.NET Framework Kaldıramıyorum

Bu konuyu okuyanlar

SeRDaRSvS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar,
Net framework'ü kaldıramıyorum. Denetim masasında Framework görünmüyor. Framework'ü kurmaya çalıştığımda "Zaten bu sürüm kullanılmaktadır" diyor. Silmek istediğimde de aynı hatayı veriyor. Tüm sürümlerini kurmaya çalıştığımda aynı hata ile karşılaşıyorum. Cleanup_DotnetFX ile silmeyi denedim , silindi dendi ama pc'yi yeniden başlattığında yine duruyor framework. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

bir çok oyuna girerken hata alıyorum Net framework u silip yeniden yüklemek istiyorum ama silemiyorum

3835f303acc083f56a53a720986c57a1.png

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Zaten Framework sistemin bir parçası değil mi ? Üstelik onu silmek herhangi bir sorunun çözümü olacağını sanmıyorum. Kurulum aracını indir(Microsoft'un resmi sitesinden), onar de.

SeRDaRSvS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bu hatayı 2 oyunda alıyorum forumlarda arattığımda net frameworkla ilgili olduğunu söylüyorlar

qWV2pd.png

nWZknM.png

burdan devre dışı bırakıyorum ancak yine işe yaramıyor
kWm1gq.png

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
son attığınız fotoya göre zaten yüklü değil 3.5
önce tikini işaretleyip yükleyin, daha sonra tekrar deneyin. directx9 u da tekrar kurmayı deneyin

SeRDaRSvS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
tikini ben kaldırdım 3.5 in ancak Cleanup_DotnetFX pogramını tik işaretli hiç denemedim eve geçince o şekilde deneyeyim. Directx'i hiç denemedim benim ekran kartı dx12 destekliyor nasıl kurulur nasıl güncellenir hiç bilmiyorum oralara girip pc yi iyice bozmak istemiyorum

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Windows'un hangi sürümünü kullanıyorsunuz?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
GeForce Experience'yi devre dışı bırakın. Başlangıç ayarlarından kaldırın. Bir de öyle deneyin.

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
dx12nin oyun motoru desteklemedikten sonra bir anlamı yok. dx9 offline installer ile direk yükleyip kurun versiyonla alakası olan bişe değil, en basit oyun bile kullanıyor hala

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Eğer NetFramework yüklü ise kaldırmanızı önermem.
Ben NetFramework'ü katılımsız olarak hazırlanan paket ile sistemime yükledim. Ve sorun çıkmadı.
Siz de katılımsız NetFramework kuran bir yazılım ile sisteminize NetFramework yükleyebilirsiniz.
Ama indireceğiniz katılımsız kurucunun virüslü olmamasına dikkat edin.
Linkler için size özelden yazacağım mesaja bakabilirsiniz.

SeRDaRSvS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@Halktan Biri cevap için teşekkür ederim verdiğiniz linkleri denedim ilk linkteki kurulumu yapmaya çalıştığımda "Güncelleştirme sisteminiz için geçerli değil" hatası verdi ikinci linkteki setupı da kurdum ne hata düzeldi ne de program ekle kaldır da gözüktü net framework

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@Halktan Biri cevap için teşekkür ederim verdiğiniz linkleri denedim ilk linkteki kurulumu yapmaya çalıştığımda "Güncelleştirme sisteminiz için geçerli değil" hatası verdi ikinci linkteki setupı da kurdum ne hata düzeldi ne de program ekle kaldır da gözüktü net framework
Bilmiyorum.
Ama ben birden fazla kez katılımsız kurulum aracı ile sistemime NetFramework'ü yükleyebildim.
Bir de şunu söyleyeyim. Program katılımsız olarak kurmaya çalışıyor. Yani siz programı çalıştırınca arkaplanda otomatik olarak NetFramework'ü kurmaya çalışır. Yani bir kere daha denemenizi ve sağ altta kurulumun tamamlandığını belirten yazının çıkmasını beklemenizi öneririm.

SeRDaRSvS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Tarif ettiğiniz gibi yeniden denedim ama sonuç değişmedi en iyisi format atmak ilginiz için sağolun

pWlaWL.png

SeRDaRSvS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Denetim masası derken program ekle kaldırdan bahsediyorsanız gözükmedi

YN0PVl.png

8dBnXQ.png