Nedir bu bizden sonra gelebilecek nesil?

Bu konuyu okuyanlar

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
10-15 yaş arası grup: Çoğu saçma bir online oyun olan Metin2'ye kafayı yormuş durumda. Yada farklı şeyler. Görmelisiniz konuşmalarını.
15-20 yaş arası grup: Çoğu cinsellik düşünüyor. Aşırı bir şekilde olduğunu düşünüyorum ve bu iki grubun tek ortak noktası gereksiz olan her şey ile ilgilenmeleri ve gerekli şeylere bakmamaları.

Ne düşünüyorsunuz?

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Tamamen katılıyorum. Yeni nesilden ümidimi kestim diyebilirim.

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Nasılsa bıkacaklar.

Ne bıkmak mı , hehe.

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
yıllarca boşuna tuza iyot,suya flor ekmeğe vs'e vitaminler mineraller katılmış...

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Peki bu durum nasıl düzeltilir sizce? Hep dert yanıyoruz ama düzeltmenin bir yolu olmalı.

BardanAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
18 yaşındayım. Yazdığına göre benimde o grubun içinde olmam lazım. Fakat değilim tabiki. Online oyun oynuyormutum? Evet ama salak salak değil . Veya kendimi kaptıracak şekilde değil. Diyoruzya eğitim eğitim diye. İşte sadece eğitim

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Tamamen katılıyorum. Yeni nesilden ümidimi kestim diyebilirim.

+1 de benden =) ehehehe 20 yaştan sonra askerlik veya evlilik kapıya dayansın, hayatlarını bi okul okuyarak çabalayarak geçirmesinler, bir işsiz kalsınlar, birileri bir laf edip bak hala ana baba parası yiyor desin, bir ayıplasınlar sonra görürüm ben onları :))))))))))))))))))))))) Ezilsinler büzülsünler.

Daha geçengün metro önünde gördüm, çocuk 14-15 yaşlarında. liseye yeni başlamış heralde. Elinde sigara otobüs bekliyor. temiz yüzlü çocuk. nasıl sinirime dokundu. Bende sigara kullanıyorum ama tiksinerek kullanıyorum bırakmaya çalışıyorum sık sık. uzun süre bırakıyorum tekrar başlıyorum ne hikmetse. yazık çok yazık biz insanlara. Neyse çocuk otobüse binde en öne oturdu çaprazında ben oturuyorum. çocuğa bakıyorum tip tip arkadan. Yaşlı amcalar teyzeler bindi. kalktık o sırada amcanın biri bizi uyardı kalkın çocuklar yer verelim büyüklere diye. Dönüp diyecektim o sinirle, "Yav amca bak öndeki çocuk kocaman adam olmuş onu kaldır, bak çalışıyor eve ekmek getiriyor hatta para arttırıp sigara pakedini de kendisi alıyor. bakma küçük göründüğüne reşit olmuş çoktan askerliğini de yapmış.". Çok yazık yav vallahi diyorum.

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Üniversitede okurken Milliyetçi ve inançlı Edebiyat hocamız bir gün bir anısını anlatmıştı:

Bir zamanlar sizin gibiyken, kahve köşelerinde, sokaklarda ülkenin gençliğin durumu konuşulur ve orta yaşın üstündeki kişiler "İşimiz Allah'a kalmış" derlerdi. Bende onlara "Olur mu hiç, daha yapılacak çok şey var, her şey değişebilir, değişecek" derdim. Sonra yaş ilerledi ve anladım ki onlar haklıymış ve bende şimdi diyorum "İşimiz Allah'a kalmış."
Bende bunları dinlerken aklımdan hocamın gençken aklından geçenleri geçirmiştim. Yaşım şu an orta yaşlara doğru gidiyor ve değişimin önünde duramayacağımı anladım. Bazı şeyler senaryoya uygun olarak icra ediliyor, ettiriliyor.

Kimse de buna bir dur diyemez, hiç kimse hiç bir şeyi değiştiremez. Çünkü vaad edilmiş hadiseler ve günler vardır ve bu olaylar ve günler Hak'tır. Muhakkak gerçekleşecektir ve kimse de bunun önüne geçemez, engelleyemez ve yavaşlatamaz.

