Nexus 5 Hala Alınır mı ?

Bu konuyu okuyanlar

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar merhaba,

Biraz uzun yazacağım içimi dökeceğim :) 1 sene önce nexus 4 mi s4 mini diye baya düşünmüştüm tasarım olarak s4 miniyi beğendiğim için aldım . Hala hala beğenmiyorum nexus 4 ü . Ancak telefon yetmemeye başladı. Kitkat tr ye gelmedi rus yüklü ondanda zaman zaman yavaşmalar görüyorum . Pili bozuldu 30dan 0 a inmesi 15 dk. Yani telefonumu değiştirmek istiyorum .

Şimdi birşeyler öğrendikçe karar vermek çok zorlaşıyor. Mesela samsung arayüzüne alıştım özellikle launcher klavye bildirim çubuğu . Ancak güncelleme desteği vermiyor düşük modellere .

Aklımda 3 seçenek var
1.nexus 5 1250 tl istanbul bilişimde
+ları 1.saf android olması :)
-leri 1. radyo yok.
2. Batarya kötü diye duydum ben s4 miniyle ; sabah 8 de sarjdan çıkarıyorum 8 saat wifi, 4 saat 3g , 2 saat müzik , 3 saat ekran ömrü alıyorum toplam 12 saat alıyorum hergün tabi 30dan sonrası ölüm . nexus 5de nedir tam olarak
3.kamera kötü duydum
4.ekranlarında sorun var diye duydum
5. istanbul bilişi garantisne mecbur kaldım başka yerde yok

2.lg g2 1200 tl heryerde
+ları 1.batarya 3000 mah.
2. arayüzü samsunga yakın kolay uyum benim için
- radyo yok , kitkat hale ve arayüz çok şişiyor g3 de bile şişiyor .

3. s5 1800 çok para ama nerdeyse en kolay geçiş
+ları 1. 2800 mah
2. ultra güç tasarrufu
3.samsung arayüzü lollipop
4.kamera

-leri geç güncelleme
-radyo yok
- arkası yara bandı resmen

Nexus 5 kullanan ve benim gibi kararsız kalan arkadaşlar yardım edebilirse süper olur. Sizce ne almalıyım veya beklim mi ?
Teşekkürler

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Nexus 5 kullanıyorum, harika bir cihaz olduğunu savunuyorum ama........

Kullanmasını bilmek lazım. Lolipop üstünden anlatırsam şöyle birkaç adım lazım cihazı tam verimle kullanmak için:

Viperfx kurmak zorundasınız kaliteli müzik deneyimi için.
Pili sömürmeyen kernel kullanmanız gerekiyor (Codeblue, Elementalx gibi)

Telefon biraz adam oldu ama tabiki bunları yapabilmek için selinux destekli bir root kerneli ve Twrp gerekiyor. Bootloader kilidi de açık olacak az da olsa uzun iş.

Dosya yöneticisi yok, radyo yok kamera modları yok, yok da yok :D

Bu kadar kötü şey söyledim ama zaten Nexus'un anlamı budur. Geliştirici cihazı olduğu için içini siz dolduracaksınız.

Buyrun bu da en çok batarya süresi aldığım zaman:

LEWfMmr.png

UQJUS6q.png

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim . Rom yükledikten sonra o teli almanın bi anlamı yokki zaten ben s4 minide lollipop kullandım cyanogen ama bankalar hata verdiği için stokca geri döndüm . aynen s4 minide bile kamera modları var . pil ömrünü anlamadım açıkcası gece şarjdan çıkarılıp sabah alınıp devam edilmiş gibi . beni biraz daha bilgilendirirmisin tel ile ilgili

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Sarjdaydı, sabah 8 aktif kullanıma başladım akşam 4 te bitti pil. Toplamda 3 saati zor çıkarıyor bunu biliniz. Pildd sıkıntı var diyip geçeyim. Eğer cihazla uğraşmayı göze alacaksanız tavsiyemdir. G2 de kullandım ama G2 den daha başarılı bir cihaz gözümde. Rami hiçbir şekilde dolmuyor ve en ufak milisaniyelik bir donma olmuyor. Kamera 8 mp ama gerçekten G2 gibi bir cihaza nazaran daha başarılı. Gece çekimi de güzel diyebilirim. Ne G2 ne S5 tavsiye etmiyorum.

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Sarjdaydı, sabah 8 aktif kullanıma başladım akşam 4 te bitti pil. Toplamda 3 saati zor çıkarıyor bunu biliniz. Pildd sıkıntı var diyip geçeyim. Eğer cihazla uğraşmayı göze alacaksanız tavsiyemdir. G2 de kullandım ama G2 den daha başarılı bir cihaz gözümde. Rami hiçbir şekilde dolmuyor ve en ufak milisaniyelik bir donma olmuyor. Kamera 8 mp ama gerçekten G2 gibi bir cihaza nazaran daha başarılı. Gece çekimi de güzel diyebilirim. Ne G2 ne S5 tavsiye etmiyorum.

pil daha kötü duruyor :( g2 batarya yüzünden istiyorum s5 de alıştığım ve 5.0 var en azından . ama içimde bi heves nexus 5 ya

wentures

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 1 yıldır Nexus 5 kullanıyorum. Pil konusunda lolipop güncellemesinden sonra performans artışı oldu. Fakat her akıllı telefon gibi 2. Günü çıkartamıyor. Diğer özellikleri ise müthiş. Kamerasinda lolipop güncellemesinden sonra inanılmaz iyileşme mevcut. Kullanımı çok rahat. Kasma? O da neymiş! Telefon resmen yağ gibi akıyor. Android telefon alacaklara kesinlikle nexus serisini tavsiye ederim. En güncel telefon en iyisi.

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Geçmiş dönemlerde 4 aylık bir süre ile Nexus 5 kullanmıştım. Daha sonrasında kız arkadaşım çok beğendiği için bende yedekte duran Note 2 ye güvenerek doğum gününde ona hediye etmiştim.
Şu an M8 kullanmaktayım. Nexus cihazımdan hala unutamadığım tek şeyi bir kez bile takilmamasiydi. Keza M8 de öyle bir telefon ama Nexus 5 çok başka hissettiriyordu.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
[MENTION=60488]ExCeLLeNT[/MENTION] ;

Playback Gain Control Extreme
Bass boost 6 db
Clarity 10 db

Bu ayarlar ile Nexus 5 te 10 liralık kulaklıkla bile kaliteli ses alırsınız, normal ekolayzır ile Beats bile kullansanız çamur gibi :D

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17

Ayarlara basip arayuz ayarindan expert gorunumu secin daha fazla secenek var.

Viper4fx guncellendi komple turkce oldu bikac sey haric bu arada. Playback gain extreme. Altibdaki secenek inf. Ve onun altindaki 0 db.

Viper ddc benim kulakligim cx300. Sizinki neyse onu secebilirsiniz.

Spectrum 1.0.

Field surround bise ellenmeden etkin.

Diferansiyel surround etkin gecikme suresi 20 ms.

Vhs surround etkin efekt siddeti 2.

Dinamik sistem etkin.

High end kulaklik v2 secili. Bas yuzdesi 0.

Viper bass
100 hz
6.0 db
Dogal bas

Viper clarity dogal clarity. 10.0 db.

Curetech+

Extreme

Convolverde istedigin bir impulse response verebilirsin. Bende htc boomsound var.

Desire hd telefonum var. Srs ve dolby mobile destekli. Playerpro isimli programla(bence marketteki en iyisi powerampe bile bin cakar) ayarlardan bide srsi sectimmi of diyorum sadece getirsinler one m9 u kapisalim ses kalitesinde .

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Sadece kullanmadığım için yazmadım hocam yoksa ilk sürümden beri S2, Note ve Z Ultra cihazlarımda kullandım. Ayarlar zaten aynı, basitçe söyledim. Bendeki kulaklık da Beats Urbeats. İlk aldığımda ses kalitesi çöp idi :D

rdksr725

Asistan
Reaksiyon puanı
4
1.5 senedir g2 kullanıyorum ne donma oldu ne de başka bir şey bence nexus 5 yerine g2 bakın derim. Android 5.0 güncellemesinide yakın bir zamanda alacak.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Rami tıka basa doluyordu ben kullanırken G2'yi. O kadar custom rom denedim yine aynı sonuç. Arayüzde bile yapılıyordu arada bende. İlginç buldum.

rdksr725

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Valla bende şaşırdım sizde ramin dolmasına bende ortalama 600mb boş oluyor ram.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Valla bende şaşırdım sizde ramin dolmasına bende ortalama 600mb boş oluyor ram.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
2 gb ramli cihazın boşta 600 mb ram sunması pek de iç açıcı değil.

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Valla bana gore orada alinabilir tek cihaz nexus 5.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşın max aldıgı ekran süresi 3 saat mi ben g3 /32 gb kullanıyorum bunu gördükden sonra şkretmeye başladım :D

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bende almak istiyorum ama şuan almak mantıklımı veya şarj seviyeside yükselsin istiyorum aslında

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Lenovo vibe x2 Lg g3 ya da meixu mx4 gibi daha yeni cihazlar tavsiye ederim. Eger gelistirici değil isen

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
telefonu kurcalamayi seviyorsan Nexus 5, yoksa G2 yada Xperia z2

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar merhaba,

Biraz uzun yazacağım içimi dökeceğim :) 1 sene önce nexus 4 mi s4 mini diye baya düşünmüştüm tasarım olarak s4 miniyi beğendiğim için aldım . Hala hala beğenmiyorum nexus 4 ü . Ancak telefon yetmemeye başladı. Kitkat tr ye gelmedi rus yüklü ondanda zaman zaman yavaşmalar görüyorum . Pili bozuldu 30dan 0 a inmesi 15 dk. Yani telefonumu değiştirmek istiyorum .

