Haber Neşat Ertaş'ın filmi yasaklandı!

Bu konuyu okuyanlar

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,778
Ünlü halk ozanı "bozkırın tezenesi" adıyla da bilinen Neşat Ertaş'ın hayatının konu olduğu "Garip Bülbül Neşat Ertaş" filmi yayına girmesine kısa bir süre kala mahkeme kararı ile yasaklandı. Filmin yapımcısı Mustafa Uslu bir üst mahkemeye yayın yasağı için itiraz etse de mahkeme filmin fragmanının dahi yayınlanmasına izin vermedi. Mahkeme kararı sonunda Neşat Ertaş'ın ailesi mahkemeden alkışlarla ayrılırken Mustafa Uslu "17 bin kişinin emeği yok oldu. Babalarının filmini yasaklattılar bir de alkışlıyorlar" diyerek tepki gösterdi. Kişilik haklarına saldırı davası ismiyle açtıkları mahkemeyi kazanan aile karara sevindiklerini, babalarının hayatta olsaydı böyle bir filmi onaylamayacagını, hayattayken de böyle bir isteginin olmadıgını söylediler. Neşat Ertaş'ın Filmi yasaklanmasaydı 23 Aralık' ta vizyona girecekti.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221219_132238.jpg
    Screenshot_20221219_132238.jpg
    45.3 KB · Görüntüleme: 51

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,778
Bence doğru ve yerinde bir karar, ailesi haklı.?✌️
Çok severim Neşat Ertaş'ı eğer o böyle uygun görmüşse bize yorum yapmak düşmez zaten ? ama şeyi merak ettim kim oynamıştı acaba ?

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Çok severim Neşat Ertaş'ı eğer o böyle uygun görmüşse bize yorum yapmak düşmez zaten ? ama şeyi merak ettim kim oynamıştı acaba ?
Böyle bir bilgi var ancak teyit edemiyorum maalesef?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221219-152303_Chrome.jpg
    Screenshot_20221219-152303_Chrome.jpg
    55.8 KB · Görüntüleme: 49

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Aile onayı alınmadan yapıldıysa yasaklanması gayet normal. Fakat daha dün akşam avatar 2 ye gittiğimde fragmanı gösterilmişti. Gidelim diyorduk bu filme de ama aile ne derse o olur. Kalkıp birisi sizin vefat eden yakınınızın mezarını bile sizden habersiz mezar düzenlemesi yapsa sinir olursunuz kaldı ki filmini çekiyorlar. Onaylamıyorsunuz.

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,778
Böyle bir bilgi var ancak teyit edemiyorum maalesef?
Doğru olabilir çünkü Ramazan Baggül'e baya benziyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aile onayı alınmadan yapıldıysa yasaklanması gayet normal. Fakat daha dün akşam avatar 2 ye gittiğimde fragmanı gösterilmişti. Gidelim diyorduk bu filme de ama aile ne derse o olur. Kalkıp birisi sizin vefat eden yakınınızın mezarını bile sizden habersiz mezar düzenlemesi yapsa sinir olursunuz kaldı ki filmini çekiyorlar. Onaylamıyorsunuz.
Acaba çekimlere niye başladılar. 17 bin kişilik emek diyo Mustafa Uslu e bu insanlar başından beri istemiyorsa niye çektiniz ki filmi Bi garip ya

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
15,803
Ailesi onay alınmadan yapıldığı için yasakladı. Gayet normal. Saygısıslık olmasım müsadenizle şansıma küfür edebilirmiyim? Neşet ustadı çok severdim. Filmini izleyemeyecegiz...

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,778
Ailesi onay alınmadan yapıldığı için yasakladı. Gayet normal. Saygısıslık olmasım müsadenizle şansıma küfür edebilirmiyim? Neşet ustadı çok severdim. Filmini izleyemeyecegiz...
Müsaade sizin atış serbest ???

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Kesinlikle ailesinin izni olmadan zaten böyle bir projeye kalkışmak, başından hatadır ve etik değildir. Ne kadar doğru olduğu bilinmese de bunun bir vasiyet olduğu söyleniyor aynı zamanda. Bence "vay efendim şöyle bir olayı türk sinemasına katacağız bu büyük bir sansasyonellik yaratacak." demeden önce bazı şeyleri düşünmek gerekir.

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,778
Kesinlikle ailesinin izni olmadan zaten böyle bir projeye kalkışmak, başından hatadır ve etik değildir. Ne kadar doğru olduğu bilinmese de bunun bir vasiyet olduğu söyleniyor aynı zamanda. Bence "vay efendim şöyle bir olayı türk sinemasına katacağız bu büyük bir sansasyonellik yaratacak." demeden önce bazı şeyleri düşünmek gerekir.
Mustafa Uslu çok ünlü ve çok başarılı bir isim aklım almıyor yani madem izin çıkmadı sana ne diye filmi çektin fragmanlarını döndürdün ?‍♀️ acaba hani bu saatten sonra bişey diyemezler susarlar falan diye mi düşündü ?

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Mustafa Uslu çok ünlü ve çok başarılı bir isim aklım almıyor yani madem izin çıkmadı sana ne diye filmi çektin fragmanlarını döndürdün ?‍♀️ acaba hani bu saatten sonra bişey diyemezler susarlar falan diye mi düşündü ?
"Bu saatten sonra bir şey demezler ya da diyemezler şeklinde" hareket edildiği düşünüldüğünde yine mantığa sığmayan şeyler ortaya çıkıyor. Neresinden tutmaya kalksan elinde kalıyor kısaca. ?‍♂️

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,778
"Bu saatten sonra bir şey demezler ya da diyemezler şeklinde" hareket edildiği düşünüldüğünde yine mantığa sığmayan şeyler ortaya çıkıyor. Neresinden tutmaya kalksan elinde kalıyor kısaca. ?‍♂️
Saçma sapan bir iş gerçekten. Adam hayattayken de istemem demiş. Aradan 10 yıl geçince hükmü kalmıyor mı sandınız yani neyse ya sinir oldum ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118

asla hakaret yok saygı ve sevgi vardı ikinci eşi ve çocukları onaylamış ilk eşi ve çocukları daha çok para istemiş olablir film yanlansa çok daha iyi olurdu.