Neffos ile Bir Eve Dönüş Öyküsü ‘Üzme Tahtası’ndan Snowboard’a…

Bu konuyu okuyanlar

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
TP-link’in akıllı telefon markası Neffos, yüksek görüntü kaliteli kameraları sayesinde bir belgesele sponsor oldu. ‘Eve Dön’ belgesel serisinin ilki olan Karadeniz belgeselinde snowboard’cu iki arkadaş Karadeniz’de snowboard’un atası olan Üzme Tahtası’nı ve Hızır Usta’yı keşfetti ve Neffos ile bu deneyimi belgeledi.


Yakında Türkiye’de satışa sunulacak olan yeni akıllı telefon markası TP-LINK Neffos, bir belgesele sponsor oldu. Neffos C5 Max modelinin yüksek çözünürlüklü kamerası ile Rize İkizdere’deki Petran yaylasında snowboard’un atasının izi sürüldü ve “Eve Dön: Karadeniz” belgeseli ortaya çıktı.

Snowboard sporu yapan iki arkadaşın, yaptıkları sporun asıl memleketleri olan Rize’nin Petran (Meşeköy) köyünde yüzyıldan fazla bir zamandır yapıldığını keşfetmesi ile başlayan macera, Neffos eşliğinde bir belgesele dönüşüyor. Petran’da ‘Üzme Tahtası’ adı verilen bir tahta ile yılın en az altı ayı gençlerin, çocukların dağa çıkıp, tahta ile kaymaları; Üzme tahtası yapan Hızır Usta ile tanışma; snowboardcuların bildiklerini, bazı teknikleri Petranlılara aktarmaları ve el değmemiş muhteşem kar üzerinde snowboard keyfi, hepsi Eve Dön: Karadeniz belgeselinde yer alıyor.

d80c3b7f4abdd3a1d27a6a2a499c9362.jpg
5209ba6390d324b33ab1bb56190cbc05.jpgNeffos C5 Max, en ince ayrıntılarda ve her açıdan alınan doğru renklerde kendisini belli eden, kristal netliğinde resim kalitesi sağlıyor. 13M piksellik bir arka kameraya ve 5M piksellik bir ön kameraya sahip olan telefonun arka kamerasının geniş F2.0 diyaframı bulunuyor. Bu sayede, etkileyici fotoğraflar ve videolar çekilebiliyor.
Belgeselde yer alan engin kar manzaraları, Neffos’un güçlü kameraları sayesinde son derece başarılı bir şekilde kaydediliyor ve izleyiciye aktarılıyor. Bembeyaz ve bol ışıklı bir ortamda dahi mükemmel görüntüler elde ediliyor.

c50e676db286fc6cd71bf0d556f5ae0f.png


Özüne dönmek…
Tahta Mecmua’nın yapımını üstlendiği Eve Dön belgeselinin yapımcısı Babür Vatansever, günümüzde ‘özüne dönmek’ kavramının daha değerli hale geldiğini belirterek, “Eve Dön: Karadeniz belgeseli, doğdukları topraklara dönüp edindikleri bilgi birikimlerini kendi insanları ile paylaşan iki ekstrem sporcunun hikayesi” diyor.

Belgesel Neffos’un sosyal medya hesaplarından izlenebiliyor
518fd74b34f7573b35d59e7e816482c5.jpg


Eve Dön: Karadeniz belgeseli
Yapımcı : Babür Vatansever
netmen : Furkan Kozanli
Görüntü ve Sanat Yönetmeni : Özgür Baykal
Müzik : Turan Topçuoğlu
Üzme Tahtası Ustası : hızır Havuz

43caf08fb2c4bd6a68d67be7e60201b6.jpg
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst