Nereye Şikayet Edeyim Ben Bunları?

Bu konuyu okuyanlar

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Dün bir anda MSN hesabıma bağlanamamaya başladım. Pidgin'de "Authentication Failure" hatası alıyorum. Tabi ben bunu görünce sandım ki şifrem filan ele geçirilmiş (nasıl olacaksa artık) ve biri şifremi değiştirdiği için giremiyorum. mail.live.com'dan girdiğimde şifrem kayıtlı olduğu için girdi ama çıkış yaptığımda tekrar giremedim, şu hatayı aldım:

You've tried to sign in too many times with an incorrect e-mail address or password.
Ardından ne olur ne olmaz diye ne kadar hesabım varsa şifrelerini değiştirdim ve [email protected]'un da (bahsettiğim hesap) şifresini sıfırladım. Aradan bir süre geçince tekrar girebildim hesabıma.

Bundan önce sorunun nereden kaynaklandığını anlamak için Ebuddy'yi de denedim. Hiçbir şekilde hesabıma ulaşamıyordum. İşte aradan bir süre geçince düzeldi.

Bugün yine aynı problem. Sabah bir şey yoktu ama az önce açmaya kalktığımda yine o hatayı aldım. Daha hiç giriş yapmamışken mail.live.com'a bağlanmaya çalıştığımda yine yukarıdaki hatayı aldım, hala da alıyorum.

Şu lanet olası Hotmail servisinden iyi anlayanlar varsa bana bunu açıklayabilir mi? Benim tahminim, şerefsizin biri sürekli yanlış şifre ile giriş yapmaya kalkıyor ve hesabım bir şekilde servis dışı kalıyor. Böyle bir şey var mı?

Eğer böyle ise nereye başvurmam lazım? Microsoft'la yüz göz olacak mıyım? Mahkemeye bile gidebilirim. IP adresinden bulup dava açtırabilirim çünkü cidden çok sinirliyim şu anda.

Bu arada kimse keylogger demesin. Zaten beni tanıyanlar demez de, tanımayanlar için kısa bir bilgi: Bir Linux dağıtımı kullanıyorum.

Wine filan da demeyin, gülerim. Wine mine kurulu değil sistemimde.

Sinirden cidden ne dediğimi bilmeyecek hale geldim. Var mıdır bunun bir çaresi?

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Jea aynı olay 2 gün önce benimde başıma geldi bende şifremi sıfırlayarak girdim şüphelenecek birşey yok sanırım...

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Şuan bende giremiyorum şifremi değiştirdim yine sorun düzelmedi :mad:

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
O zaman sorun sadece bende değil. Hotmail sunucularını bombalayacağım yeminle ya.

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
şuan bende bir sıkıntı yok msn ye girebiliyorum maillerimede giriyorum anlam veremedim

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Online destek hattından yardım al. Ben öyle yapardım.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Windows sistemlerde sorun yok şuan. Aynı Hotmail sunucuları aktif.Birazdan Linux da dener yazarım tabi sorunun hala düzelmediyse.

Yok, düzelmedi. :(

Ya dün onu ben de düşündüm. Acaba protokoller mi değişti diye şüphe ettim ama mail.live.com'dan bağlanabiliyor olmam lazım ya.

bohongtw

Doçent
Reaksiyon puanı
27
pidgin ile ben de cok sorun yasadim livemail ile giriyordum pidgin surekli bahsettigin hatayi veriyordu sonra kmess kullanmaya basladim simdiye kadar sikinti olmadi

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Ben mail.live.com'da da giremiyordum ama 10 saniye önce girebildim. Sanırım genel bir sorun. :(

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Sorun genel bir sorun sanırım. Başka bağlanamayanlar da varmış. Herhalde sunucuları bakımdan geçiriyorlar.