Şimdi birşeyler öğrendikçe karar vermek çok zorlaşıyor. Mesela samsung arayüzüne alıştım özellikle launcher klavye bildirim çubuğu . Ancak güncelleme desteği vermiyor düşük modellere .

Aklımda 3 seçenek var
1.nexus 5 1250 tl istanbul bilişimde
+ları 1.saf android olması :)
-leri 1. radyo yok.
2. Batarya kötü diye duydum ben s4 miniyle ; sabah 8 de sarjdan çıkarıyorum 8 saat wifi, 4 saat 3g , 2 saat müzik , 3 saat ekran ömrü alıyorum toplam 12 saat alıyorum hergün tabi 30dan sonrası ölüm . nexus 5de nedir tam olarak
3.kamera kötü duydum
4.ekranlarında sorun var diye duydum
5. istanbul bilişi garantisne mecbur kaldım başka yerde yok

2.lg g2 1200 tl heryerde
+ları 1.batarya 3000 mah.
2. arayüzü samsunga yakın kolay uyum benim için
- radyo yok , kitkat hale ve arayüz çok şişiyor g3 de bile şişiyor .

3. s5 1800 çok para ama nerdeyse en kolay geçiş
+ları 1. 2800 mah
2. ultra güç tasarrufu
3.samsung arayüzü lollipop
4.kamera

-leri geç güncelleme
-radyo yok
- arkası yara bandı resmen

Nexus 5 kullanan ve benim gibi kararsız kalan arkadaşlar yardım edebilirse süper olur. Sizce ne almalıyım veya beklim mi ?
Teşekkürler
nexus 5 hala bir çok telefona bin basacak seviyede kamera rakiplere göre geride bataryayı hiç bilgim yok kullananlara sorman lazım ekran sorununu ben duymadım onuda kullananlara sorman gerekiyor istanbul bilişim deilde saglam bi yerden al hepsiburada vs gibi her zaman eşşegini saglam kazıga baglamak gerek :) g2 çogu yönüyle (saf android hariç) iyi nexus 5 den ama onunda kamera kötü söyleyim bunu s5 e gelince saydıgın artılar var fakat malzeme kalitesi iyi deil bence s6 yı bekle derim 2200 tl gibi girer aşşa yukarı para sıkıntın yoksa tabi varsa s5 oalabilirsin g3 1400 tl seviyelerinde ve çogu yönüyle iyi telefon ona yönelebilirsin...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
nexus 5 kullanıcısıyım g2 bataryası takılıyor yakın amanda polarcell marka batarya alacam ve takacam alman malı 3200 mah buda nexus u sınıfının en uzun pil ömrüne sahip telefon yapar

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Arkadaşlar nexus 5 in kardeşi nexus 4 bu zamanda alınırmı :D donanım olarak çoğu telefondan üstün, oynadığım tek oyun clash of clans dır :D
İkinci el alacağım, birinci el gücüm yetmez maalesef. bir kaç gün içinde almayı planlıyorum.

1 buçuk yıldır s2 kullanıyorum :D

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaşlar nexus 5 in kardeşi nexus 4 bu zamanda alınırmı :D donanım olarak çoğu telefondan üstün, oynadığım tek oyun clash of clans dır :D
İkinci el alacağım, birinci el gücüm yetmez maalesef. bir kaç gün içinde almayı planlıyorum.

1 buçuk yıldır s2 kullanıyorum :D
Gm 4g al daha iyi

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Bana göre Nexus 4 hala alınabilir bir cihaz. En son Mortal Combat ve Half Life oynadım, hala akıcı bir şekilde oynatıyor. Kamera ve ses konusu herkesin malumu ancak ses konusu çözülebiliyor. 5.1.1 den sonra güncelleme alacağı şüpheli, custom romlar gelmeye devam edecektir. Hatta Android M şu an portlanıyor.

Alternatif olarak GM 4G alınabilir, hem daha yeni hem de uzun süre daha güncelleme alır. Ancak onda da dokunmatik problemi olduğu söyleniyor.

yasinayaz23

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bana göre Nexus 4 hala alınabilir bir cihaz. En son Mortal Combat ve Half Life oynadım, hala akıcı bir şekilde oynatıyor. Kamera ve ses konusu herkesin malumu ancak ses konusu çözülebiliyor. 5.1.1 den sonra güncelleme alacağı şüpheli, custom romlar gelmeye devam edecektir. Hatta Android M şu an portlanıyor.

Alternatif olarak GM 4G alınabilir, hem daha yeni hem de uzun süre daha güncelleme alır. Ancak onda da dokunmatik problemi olduğu söyleniyor.
Nexus 4 un pefformansi gm 4g ye 2-3 kat fark atar gm 4g asphalt 8 de kasarken nexus 4 neredeyse 0 kasma ile oynatiyor