Haber Nihat Hatipoğlu: Sokaktan hayretler içinde geçtim. Dört genç kızımız bira içiyorlardı

alfabro

Öğrenci
Sana şunu diyeyim iyiliği emredip kötülükten sakındırmak Kuranda geçmektedir ve İslama inanan her insan bundan sorumludur. İnsanlar kendi tercihleri ile yapıyorsa ve günah onlara ise hiçbir şeye karışılmasın. Tecavüz edene,hırsızlık yapana,esrar içene,insan öldürene hiçbirine karışmayalım bir şey demeyelim. Nasılsa günahları onlara sana ya da bana değil ki.
şimdi bakınca olaya bu açıdan çok haklısın kardeşim

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
Kız olmalarının da büyük katkısı olduğunu düşünüyorum Usain'cim.
Açtıkları başlıklar zaten hep efsane. Tam tartışmaya polemiğe açık, biri birşey dese karşı tarafa söz hakkı tanıyan ateşi yüksek konular :))
Sosyal medyanın gündemine oturan konuları burada da konuşuyoruz. Sadece burada değil her yerde konuşuluyor bu konular cinsiyetimizle alakası yok.

Bira bir içecek , içmeleri normal nihat abi nereye takılmış ki :) neyse kutsal cumartesi olarak az önce 2 tane yaptım
"Bira bir içecek"miş!!!
Mesela su gibi, ayran gibi, şerbet gibi mi?!
Birkaç şişe içince kafayı tırlatmayan cinsten mi?
Cumartesi gününü kutsal kabul edenler için doğru, normaldir yani!
Yalnız bir sorun var yeğenim...
Burası İsrail değil!

Yorumlara baktım, komik komik tepkiler var.

Muhafazakar kişiler bira içen kişiyle empati kuramadığı için saçma sapan argümanlar ortaya atıyor. (zaten muhafazakarlar çoğu şeyi yaşamadığı için empati kuramazlar, bu yüzden ortaya attığı argümanlar hep komik olur.)

Yok neymiş; bütün kötülüklerin anası alkolmüş, günahmış. Bunlar zannediyor ki her içki içen ayyaş, keş.

İçki içen birisi normal bir kişilikte olamaz mı?

Böyle kişilerin hayat görüşü dardır. Çünkü muhafazakarlar bir atmosferde büyüdüler ve o atmosferin dışına hiç bakmadılar. Kendi kafalarında farklı bir şey hayal ediyorlar.

Görkeem

Profesör
"Bira bir içecek"miş!!!
Burası İsrail değil!

Amıca bira yemek olmadığına göre içecek grubuna giriyor evet ayran şerbet olan gruba doğru :)

israil ile ne alakası var anlayamadım , içeceksin 2 tane yeterli 4 ten sonrası bozuyor ama

Merak ettim de asosyal biri için komik kavramının tam karşılığı nedir diye.
Bu bizatihi kendisi olabilir mi?!
Çok hoşgörülüyüm, müslümanım ama laf sokma çabalarından da geri durmam diyorsun heralde.

Beni küçükken kuran kursuna da götürdüler, camiye de götürdüler. 13 yaşlarında birayı da denedim, bu beni alkolik yapmadı. İki zıt şeyi de denemiş birisi olarak konuşuyorum. Sizde "aman şunu yapma günah, buna bakma günah" diyerek büyüdünüz, o yüzden farklı şeyleri tam olarak anlayamıyorsunuz. Kimse anlamadığı konuda görüş paylaşmamalı ve herkes karşı tarafı o haliyle kabul etmeli. Sen bu dediğime hala karşıysan

Bkz:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amıca bira yemek olmadığına göre içecek grubuna giriyor evet ayran şerbet olan gruba doğru :)

israil ile ne alakası var anlayamadım , içeceksin 2 tane yeterli 4 ten sonrası bozuyor ama
Bira gazdır. İçen kişi neden gaza gelir sanıyorsun?

Ekli dosyalar

• yobaz.png
    yobaz.png
    26.2 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Çok hoşgörülüyüm, müslümanım ama laf sokma çabalarından da geri durmam diyorsun heralde.

Beni küçükken kuran kursuna da götürdüler, camiye de götürdüler. 13 yaşlarında birayı da denedim, bu beni alkolik yapmadı. İki zıt şeyi de denemiş birisi olarak konuşuyorum. Sizde "aman şunu yapma günah, buna bakma günah" diyerek büyüdünüz, o yüzden farklı şeyleri tam olarak anlayamıyorsunuz. Kimse anlamadığı konuda görüş paylaşmamalı ve herkes karşı tarafı o haliyle kabul etmeli. Sen bu dediğime hala karşıysan
Senin Kur'an kursuna gidip gitmemenin benim için bir önemi yok. Çünkü sen bizim insanları camiye, Kur'an kursuna gidip gitmeme durumuna göre değerlendirdiğimizi zannediyorsun. Biz kimseyi de ayrıca kendi görüşümüz ve anlayışımız ile değerlendirmeyiz. Biz insanları Allah'ın koyduğu kurallar muvacehesinde tanır ve değerlendiririz.

Allah bir şeye haram ve yasak demişse bizim için mesele bitmiştir. Çünkü o zararlı olduğu için yasaklanmıştır. Devlet dahi haram olan ya da şöyle diyelim zarar veren her türlü obje'nin reklamını yasaklamıştır. Ve zararı olan bir şeyin azı da çoğu da haram ve yasaktır. Sen az içiyormuşsun da zararı olmuyormuş da gibi saçma sapan zırvalarla kendini kandırırsın sadece.

Cinayetlerin, trafik kazalarının vs. cümle ölümlerin kahir ekseriyetinin müsebbibinin alkol olduğunu biliyoruz, çünkü bunu zaten resmi istatistikler söylüyor.

Sen daha neyin kafasındasın ve bana neyi savunuyorsun? Bi de utanmadan kalkıp bizleri abuk sabuk, hakaretvari söylemlerle aşağılamaya, şahsımızda İslam dininin hükümlerini değersizleştirmeye tevessül ediyorsun.

İçki içene saygı duyarım, ama onu savunana, yaygınlaştırmak için gayret edene saygı duymak bir tarafa o kişi Allaha ve toplum menfaatlerine karşı savaş açtığı için ben de ona düşman olurum.

Seyyah hocamız gerçekten çok güzel ve anlaşılır bir dille iyiliğe davet ediyor ve tavsiyelerde bulunuyor, dinlememekte ve anlamamazılıkta inatçılık yapmak kişileri bağlar ama zararları yine en başta kendilerine sonra topluma olur. Toplumun zarar görmemesi için üstümüze düşer vazifeler gereği sadece ama sadece güzellikle uyarıyoruz, yaptığımız sadece bu.

İçki, kumar, fal okları gibi şeyler şeytan işi birer pisliktir...

Ey iman edenler! (Aklı örten) içki (ve benzeri şeyler), kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz. Mâide Suresi 90. Ayet

ozciceky

Profesör
"Bira bir içecek"miş!!!
Burası İsrail değil!
Evet burası İsrail değil. Dini kurallar ile devlet yönetilmiyor. Halkbuki İsrail için bu söylenemez.

Szayel

Profesör
Sosyal medyanın gündemine oturan konuları burada da konuşuyoruz. Sadece burada değil her yerde konuşuluyor bu konular cinsiyetimizle alakası yok.
Dediğimde yanıldığımı düşünmüyorum. Sağ sol gibi, türk kürt gibi bamteli konular. Bilgi sahibi olduğunuz konularda yeni bir hesaptan içerik editörlüğü yapın görelim.

Son noktayı koyuyorum
savunduğu kızları tanımadığım için ne bilip bilmeyeceklerinden emin değilim.
ibni falan, ebu falan diyerek dini tarihte rol almış kişileri aşağılayıcı konuşması çok yanlış. adam istediği hikayeyi anlatır, satılırsa kazanır. bende izlemem dinlemem kendisini ama tabiri çok yanlış. o noktayı sende bu salak videoyu paylaşarak yanlış yere koyuyorsun.

@seyyah abi
Bazı kişiler ıslah olmaz abicim. Saygılar iyi akşamlar.

Son mesajlar