Yapılacak tek şey, önce kendini kurtar, kendini değiştir sonra birilerine örnek ol onlar da değişsinler ve gerekirse birilerini elinle değiştir.

Allah akıbetimizi hayr etsin, başka bir şey demiyorum....

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Emin olun biz o bahsedilen yaşlardayken bir üst nesil aynı şeyleri bizim hakkımızda düşünüyordu.
Kuşak farkı diyelim :)

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Çocuklara neden bu kadar suç buluyorsunuz anlamıyorum. Bana göre tek suçlı bilinçsiz olan anne ve babalar. Çocuklarının bilgisayarda neler oynadığını bilmeden serbestçe kullanmasına izin veriyorlar. Çocukta arkadaşlarıyla beraber online ortamda oyun oynuyor. Çocuk sadece oynuyor. Hemde büyük bir zevkle.
Peki Metin 2 oyununu neden en çok tercih ediliyor ? Çünkü bug ve bir çok açıkla dolu. Bu sayede Trainer dediğimiz hile için kullanılan küçük yazılım sayesinde binlerce insanın oynadığı oyunda en kısa sürede en üst lvl olup herkesten üstün duruma geçiyorlar. Bu sayede de tatmin duygusunun doruklarına varıyorlar.
Aslında Metin 2 yada bir başka oyun olup olmaması önemli değil. Asıl mesele çocukların iyi eğitilmemesi. Sizce online oyuna kendisi kaptırmış kaç çocuğun anne ve babasının durumdan haberi var ? Sorsanız çocuğumuz bilgisayar da oyun oynuyor ama biraz fazla oynuyor. (!) Derler.
Yazım biraz uzun oldu ama düşüncelerim bu kadar.
Selametle.

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
+1 de benden =) ehehehe 20 yaştan sonra askerlik veya evlilik kapıya dayansın, hayatlarını bi okul okuyarak çabalayarak geçirmesinler, bir işsiz kalsınlar, birileri bir laf edip bak hala ana baba parası yiyor desin, bir ayıplasınlar sonra görürüm ben onları :))))))))))))))))))))))) Ezilsinler büzülsünler.

...

Katılıyorum. Dünyayı ve zorluklarını tanısınlar ne metin2 kalır ne apaçi. Eskiden imkanım yoktu şimdi zamanım.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
yıllarca boşuna tuza iyot,suya flor ekmeğe vs'e vitaminler mineraller katılmış...

+1

Türkiye eskiden Gıda Yönünden Kendi Kendine Yeten bir ülkeydi...

Nispeten içerisinde KATKI MADDELERİ olmayan yiyecekler bu güne göre daha çok yeniliyordu...

Şehirlerde dahi KÖYDEN GELMİŞ Doğal gıdalar bolca tüketiliyordu...

Şehirdekilere Köylerden akrabaları vs yolu ile Otobüsler Gıda Maddeleri taşıyordu...

Peynir, Zeytin, Bulgur aklınıza ne gelirse...

Bir zaman geldi artık herşey fabrikasyon oldu...

Peynir, yoğurt, süt aklınıza gelen her türlü yiyecek SÜSLÜ PÜSLÜ Ambalajlar içinde evlerimize girdi...

Şimdi Diyebilirsiniz ki bunlarla GENÇLİĞİN NE ALAKASI VAR...

Bu işi az çok bilenler GDO yu duymuşlardır...

Genetiği Değiştirilmiş Organizma...

Bu GDO lu besinler ne kadar süredir hangi gıda maddeleri ile evlerimize girdi bilmiyoruz!!!

Bilim adamlarının söylediklerine göre bu tür GDO lu gıdaların etkileri çok uzun sürelerde ortaya çıkabiliyor...

10 sene 15 sene önce sürekli tükettiğiniz bir gıda maddesindeki Bilmediğimiz Katkılar bu gün bizi çeşitli sağlık sorunları ile karşı karşıya bırakıyor...

Herkesin bildiği bir takım hastalıklar var... Kanser, Şeker, Kolestrol, Tansiyon...

Bilim adamlarının uyarılarında bunlardan daha önemlisi var...

Kısırlık bunlardan birisi... 20 yıl sonra gençlerimizin Kısır kalma ihtimali var ve bunu bu günden öngöremiyoruz!

