Nedir bu vdsl, adsl ve fiber?

Bu konuyu okuyanlar

TheShooter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar vodafone internetimizin taahhutu bittikten sonra kapattirdik ve yeni bir internet taktirmayi dusunuyoruz fakat karar veremedim. Kablonetin binamizda fiber altyapisi varmis ve 100mbps e kadar destekliyormuş. Onun haricinde turk telekomun altyapisi var bildigim kadariyka ve 85mbps e kadar hiz alabilecegimi gordum altyapi sorgulama sitelerinde. Sikayetvar da en iyi internet saglayicisi kablonetmis ve 100 gulduren kampanyasinda 4k uydu, 100mbps/5mbps upload, fiber altyapi ozellikleri var 95tl ye 2 yil taahhut ile. Ama aksam 7 den gece 12 ye kadar 25mbps donwload a dusuyormus. Bizim ev bu saatlerde aktif oluyor. Diger internet saglaycilarina baktigimda sikayetvar da bu kadar iyi degildiler. Onerdiginiz baska bir internet saglayicisi var mi? Turk telekom ve turk net haricinde.

Adsl, vdsl ve fiber arasinda ki fark nedir? Basit bir sekilde anlatirsaniz sevinirim cunku baska sitelerde okumustum fakat bir sey anlamadim.

Bant genisligi, baz istasyonlari ve baz istasyonlarina yakin olma olayi nedir? Baz istasyonuna yakin miyim nereden ogrenebilirim?

Şimdiden teşekkürler.

Reaksiyon puanı
181
bildiğim kadarıyla (bilmiyorsam düzenlersiniz) vdsl 100 mb hıza kadar destek veriyor ama adsl daha düşük veriyor diye biliyorum

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Netspeed alt yapı sorgulama üzerinden santrale uzaklığınızı öğrenebilirsiniz, ne kadar yakın o kadar iyi.

TheShooter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Netspeed alt yapı sorgulama üzerinden santrale uzaklığınızı öğrenebilirsiniz, ne kadar yakın o kadar iyi.
Santral nasil bir sey bilmiyordum. Bizim binanin hemen karşisinda bu santral dolabi veya santral herneyse. Bunun nasil bir etkisi olabilir?

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
771
Yıl olmuş 2020 hala bunun açıklamasını istiyorsan kendini banlat.