Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Profesör
Katılım
13 Mart 2018
Mesajlar
1,824
Reaksiyon puanı
271
Puanları
83
Yaş
23
NETFLIX, MARK MILLAR’IN HİKAYELERİNİ KONU ALAN DİZİ VE FİLMLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİNİ DUYURDU

1531908783457.png

-- Filmler arasında Lindsey Beer tarafından kaleme alınacak Empress, Ted Melfi imzasıyla Huck ve senaryosunu Michael Bacall’un üstleneceği Sharkey The Bounty Hunter yer alıyor --

-- Diziler arasında ise Steven S. DeKnight’ın yazdığı Jupiter’s Legacy ve American Jesus’un çok dilli bir versiyonu yer alıyor. --

Hollywood, California – 17 Temmuz 2018, Salı – Dünyanın lider internet eğlence hizmeti Netflix, Mark Millar’ın hikayelerini konu alan bir dizi yapımı hayata geçireceğini duyurdu. Netflix, geçtiğimiz yıl Millar'ın şirketi Millarworld'u satın almasından bu yana Mark ve Lucy Millar ile yeni projeler geliştirmeye devam ediyor. Bu projeler arasında Netflix'in ilk çizgi romanı olarak piyasaya sürülen ve son yirmi yılın en çok satan çizgi romanı olan The Magic Order da yer alıyor.

Dizi Projerleri;

Jupiter’s Legacy


Farklı nesillerden Amerikalı süper kahramanları göreceğimiz Jupiter’s Legacy, 1930’lu yıllarda süper güçlerine kavuşan, dünyanın ilk jenerasyon süper kahramanlarının maceralarını anlatıyor. Günümüzde artık özel güçlere sahip ve yaşlarına saygı duyulan ihtiyar koruyucular haline gelseler de, özel güçlere sahip çocukları ebeveynlerinin efsanevi ünlerine yetişmekte zorluk çekiyorlar. Netflix ile anlaşan Steven S. DeKnight (Marvel’s Daredevil, Spartacus, Buffy the Vampire Slayer), Lorenzo di Bonaventura ve Dan McDermott ile dizinin yapımcılığını üstleniyor. DeKnight ayrıca dizinin ilk bölümünün yönetmeliğine de soyunuyor.

Jupiter’s Legacy Dizisi İçin Tıklayınız...

American Jesus

Hem İspanyolca hem de İngilizce olarak izleyeceğimiz American Jesus’ta, kendisinin Hz. İsa olarak yeniden dünyaya gönderildiğini fark eden 12 yaşındaki bir çocuğun maceralarına tanık oluyoruz. Suyu şaraba çevirebilen, engellilerin yürümesini sağlayan, hatta ölüleri bile diriltebilen kahramanımız, binlerce yıldır süren karmaşanın içinde dünyanın kaderini nasıl yönlendirecek? Yapımcılığını Everardo Gout (Marvel’s Luke Cage, Sacred Lies, Mars, Banshee, Aqui En La Tierra) ve Leopoldo Gout’un (Molly’s Game,Instinct) üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda da Everardo Gout olacak.

American Jesus Dizisi İçin Tıklayınız...

Film Projeleri;

Empress

Queen Emproria galaksinin en kötü (gerçekten en kötü) diktatörü King Morax ile evlidir. Çocuklarını alarak kralın sarayından kaçan kraliçe, kraldan ve ordusundan her ne pahasına olursa olsun saklanmak zorundadır, gezegenden gezegene ışınlanmak pahasına bile olsa kaçmaktan başka çareleri yoktur. Çizgi romanı filme adapte eden yazar Lindsey Beer’e (Kingkiller Chronicle, Netflix’te yayınlanacak Sierra Burgess is a Loser ve and DreamWorks Animation yapımı Wizard of Once) eşlik eden yapımcılar ise Joe Roth ve Jeff Kirschenbaum (The Voyage of Doctor Dolittle, Maleficent).

Empress Filmi İçin Tıklayınız...

Huck

Sakin bir sahil kasabasında yaşayan Huck, her gününü özel yetenekleri ile iyilik yaparak geçirmektedir. Komşuları da iyilikleri karşılığında Huck’ın yeteneklerini bir sır olarak saklamaktadır. Fakat kasabaya yeni taşınan birisi, medyayı durumdan haberdar eder, ortalık karışır ve Huck herşeyi değiştirecek bir serüvene çıkar. Çizgi romanı filme adapte eden Ted Melfi’ye (Hidden Figures, St. Vincent) yapımcı koltuğunda eşlik eden isimler Neal H. Moritz ve Toby Jaffe.

Huck Filmi İçin Tıklayınız...

Sharkey The Bounty Hunter

Muazzam bir bilim kurgu evreninde geçen bu filmde kahramanımız, roket gücüyle hareket eden dondurma arabası süren, mavi yakalı, galaksideki suçluları yakalayan kelle avcısı Sharkey. Kendisine hem destek hem köstek olan 10 yaşındaki ortağıyla beraber Sharkey, kariyerinin en büyük vurgunun peşine düşüyor. Millarworld/Netflix ortak yapımı bir çizgi roman olarak gelecek sene piyasaya çıkacak Sharkey the Bounty Hunter’dan uyarlanacak filmin senaryosu ise Michael Bacall’a (Scott Pilgrim vs. the World, 21 Jump Street)emanet.

Sharkey The Bounty Hunter Filmi İçin Tıklayınız...

Mark Millar ve Millarworld Hakkında

Netflix’e bağlı olan eğlence şirketi Millarworld, Mark ve Lucy Millar tarafından yönetilmektedir. Millarworld yayın haklarına sahip olduğu Wanted, Kingsman, Reborn, Empress, Kick-Ass, Jupiter’s Legacy gibi eserlerle, geçtiğimiz 14 yılda basım-yayın, sinema, giyim, video oyunları ve oyuncak sektörlerinde global ölçekte büyük başarılara imza attı. Marvel’da çalıştığı yıllarda Mark, Marvel Sinema Evreni’ne yön veren en çok satan eserlerin yazarlığını yaptı. Kitaplarından The Ultimates, Time dergisi tarafından 10 Yılın En İyi Çizgi Romanı seçildi, ayrıca yazarı olduğu Red Son, tüm zamanların en çok satan Superman kitabı olmaya devam ediyor.

Kaynak:Netflix
 

Son mesajlar

Üst