Erkeklerin ve Kadınların Hormonları ile oynama... Bunun sonucunda Kadınlık hormonu artmış bir erkek neslinin çoğalması...

Görünüşte Erkek olan ama beynen Kadın olan gençlerin çoğalması...

Bunun sonucunda 20-25 yıl sonra ASKER yapacak GENÇ BULMA SIKINTISI...

Daha bir çok şey var...

Artık Savaşlar Top ile Tüfek ile yapılmıyor...

20 yıl sonra ülkende Savaşacak Adam bulamadığın zaman O ASKER MİLLET sadece laf olur kalır...

YÖK Başkanı GDO hakkında 2 kelime etti...
Bir anda adama çullandılar... Susturdular...
GDO yu ağzına aldığına pişman ettiler!!!

İşte Savaş Bu...

Savaş dediğiniz şey Suriyeden, İrandan, Rusyadan gelecek bir füze değil...

Sokakta eğer ADAM gibi bir GELECEK NESİL göremiyorsan SAVAŞ İŞTE BUDUR...

Nesiller Arası Fark elbette olacak...
Giyim Değişir... Tarz Değişir...
Konuşma jargon değişir...

Ergenlik döneminde Gençler çok farklı tutumlar sergileyebilir...

Ama bugün gençlerde gördüğümüz şey SADECE böyle YÜZEYSEL bir DEĞİŞİM değil...

Sanki bu gençler Bizim Toplumun Gençleri değilmiş gibi...
Erkek bedeni içinde Kızlarımız var artık!!!

Kavga Dövüşten bahsetmiyorum...
Kavgayı dövüşü Kızlarda yapıyor!

Kabadayılıktan bahsetmiyorum...
İmaj için En Kabadayı görünümü de yaparlar...

Ben Beyin olarak Kızlaşmış Genç Erkeklerimizden bahsediyorum...

Bu bahsettiğim bir Eşcinsellik değil yanlış anlaşılmasın...

Meselenin anlatımı da karışık ve zor uzattığımın farkındayım anlayan ne demek istediğimi çoktan anlamıştır...

ahky

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Biz o yaşlardayken ne yapardık peki bunun da düşünmek lazım, o zaman internet vs. yoktu farklı oyunlar,atari salonları vs vardı, bizde atari salonundan çıkmazdık, şimdi ki imkanlar farklı böyle olunca davranışlar alışkanlıklar da değişiyor, dikkat edilmesi gereken konu ailelerde bu değişikliklere ayak uydurmalı ve çocuklarına dikkat etmeli, biz para varsa atari salonuna giderdik yoksa da akşama kadar top oynardık, oyun alanımız mahalleyle sınırlıydı, ailelerin aşırı dikkat etmesi gereken bi durum yoktu, şimdi biraz daha dikkatli olmak lazım, internet gibi bişey varsa sınırda yok artık.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
yanlış düşünüyorsunuz. aynı sözleri birileri sizin için de söyledi zamanında fakat bu gün kendinden memnun olmadığını söyleyen çok az insan vardır.

dünya böyle işliyor. kötülükler hep göz önündedir, iyilikler ise hep saklanır gizlenir böylece hep toplumda bir gerileme görünüyor gibi olsa aslında böyle olmamıştır.
bir cinayeti okuyan kişi "türkiyede yaşanmaz artık" derken aynı kişi ramazanda bir fakiri sofrasına davet eden birisini okuduğunda "türkiyede böyle insanlarda varmış" diyor.
kötüyü genele yayarken iyiliği bireyselleştirme yapılıyor.

endişelerle ilgili örnek vermek gerekirse
ben kardeşimin sürekli internetten dolaşmasından endişe duyuyorum
annem benim sık sık internet kafeye gitmemden endişe duyardı
annanem dayımın lise ve üniversitede yapabileceklerinden endişe duyarmış
annanemin annesi ise oğlunun futbol oynamasından endişe duyarmış

tüm bunlar küçük ama var olan şüphelenilen bazı endişeler. çok bariz bir sorun olmadıkça çoğu kişi kendini doğruya yöneltebilecek seviyede. zaten o seviyede olmayan illaki bir gün hayattan gerekli dersi alacaktır.

