Netflix’ten Türk sinema ve dizi sektörüne 4 milyon TL’lik koronavirüs yardımı

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
koronavirus-netflixin-2020-yapimlarini-vuracak-mi-iste-cevap.jpg

Dünyanın en büyük video platformlarından Netflix, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Sinema Televizyon Sendikası ile birlikte önemli bir yardım adımı attı.

Sinema, dizi, reklam, belgesel, TV programı vb. çekimlerinde kamera arkasında çalışan kişiler yardımdan faydalanabilecek. Kamera, ışık, ses, sanat yönetimi, makyaj, kostüm tasarımı ve ulaşım gibi farklı birimlerde asistanlık, koordinatörlük, operatörlük ve teknisyenlik gibi çeşitli görevlerde çalışanlar yardım kapsamına giriyor. Yardımdan 1600 kişi faydalanacak, kişi başı 2500 TL olarak ödenecek. Yardım talep edenlerin 27 Mayıs tarihinden itibaren https://www.sinematvsendikasi.org/ adresindeki online başvuru formunu doldurması gerekiyor.

Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş şunları söyledi: “Dünya çapında başarılara imza atan Türk sinema ve dizi sektörünün gücüne başlıca katkıyı sağlayan kamera arkasındaki çalışma arkadaşlarımız, pandemiden oldukça olumsuz etkilendi. Biz de bu zor günlerde onlara destek olabilmek için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. İKSV ve Sinema Televizyon Sendikası’na bu çalışmadaki işbirliklerinden ötürü teşekkür ediyoruz.”

2688624_810x458.jpg

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bir de beğenmezler Netflix'i.