NET kaynak kodları artık açık!

Bu konuyu okuyanlar

mTanriverdi

Doçent
Yıllardır yazılım geliştiricileri tarafından beklenen kaynak kodları en sonunda Microsoft tarafından dyuruldu. Bundan sonra .Net kütüphaneleri yazılımcılara açık.
--------------------------------------------------------------------------------
Yazılım geliştiricileri tarafından senelerden beri kaynak kodlarını kullanıma açmadığı için ağır eleştirilere maruz kalan Microsoft sonunda yazılım geliştiricileri tarafından yaygın olarak kullanılan .NET kütüphanelerinin kaynak kodlarını açık bırakmaya karar verdi. Haber Microsoft'un yazılım geliştiricisi Scott Gu'nun günlüğünde duyuruldu. Böylece .NET 3.5 ve Visual Studio 2008 platformuyla birlikte aşağıdaki kütüphaneler yazılım geliştiricilerine açık olacak:

.NET Base Class Kütüphaneleri (System, System.IO, System.Collections, System.Configuration, System.Threading, System.Net, System.Security, System.Runtime, System.Text), ASP.NET (System.Web), Windows Forms (System.Windows.Forms), ADO.NET (System.Data), XML (System.Xml), ve WPF (System.Windows). Birkaç ay sonra ise WCF, Workflow ve LINQ’i de içeren kaynak kodları Microsoft Referans Lisansı koşulları altında (MS-RL) açık bırakılacak.

http://yenibelge.com/site/content/view/98/27/
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst