Haber Nihat Hatipoğlu: Sokaktan hayretler içinde geçtim. Dört genç kızımız bira içiyorlardı

Usui Takumi

Profesör
adamlar çokta ülkeyi Suudi Arabistan formuna getirmişler. bir zamanlar bu ülkenin devlet lokallerinde alkol servis edilir herkes de usturuplu içerdi. alkol içmek bir sosyalleşme aracıydı şimdi ise gelinen nokta İran molla rejimi
Sen ve senin gibiler istediğiniz gibi zıkkımlanabilirsiniz yeter ki ucu başkalarına dokunmasın. Hem alkol içmek diye bir sosyalleşme aracı olmaz. Ayyaş kafayla kiminle sosyalleşecen? Ayrıca İran ne alaka? Bir sürü Avrupa devleti alkole çeşitli yasaklar getiriyor, onlarda mı İran oldu?

Herkes dinden bahsetmiş ama Türkiye sınırları içerisinde herkes müslüman DEĞİL!

Bunun içinde Yahudisi var, Hristiyanı var, ateisti var bunu da göz önüne alın.
Alkol kullanan her kişi lanet olası pislik eşkıya olmuyor. Bende kullanırım hani kimi öldürdüm, kaç kere bir kadını ya da bir insanı dövdüm? Saçma sapan şeyler yazmışsınız, isteyen istediğini yapabilir. Alkol kullanan bir kişi ''CANAVAR'' olmuyor.
İnsanın kişiliği zaten buna yatkınsa ayık halde bile sokakta katliam yapabilir.

Nihat hocamız ise dindar bir insan olduğundan bu duruma üzülmüş ve garipsemiş bu kadar. Neden dinden bahsedip ''haram, günah'' tarzı şeyler söylüyorsunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen ve senin gibiler istediğiniz gibi zıkkımlanabilirsiniz yeter ki ucu başkalarına dokunmasın.
Sadece bu kısma katılıyorum, toplum içerisinde kullanmadım, kullanmam kullananı görürsem uyarmaktan çekinmem. Ayıp denen bir şey var ne de olsa.

Tek soru : Alkol kullanan her insan, bir kişiye zarar vereceği mi düşünülüyor?

Bütün yorumlarda bu izlenim çıkıyor ortaya.
Herkes dinden bahsetmiş ama Türkiye sınırları içerisinde herkes müslüman DEĞİL!

Bunun içinde Yahudisi var, Hristiyanı var, ateisti var bunu da göz önüne alın.
Alkol kullanan her kişi lanet olası pislik eşkıya olmuyor. Bende kullanırım hani kimi öldürdüm, kaç kere bir kadını ya da bir insanı dövdüm? Saçma sapan şeyler yazmışsınız, isteyen istediğini yapabilir. Alkol kullanan bir kişi ''CANAVAR'' olmuyor.
İnsanın kişiliği zaten buna yatkınsa ayık halde bile sokakta katliam yapabilir.

Nihat hocamız ise dindar bir insan olduğundan bu duruma üzülmüş ve garipsemiş bu kadar. Neden dinden bahsedip ''haram, günah'' tarzı şeyler söylüyorsunuz?

Sadece bu kısma katılıyorum, toplum içerisinde kullanmadım, kullanmam kullananı görürsem uyarmaktan çekinmem. Ayıp denen bir şey var ne de olsa.
Bu iki mesaj her şeyi açıklıyor bence.

rover_xp

Doçent
Bizim buralarda yaş önemli bile değil (Bazı tekellerde.) İsteyen istediği gibi alkol ürünlerini alabiliyor.
üstünde okul forması olan çocuğa bile sigara satan tekeller var.biz 4. sınıftayken çocuğun biri öğlen arasında dışarı çıkıp (biz öğlen arasında dışarı çıkıyorduk zaten hemen yanımızdaki sitede oturmaktaydım) sigara almış içerken arabasıyla okula giden bir öğretmene yakalanmıştı sonra sonuç ne oldu bende bilmiyorum tekeli şikayet ettiler onu hatırlıyorum.

SmokeXD

Dekan
Valla bizde görüyoruz. Sözde belirli saatten sonra satışı yasak, patenli çocuklar kullanıyor tekelciler. Patenle fırlayıp dkkandan, 20 metre, 50 metre veya arka sokağa siyah poşetler içinde satılıyor ona bakarsan.
Çocuğa satanlar varsa denetimler arttırılmalı o zaman. Bizim burada çocuğa satış yapan veya gece 10'dan sonra satış yapana ağır cezalar var mesela.

Strasza

Profesör
Nihat hatipoğlu'nun sahibi olduğu otelde de alkol satıldığı söyleniyor.

Göz ucuyla baktım doğru gibi her şey.

SmokeXD

Dekan
Yapabilen bakkallar var.
Genç kızlarında bu alkole merakını hiç kavrayamadım. Toplum olarak çöküyoruz.
Niye herkes senin düşündüğün gibi mi yaşamak zorunda. Burası arabistan değil herkes özgürce yaşama hakkına sahip.

Din adamının otelinde içkili restoran var bunlar gelmiş dinimizde yasak falan filan. Her şey düşündüğünüz gibi değil işte :D

Son düzenleme:

Death Mark

Guru
Emektar
Niye herkes senin düşündüğün gibi mi yaşamak zorunda. Burası arabistan değil herkes özgürce yaşama hakkına sahip.

Din adamının otelinde içkili restoran var bunlar gelmiş dinimizde yasak falan filan. Her şey düşündüğünüz gibi değil işte :D
O zaman neden içtikleri biraları hocadan sakladıkları söyleniyor? Madem özgür iradeleri var utanılacak bir durum göremedim ortada.

OzkanK.

Dekan
Yasaklı

Yazdığı köşe yazısının tamamını okuyup yorum yapmak lazım. ( Sosyal medya insan linç etmekte ve algı oluşturmakta üstüne yok. Adamı bir cümlesini cımbıslayıp sallıyorlarda sallıyorlar. Adam ise burada dönen muhabbetin tam tersi yorum yapıyor.) Yarın Ateist çıkarmazlarsa Nihat Hatipoğlunu iyidir... İşin kötüsü buna inananda çıkar.