Nerede yaşamayı tercih ederdiniz? Şehirde mi yoksa, köyde mi?

Bu konuyu okuyanlar

EnisALP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Muğla Antalya köylüsüyüm ve eğer gençsen ya da planların varsa yaşama bence. Bir iki hafta içinde kalıcı olarak Bursa'ya taşınıyoruz.

Tek güzel yanı insandan çok hayvanla muhatap olmaktı.
Aga bende Muğlalıyım Muğla merkez çok yukarı taraflarlarda oturuyorduk yayla gibiydi ama merkeze 10-15 dkydi çok güzeldi yani sabah 6 da uyanıp hemen dibimizdeki dağa koşuya giderdim çam kokusu, ağaç kokusu, huzur kokusu hiç bir şeye değişmem. Şuan Antalya'da yaşıyorum 1 senedir ama hala alışamadım gerçekten burda hayat çok hızlı rahata çok alışmışım bana göre değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Araban olacak kesin olarak köyde şart. Köyde yaşamayı seçerdim ama merkeze biraz yakın olursa iyi olur.
Aynen öyle

Şu sıralar çok uzaklarda bir köyde tek başıma olmayı çok isterdim.
Bende reis tek istediğim şey de olabilir

Ben asla köyde yaşayamam. Doğa insanı değilimdir hiç sevmem. Böcek, örümcek, ot vb. şeyler beni çok rahatsız eder. Köyde uyuyamam bir taraftan böcek çıkacak diye. Çok korkarım ve nefret ederim sürekli dışarı çıkalım kamp yapmak vb. şeylerden. Şu "Kendini doğaya bırak" lafına da gıcık olurum. Yani köyü hiç sevmem. Her zaman en iyisi şehir benim için.
Ya açıkçası benimde böcek fobim var ama çok gördüm bu zamana kadar ilaçları var evimizin oraya sikardik ilacı tavuklarımızı salardik evin önünü tertemiz ederledi bı kaç kere tavukların yılan yakaladığını dahi gördüm.