Nerden alınır?

Bu konuyu okuyanlar

Kaandemir46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar iyi akşamlar.bana acilen telefon lazım ,yani en azından okul açılana kadar almam şart. Yurtdışı telefon nereden alınır? 10t veya 10t pro alacağım ama nerden alınır bilmiyorum.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Merhaba arkadaşlar iyi akşamlar.bana acilen telefon lazım ,yani en azından okul açılana kadar almam şart. Yurtdışı telefon nereden alınır? 10t veya 10t pro alacağım ama nerden alınır bilmiyorum.
Letgo,FaceBook Marketplace,Sahibinden gibi siteler üzeri kayıtlı cihaz alabilirsiniz.Eğer tanıdığın telefoncu varsa onun aracılığıyla sıfır alabilirsin.
•Mi11T •Mi10T •Mi10T Pro güzel cihazlar,belki 11T Pro bulabilirsin.

Kaandemir46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Letgo,FaceBook Marketplace,Sahibinden gibi siteler üzeri kayıtlı cihaz alabilirsiniz.Eğer tanıdığın telefoncu varsa onun aracılığıyla sıfır alabilirsin.
•Mi11T •Mi10T •Mi10T Pro güzel cihazlar,belki 11T Pro bulabilirsin.
Yurtdışı alıp pasaport kaydı yaptırmak mantıklı mı sizce ?

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Bence yurtdışı değmez, iPhone belki tüm ihtimallerle ve garsnti fırsatından vazgeçerek olabilir ama tl’ye vurulduğumda çoğu Apple ürünü Avrupa’dan daha ucuz bizde. Elbette piyasa sebebiyle bize çok defa pahalı gelse de esasında kendi ülkemizin piyasasında alışverişte bulunmak doğru olanı. Bence bu konuda kur ve dengelenmemiş ücretler haricinde en büyük derdimiz akla sığmana özel tüketim vergisi, bu çok saçma bir vergi, özel tüketim ne demek hem? KDV de 18 ideal gibi gözükse de bence 12 olmalı.

Bu vaziyet 2010’ların başında da vardı. Normalde 1200 falan yapan telefon 2300’e falan satılıyordu.