ailelere düşen çocuklarını takip etmek. ne yapıyorsa birlikde yapmaya çalışmak. knight oynuyorsa oğluna knigth'ı sorup ne yaptığı hakkında bilgi almak. icabında ders çalışması karşılığında ona oyundan bir şey satın almak. böylece çocuk üzerinde yaptırım gücü elde etmek. aksi taktirde çocuğu kendinizden uzaklaştırır pusuda bekliyen bazı kişilere yaklaştırırsınız.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Başı boş büyüyorlar çünkü. Her istedikleri ellerinin altında. Tatmin ya da doyum noktası yok. Din, ahlak vb mefhumlar hak getire. Babalar, anneler işte.. Çocuk da ortalıkta. Sıkıntını kaynağı nesil değil ebeveynler bana göre.

Anadolu lisesini kazanma hediyem basket topu ve bisikletti. Benim için o kadar ulaşılmaz ve büyük şeylerdi ki, babam alınca o gece uyuyamamıştım.

Şimdi kardeşim rahatlıkla Iphone-4 isteyebiliyor sebepsiz yere. Kıymeti yok çünkü, isterim ve elde ederim.

acabuco4

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Yorumların birazını okudum , ortaokula inmiycem o kısım daha çok çocukça oluyo ama , Lise hakkında yapabilceğim yorum hakikaten düşündürücü olur , biraz bahsetmek gerekirse . Lise öğrencilerinin %95 i cinsellik düşünüyor , kızlarda erkeklerde. Kızlar sadece Türkiyedeki örf ve adetlerden dolayı bunu bu kadar gösteremiyor , tabiiki gösterenlerde mevcut bu isteklerini. Okullarda eğitim dışında herşey var , gerçekten öğrenmek için okula gelen 2000 kişi içinden en fazla 50 60 ı geçmiyordur , ciddiyim . Erkeklerin zaten %90 ı okulda rajon kesip , okulda saygı görmek istiyor.Yani o kadar boş bir yaşam tarzı varki liselerde anlatılmaz ya . İstiklal Marşı okunurken içten okuyan bir kişi bulamazsınız , Atatürk bu gençleremi emanet etti bu vatanı , düşünüyorum cevap bulamıyorum. Okul sistemi değiştirilip , meslek liseleri üzerine eğitim sağlanmalı , düz liselere giriş şuankine göre çok zor olmalı . Düz liselere sadece okuma isteği olanlar gelmeli , diğer okula başka şeyler için gelen kesim meslek liselerine yönlendirilmeli bence.

Eğitim sisteminde köklü bir değişiklik şart . Anne babalar çocuklarına herşeyi verdiği için mr_rain42 in de dediği gibi çocukların bir hedefi kalmamış , ne istesem ailem alır düşüncesindeler. Yada sınıfta kalıcak gibi olunca baba beni akşam lisesine gönder sınıfı geçtir seneye tekrar aynı okuluma geçirt diyebiliyorlar , yada okuluma gelip hocalarla konuş beni geçirsinler diyebiliyorlar ailelerine . Her türlü istek çok basit onlar için artık. Bunların önüne geçilebilmek için eğitim sisteminin tamamen değişmesi lazım , meslek liselerine gidince bu öğrenciler zorlukta çekicektirler , düz lisedeki gibi rahat olamıycakları için , zorluğun farkına varıp daha erken olgunlaşabilirler .

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kötüyü görmeden iyiyi anlayamazsın
pisi görmeden temizi anlayamazsın
fakirligi görmeden zenginligi anlaymazsın
dayak yemeden kavgayı anlayamazsın
zoru görmeden kolayı anlayamazsın
hayattan darbe yemeden dünyayı anlayamazsın

yorumları okudum ve sonunda herkezin(nerdeyse) aynı noktaya degindigine karar verdim ve bende aynı fikirdeyim
bundan bir kaç ay önce babamın bir arkadaşı 60 yaşı üstünde onlarda aynı konuyu konuşuyorlar ama onlarda asıl bozulmanın şu anki 40 30 veya 20 degil (yani az derece oldugunu ) asıl 20 altı ergenlerde oldugunu söylediler orada adam biraz hayatından bahsetti
yıllar önce istanbula işçi olarak gelmiş ailenin durumu iyi olmadıgı için inşaatlarda çalışmış bir montla seneler geçirmiş inşaat köşelerinde yatmış aç kalımış sizin anlıyacagını çok çekmiş şimdi 3 katlı bir apartmanı (4 de olabilir tam hatırlamıyorum)bir arabası adam eski halini düşününce sürekli şükrediyor üzülmüyor mutlu çünkü ama ogluma hiç bir şey begendiremiyorum diyor adam hiç zoru görmemiş hep raahat ve bolluk içerisinde yaşamış( babasına göre) şimdi oglu hiç mutlu degil neden çünkü insan oglu yüzsüz aza kanaat etmiyor
çok uzadı ama ben anlatmak istedigimi alattım herhalde yeni nesildeki suç onlardan fazla ailelerinde çünkü onlar bir degişti çocuklar bin

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
finix dostumuz enteresan bir konu başlatmış, değerli yanıtlar gelmiş, ama genelde yanlış yerlere uzamış değerlendirmeler.
Gençlerimizin bu halde olmasının nedeni makina bağımlılığı gibi görünse de, aslında temel bir iki sorun'un neticeleri.
1-Ebeveynler, yani anne babalar, genelde çocuklarının temel eğitimine eğilemiyorlar.
Aile yapısında, ancak belli bir kültürü özümsemiş ailelerin çocukları ailesel destek ile belli bir noktaya ulaşabiliyorlar.
Bu desteğin en önemli güdümleyicisi de değindiğim ailelerin mali açıdan da rahat olmaları.
2 - Okul eğitimi bilinçli olarak verilmiyor.
İlkokulu daha çarpım tablosunu bilemeden bitiren öğrenciden ne beklenir?
Çünkü sınıfta kalma yok.
Ana baba eğitim için umutlu ve kötü örnek olmamaya çalışıyor, ama aslında ders çalışmalarına bile gerek olmadığı söylenebilse veya çocuk biraz zeki olsa kitap kapağı açmadan ilkokulu bitirebilir.
Sınıfta kalmak yoksa, ders çalışmaya ne gerek var?
Anne - babamın zamanında, hatta bizim dönemlerde ilkokulu bitirmek, yaklaşık lise eğitimine yakındı.
Zira temel eğitim ilkokulda verilirdi. Orta ve lise de o temelin detaylarına inilir, konular daha kapsamlı anlatırlırdı.
Bir de şimdiye bakın.
Temel eğitim kurumu ilk öğretimin temeli yok, çivisi çıkmış.
Biz, elimizde net lüksü vb olmadan eğitildik. Bize temel bilginin yanında araştırma, öğrenme merakı aşılandı.
Biz radyo ile büyüdük şimdi TV var.
Var da ne oluyor? Hiç. Bomboş.
TV yayınlarına bakın, kaç TV kanalımız var, kaç adet eğitimsel program var?
Hiç yok.
Magazin vb gibi fasa fiso boş şeyler ile geçirilen 24 saatlik TV yayını.
İlkokul dönemi için çocukları TV'ye bağlayacak en hoş programlar olan çizgi filmlere bakın.
Eskilerde eğlence, eğitim veren çizgi filmler artık sadece şiddet içerikli.
3 - Yeterli beslenme yok. Ayrı bir konuda yanıtladığım gibi artık neredeyse yapay insan oluyoruz.
İşte bu tür basit şeyler birleşince zamane çocuklarının neden böyle olduğu temelde anlaşılır.

NETWORK

Müdavim
Reaksiyon puanı
115
Herkesın kendı hayatı bosverın dusunmeyın bunları sız mı kurtaracaksınız dunyayı

origami__1988

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar üzülerek söylüyorum ki ben katılmıyorum görüşlere. Benim kanaatim

bir insan başkasını değiştirmek, geliştirmek istiyorsa neden ilk başta kendinden

başlamıyor? Biz çok mu mükemmeliz! Küçükken bize ne söyleniyordu?"şunu

yapma, bunu yapma" gibi sözler... O zaman ne diyorduk? Tamam yapmıyorum

mu diyorduk. Bu durum sadece bize yanlış geliyor. Başkalarının iyi yanlarını

görmüyoruz direkt kötü yanlarını görüyoruz. Yine de değiştirmek istiyorsak size

şunu söyleyebilirim: dünyaca ünlü psikolog william james bu gibi benzer konuları

"empati" yaparak çözümleyin diyor. Çocuklara sigara içmeyin dediğimizde çocuk

demez mi" bana ne senin istediğinden?" Çünkü bunu biz istiyoruz, istediğimizi

çocuğa yaptırmak istiyoruz. Sigara içmeni istemiyorum demek yerine sigara

içersen şöyle şöyle kaybın olur vs. gibi çocukların anlayacağı dilden

konuşursak, kısaca empati yaparsak inanıyorum ki, sigarayı veya istediğiniz

başka bir şeyi yapacaklardır.

Sözlerimi şöyle bitirmek istiyorum: Rabbimiz bizi ne zaman sorguluyor? Öldüğümüz zaman öyle değil mi? Öyle ise bizdeki bu yetki ne? Unutmayalım ki herkes hata yapar.

kurtuba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Genç bir insanda yüksek bir ideal yoksa onun olması gereken gibi olmayacağını kabul etmek gerek.

Günümüzde, gençlerde veya toplumun genelinde belli bir ideal yok. Sorunumuz sadece belli bir yaş aralığındaki insanlarda değil.

Bunun nedeni eğitim sistemimizin toplumsal yapımıza ve toplumsal geleneklerimize uygun olmaması. Bu durumu Milli Eğitim Bakanlığı'nda yapılacak devrim niteliğindeki bazı değişiklerle düzeltmek mümkün.

Üniversitelerin üzerine düşen bir vazife var: Toplumumuzu bilimsel yöntemlerle incelemek ve problemleri ortaya koymak, ardından da çözüm yollarını bilimsel olarak ifade etmek. Bu çalışma yapılarak ortaya çıkan çözümleri devletin uygulaması gerekir.

Peki, bireysel olarak ne yapabiliriz?

Ben öğrencilerime örnek olarak ve akıllarına kalplerine "önemli ve yüksel idealleri" "beyin ve kalp yıkama" yöntemini kullanarak faydalı olmaya çalışıyorum.

Karamsar tablolar çizmek elbette kolay. Bir öğretmen olarak gözlemlediklerimi aktarsam herkes hayret içerisinde kalır ama bunun pek bir faydası da olmaz.

Sonuç olarak, kimse ümidini yitirmesin güzel şeyler oluyor.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Yorumların çoğu insanı düşündürücü olmuş. Ama Mr_Rain arkadaşımızın dediği yorum bana dahada mantıklı geldi. İdeal yok dünyalarında...

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
okulda öğretmenlik camide imamlık yapmış sosyal bilimlere dair bir fakülte mezunu bu hususta doktora çalışması yapan birisi olarak söylüyorum ki gençlerin durumu elbette ki hiç açıcı değil. fakat bu işin görünen tarafı. inançlı birisi olarak söylüyorum ki yaratıcının dünyadaki kurduğu ilahi denge ve manevi dinamikler maddi sebeplerden çok daha etkili olabiliyor kimi zaman.

örneğin, bir özel lisede eğitimci olarak görev yaptığım bir dönemde çocuklara söylediklerim, anlattıklarım ve onlara karşı tavrım bütün bir liseyi baştan sona değiştirmişti ve müdür çocukları kendime ve alakalı olmadığım bir cemaate bağladığımı iddia ederek beni okulundan kovmuştu. :D :D
evet doğru liseler paso cinsellik düşünüyor. yani şimdi büyükler çok mu masum. bir zamanlar bu siteye giremez olmuştum +16 hatunların konusu durmadan anasayfada çıktığından dolayı. Sdn anasayfa'da telefon, televizyon vb haberlerde bakıyorum eteği birer cm mankenleri koymadan haber veremez duruma gelmişler.

Allah bütün canlıların neslini devam ettirebilmesi için onlara şehvet vermiş. ama insanı diğer hayvanlardan ayıran en temel cevher ruhtur. ruha işleyen bir cümle söz, bir hareket tamamen yanlış yoldaki bir insanı bir anda iyiliğe çevirebiliyor. benim ümidim var. düzelme için ümidi olmayan insanın düzeltmek gibi bir derdi yoktur bence. düzeltmek için derdi olan insanın en büyük derdi de kendisi olmalı.