Next Navigasyon “Sınırsız ve ücretsiz harita güncellemesi” Hikayesi

Bu konuyu okuyanlar

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
2013 yılında Next YE-G515 marka/model navigasyon cihazı satın aldım. Navigasyonun kutusunda “Sınırsız ve ücretsiz harita güncellemesi” ibaresi bulunuyordu.

Ancak birkaç gün önce naviextras.com Toolbox programı üzerinden güncellemeleri yaptığımda ücretsiz olarak herhangi bir harita güncellemesi olmadı. Mevcut harita “Türkiye 2013.03” haritası. 2020 yılına gelmiş olmamıza rağmen bazı seslendirme güncellemeleri dışında herhangi bir harita güncellemesi olmadı. Diğer güncel haritalar (Türkiye 2020.01 haritası) ücretli olarak satılmakta.

Konu ile ilgili olarak Next Navigasyon'un 02165929800 numaralı telefonunu aradığımda; ücretsiz harita güncellemesinin 5 yıl olduğunu söylediler.

Velhasıl navigasyona ilk 1 yıl harita güncellemesi verip olayı kapatmış oldular.

Ücretsiz sınırsız / ömürboyu harita güncelleme hikayesinin ne olduğunu öğrenmiş olduk.

2020 Türkiye haritası için 100-140₺ ödemek gerekiyor ve cihaz bozulursa geçmiş olsun. Google Play alışverişi gibi de değil ki haritayı başka telefona/cihaza yükleyemeyiz.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Klasik satmak için uydurulan yalanlar. Kimse ömür boyu ücretsiz harita güncellemesi vermez.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Klasik satmak için uydurulan yalanlar. Kimse ömür boyu ücretsiz harita güncellemesi vermez.
Bari birkaç sene harita güncellemesi verselerdi. 2013'te aldım. İçinde 2012 haritası vardı sanırım. Aldığımda güncelleme yaptım ve harita 2013.03 oldu. Ondan sonra harita güncellemesi olmadı.

Müşteriyi mal yerine koymayı seviyorlar demek.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Şuanda en iyi bedava android navigasyon Waze. ama kotayı çok sömürür.

Ben Yandex kullanıyorum. Çok detaylı bir yol haritası sunuyor kullanıcılara.
Google ve wazenin göstermediği yolları çizmişler adamlar.

Edit --- navigasyon cihazlarına sıcak bakmam açığı.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Bari birkaç sene harita güncellemesi verselerdi. 2013'te aldım. İçinde 2012 haritası vardı sanırım. Aldığımda güncelleme yaptım ve harita 2013.03 oldu. Ondan sonra harita güncellemesi olmadı.

Müşteriyi mal yerine koymayı seviyorlar demek.
Bendede bir tane navigasyon var kaç senelik hiç güncelleme gelmedi duruyor öyle.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Şuanda en iyi bedava android navigasyon Waze. ama kotayı çok sömürür.

Ben Yandex kullanıyorum. Çok detaylı bir yol haritası sunuyor kullanıcılara.
Google ve wazenin göstermediği yolları çizmişler adamlar.
Yandex Navigasyon'u tamamen çevirimdışı da kullanabiliyor muyuz? Uzun yol (şehirlerarası) için kullanacağım.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Yandex Navigasyon'u tamamen çevirimdışı da kullanabiliyor muyuz? Uzun yol (şehirlerarası) için kullanacağım.
Evet bizzat kullanıyorum. Çok detaylı çizmişler yolları resimsiz ve Haritanın resimli Görüntü kalitesi google mapi tokatlayan tipten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında yandex'in pc-de Browser'i google Chrome'u tokatlıyorda kimse denemediğine göre kötü sanıyorlar.

Eskiden kötü olabilirdi yandex ama şimdi bana göre Google'a meydan okuyup hatta tokatlıyorda.