diye kimseyle uğraşamazsınız.
 

Fakehero

Profesör
Halen uzatmanın anlamı yok.Ben başta da dedim. İçen içer içmeyen içmez. Eğer kişi İslama inanıyorsa iyliği emretmek kötülükten sakındırmak onun sorumluluğudur yapmalıdır.

Alkol faydasından çok zararı olan bir içecektir. Ne kadar ayarında içsen bile bunu ayarsız içenlerde vardır. Toplum ise dini yönüne bakmadan fazla tüketiminde toplumun zararına olabilecek eylemlere karşı cezasını belirlemiştir. Şimdi ben iyi biri olsam 10 gün ayarında içsem birgün ayarını kaçırsam ve topluma zarar veren eylem yapsam polise veya hakime ben iyi biriyim diyerek kurtulabilir miyim tabiki de hayır. İslam senin inancınsa bana ne diyip geçemezsin.Şimdi gelmiş bize müslümanlık anlatıyorsun diyenlere de sözüm var. Ben muhafazakar bir ailede büyüdüm. Umreye de gittim gitmeden önce ve hala da kimseye zararım dokunmayan iyi birisiyim günah olduğu halde içki de içtim. Her ne kadar ayarında içsem bile bir miktar fazla kaçırdığımda biraz bilinçsiz hareket ettiğimin farkına ara ara varıyordum. İşte her ne kadar irade bile olsa o ince çizgiyi geçince herşey değişmeye başlıyor.

Öbür yandan Kuranda "Şarap akan ırmaklar" geçiyor diye atlayanlar olacak. Onlara cevabım ise bu kelime "şerebe" kökünden gelir ve içmek anlamına geliyor. "Şarap" kelimesi ise arap topraklarında alkollü veya alkolsüz üzümden veya hurmadan yapılan içecekleri kapsar. Kuranda alkollü içecek değil alkolsüz üzüm suyu gibi içecekler için bu kelime kullanılmıştır.

Kızlar ise içkiyi saklamaları onların büyüklerine karşı olan saygılarını kaybetmediklerini gösterir.
Nasıl bir iş görüşmesinde,arkadaşla buluşmada,aile yanında hareket ederken bir edep varsa toplum içindeki eylemlerimiz de buna dahildir.
 
***
İstediği kadar yalanlasın google kayıtları yalan söylemez
***
Tripadvidor'a gir bak alkollü masa fotoğrafları var neyin inkarı bu
İstanbul Yeşilpınar'da oturan dayımı aradım dün ikindiden sonra... Çünkü o haftada bi kaç kez Sultanahmet tarafına mutlaka gider. Ona bu konu hakkında bana kesin bir malumat bildirmesini rica ettim. Gitti ve araştırdı. O müesseseden bu güne kadar alkollü içki adı altında değil bir zerre, alkolun adı bile girmemiş o otele... O civarlarda alkol barındırmayan ender otellerden biriymiş orası. Bunları bana telefonda söyledi, takriben yarım saat önce.

İkinci bir husus, mesajının sonunda verdiğin linkte alkolü hatırlatacak tek bir görüntü bile yoktu. Masada bir şişe resmi olması ille de alkol içildiği anlamına mı geliyor? Mesela su şişesi olamaz mı? Meşrubat şişesi olamaz mı, yahut birileri orada soda, kola vb. içemez mi? Ve ayrıca Google'ın yazdığı herşey mutlak doğru mudur? Kur'an ayeti gibi iman etmek zorunda mıyız?

İstersen daha fazla zorlama, kul hakkına girme. İnan bana iftira dünyanın en ağır günahlarından biridir.
 
Son düzenleyen moderatör:

OzkanK.

Dekan
Her zaman ki gibi aynı Tipler. Aynı görüşe sahip insanlar iftira at karala itibar karalaması yap. Yalan iftira bedava nede olsa. ( Kime çekmişler hangi lideri örnek alıyorlar böyle asılsız iddiada bulunma konusunda akıl alır gibi değil. )

Adam resmi açıklama yapmış.

1603807113444.png

 

Szayel

Profesör
Seyyah abi ilgili sayfaya girip yemek kategorisini seçtiğinde karidesli resme tıklarsan alkol görebilirsin.

Resim 2016da çekilmiş, Nihat bey abi ne zaman devralmıştır dükkanı o kadar araştıramayacağım.

Yine de fitne uykudadır, uyandırana lanet olsun denmiştir. Tripadvisor veya binbir çeşit para kazanma odaklı otel sitesinde eski resimleri duruyor olabilir. Buna göre hareket eden varsa bu fitneye ortak olacaktır. Hele hele adam bir yorum getirince direkt adamın açığını arayıp, abidik gubidik rehber sitelerindeki resim üzerinden yürümeleri çok ayıp. Bu oyuna alet olanlar daha da ayıp yaparlar. Hemen öfkeyle kalkmasın kimse.

 

Murataltug

Profesör
Dinde insanların görevi tebliğdir ve önemli olan alkolik ateist yada lgbt li insanları müslümanlık safına katabilmek her daim kalp kazanıp gönüller i kazanmaktır bunun için en önemli madde saygıdır
 

Szayel

Profesör
Murat hocam; İslam hoşgörü dinidir. Tebliğ, uyarı, çağrı yapabilir.
Bu adam bu kızların konusunu açtığında bu kadar tepki çektiyse, yanlarına gidip konusunu açsa herhalde idam edilecekmiş.
 
Seyyah abi ilgili sayfaya girip yemek kategorisini seçtiğinde karidesli resme tıklarsan alkol görebilirsin.
Kıymetli abicim, adam bunu açıkladı zaten. Dedi ki, içkili resimlerin hiçbiri benim otele ait değil. Biz o oteli açtığımızda "Buradan haram olan hiçbir şey içeriye giremeyecek" diye yeminle açtık. Ve öyle de devam ediyor" dedi. Google üzerindeki resimler sıhhat yönüyle çok mu sağlam oluyor? Ha bu arada o otel sadece onun değilmiş, ortakları da varmış.

Bir ara kaçak diye fitne çıkarmışlar, olmadığını ispatlamış, zarureten susmuşlar. Lakin hep bir fırsat kollar gibi didinip dururlar. Dertleri, davaları aslında Hatipoğlu'nun şahsı, oteli, zenginliği falan değil. Böyle şeyler umurlarında bile değil. Dertleri hoca'nın anlattıkları. Yani sürekli Peygamber ve sahabe sevgisini işleyen etkili anlatım tarzı. Milyonlarca insanın teveccühü. Bu ülkede İslâm dinine hizmet eden, toplumu bu yönde etkileyen insanların kaderidir bu. Çamurlara belenir ki sözleri tutmasın, kimse ona ve onun şahsında anlattıklarına itibar etmesin!
 
Son düzenleyen moderatör:

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst