Neden Windows'a Boş Yere Para Saçıyoruz !

Bu konuyu okuyanlar

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Merhabalar,

Binlerce lira verip aldığımız windows işletim sistemli bilgisayarların 3dmax, Sql ve bir kaç tane ham ve işe yarar program dışında entegre bir marketi yok windows 10 muş bilmem ne.! Binlerce Tl para veriyoruz mavi ekranıdır ,güncelleme problemleridir, saçma sapan açık dosya klasörlemeleri, efsane ram tüketimi nedir bu windows denen iğrenç pencereler!!..

Metro arayüz müş, tren arayüz müş bilmem ben,binlerce açığı ve bitmek bilmeyen hatalarıyla 1000 tl ye varan windows fiyatları var. Bunun yanında en ucuz pc fiyatı 1700 tl'yi ekleyin = 2700 yapar 3000 tl ye mac almak çok daha mantıklı SQL,3Dmax vb programlar kullanalar hariç tabii..
Lanet olsun sebebi neydiki ?..

İlla zorunlu bir şekilde Mac alacağız belli oldu.

Ekli dosyalar

• INACCESSIBLE-BOOT-DEVICE-600x389.png
    INACCESSIBLE-BOOT-DEVICE-600x389.png
    42.1 KB · Görüntüleme: 582

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ben ücretsiz geçişden çıktım. Windowsun ezelden beri sıkıntıları bitmiyor. En iyisini apple yaptı abi, sadece kendi bilgisayarlarında çalışan bir sistem yazdı tıkır tıkır gidiyor. Yükseltmeleri de ücretsiz format atarken lisans derdi de yok. Microsoft böyle bir işe kalkışsa altından kalkabilir mi bilemem :D

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Apple fiyat konusunda biraz tolerans verse bilgisayar alanında daha başarılı olacak.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ayrıca ilk GUI (Serbest arayüz) işletim sistemini apple yazdı
7589186db19a9b1db4c54e3c2186073e.jpg

449a803bd3d5c0a0a1cf0d12a5b05845.jpg

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Marketi yokmuş. Peki. Sen alma.

Apple yandaşı değilim, ama her seferinde appl'a Alışamam korkusu ile binlerce lira para verip Windows alıyoruz yine hasret ve yine hüsran..

Falcon inan apple fanatiği değilim. Bende senin gibi Explorer hastasıyım hatta :) Heleki HTML 4 ü bırakamıyorum bir türlü !!!

Bazen araba fiyatında windows bilgisayarlar alıyoruz ama kararlılık konusunda malesef sıfır eksilerde hatta.

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Apple fiyat konusunda biraz tolerans verse bilgisayar alanında daha başarılı olacak.

Bilgisayarlarında ve telefonlarında dediğiniz gibi bir tolerans sağlasalar çok iyi olacaktır eminim.

LG G4 kullanıcısıyım mac aldığım gün İphone alacağım Entegrasyon ve rahatlık herkesin hakkı.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Devlet dairelerinde Linux kullanılabilir.

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Ayrıca ilk GUI (Serbest arayüz) işletim sistemini apple yazdı

Hocam sessiz olun androidçi arkadaşlar burayı istila edebilirler bu açıklaman yüzünden. Bilirisin resmiyete çok önem vermez bu androitçi arkadaşlar açık kaynak, açık kaynak diye gezip wikiyi bile yalancı çıkartılrar :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Mavi ekran dediginiz sey genelde hatali sürücülerden ve donanimdan kaynaklanan bir olay. Kac senedir win 7 kullaniyorum bir kere bile mavi ekran verdigini görmedim.

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Mavi ekran dediginiz sey genelde hatali sürücülerden ve donanimdan kaynaklanan bir olay. Kac senedir win 7 kullaniyorum bir kere bile mavi ekran verdigini görmedim.

Aldığım pc ler sıfır ve orjinaldi. IT departmanında da bir süre çalıştım inanın bir çok kez yaşadığım bir sorundu.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Merhabalar,

Binlerce lira verip aldığımız windows işletim sistemli bilgisayarların 3dmax, Sql ve bir kaç tane ham ve işe yarar program dışında entegre bir marketi yok windows 10 muş bilmem ne.! Binlerce Tl para veriyoruz mavi ekranıdır ,güncelleme problemleridir, saçma sapan açık dosya klasörlemeleri, efsane ram tüketimi nedir bu windows denen iğrenç pencereler!!..

Metro arayüz müş, tren arayüz müş bilmem ben,binlerce açığı ve bitmek bilmeyen hatalarıyla 1000 tl ye varan windows fiyatları var. Bunun yanında en ucuz pc fiyatı 1700 tl'yi ekleyin = 2700 yapar 3000 tl ye mac almak çok daha mantıklı SQL,3Dmax vb programlar kullanalar hariç tabii..
Lanet olsun sebebi neydiki ?..

İlla zorunlu bir şekilde Mac alacağız belli oldu.

1000 tl mi .yok canım. windows 10 bin tl. bilgisayar da 100 bin tl.

110 bin tl eder.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
Windowsta en azından oyun oynanıyor. Mac te oyun mu var.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
Pc yi açarsam sırf oyun için açarım yoksa her işimi telefonlada halledebiliyorum.

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Windowsta en azından oyun oynanıyor. Mac te oyun mu var.

Geçmiş bir yazımda da görebilirsiniz windowsun hala en çok kullanılan işletim sistemi ve hala en sevileni olduğunu belirtmiştim.
Lakin oyun veya SQL veya windowsa özel araçları zaten seviyoruz anlatmak istediğim stabilizasyon dur. Stabil değildir. Neden windows phone yerine android yada ios kullanıyorsan bu da onun içindir.

Tabi ihtiyaçlar herşeyi değiştirir ben oyun oynamam mesela. Görebilirsiniz. =Microsoft Dünyasının Entegrasyon ile imtihanı

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Özür dilerim : Son aldığım Win Server fiyatı kalmış aklımda 300 Tl den başlayıp 600 Tl ye kadar çıkabiliyor.
Yanlış yerden vuruyorsun, karşılaştırmayı yanlış yapıyorsun.
Mac'i savunup Windows'u fiyat üzerinden vuramazsın.
Linux'u savunup Windows'u fiyat üzerinden eleştirseydin tutarlı olurdu.
Windows 7'den sonra yanlış politikalara gitti ve bu durum Mac ve Linux kullanıcılarını artırdı.
Ben bu forumda Mac ile ilgili hergün konu görmeye başladım, daha önce böyle bir durum hiç hatırlamıyorum.
Sadece Windows cephesi değil Microsoft birçok yerde hata yaptı(Xbox'tan tut telefon piyasasına kadar)
Lakin vurulacak o kadar yer varken Mac'in zayıf noktasından Windows'u vurmaya çalışıyorsun.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Stabiliteymiş lisans fiyatıymış bunlar işletim sistemi seçerken hikaye bana göre. Sistemime Linux ve Hackintosh sistemlerini ara ara yükler kullanmayı denerim ama her defasında Windows'taki o özgürlüğü ve geniş uygulama yelpazesini bulamaz geri dönerim.
Ayrıca Mac OS'un ücretsiz olması yakın zamanda Windows'un da ücretsiz olmasına sebep olacak bence.

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Yanlış yerden vuruyorsun, karşılaştırmayı yanlış yapıyorsun.
Mac'i savunup Windows'u fiyat üzerinden vuramazsın.
Linux'u savunup Windows'u fiyat üzerinden eleştirseydin tutarlı olurdu.
Windows 7'den sonra yanlış politikalara gitti ve bu durum Mac ve Linux kullanıcılarını artırdı.
Ben bu forumda Mac ile ilgili hergün konu görmeye başladım, daha önce böyle bir durum hiç hatırlamıyorum.
Sadece Windows cephesi değil Microsoft birçok yerde hata yaptı(Xbox'tan tut telefon piyasasına kadar)
Lakin vurulacak o kadar yer varken Mac'in zayıf noktasından Windows'u vurmaya çalışıyorsun.

Haklısın.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Bir sorum olacak. (Mac taraftarı olarak) Surface'lerdeki Windows 10 performansı ile diğer bilgisayar üreticilerinin (hp,Asus ...) bilgisayarları arasında bir fark fark var mı stabilite açısından?

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Stabiliteymiş lisans fiyatıymış bunlar işletim sistemi seçerken hikaye bana göre. Sistemime Linux ve Hackintosh sistemlerini ara ara yükler kullanmayı denerim ama her defasında Windows'taki o özgürlüğü ve geniş uygulama yelpazesini bulamaz geri dönerim.
Ayrıca Mac OS'un ücretsiz olması yakın zamanda Windows'un da ücretsiz olmasına sebep olacak bence.

Microsoft Dünyasının Entegrasyon ile imtihanı

Bu yazımda da dediğim gibi windows düzelebilir ama microsofttan böyle bir gelişme göremiyorum. Stabilite ve entegrasyon benim için önemli şahsen bilgisayarımdaki i.sistemi telefondaki ile uyumlu olsun ileriye dönük yazılımlarda entegre sistemlerde çok iyi çalışacaktır diye düşünüyorum. Örneğin gün içerisinde çektiğin fotografları akşam bilgisayarımda takılırken internetsiz bir paylaşım örn:bluetooth vb bir yazılımla senkronize etsin bilgisayarla. Bu şekilde telefonun şarjı da boş yere fotografı normal interneti ve bataryası üzerinden paylaşmamış olur.Tabii bir görüş.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Windows eğer kaliteli bir bilgisayara yüklenmiş ise işletim sistemi yamaları yüklenebiliyor ve yükleniyor ise, sadece lisanslı ya da bilindik free uygulamalar kullanılıyor ise, bunların yanında kaliteli bir virüs programı yüklü ise gayet stabil bir işletim sistemidir.

Kalitesiz parçalarla daha ucuz olsun diye bilgisayar topluyorsanız, bir gıdım hızlı olsun diye overclock'a yükleniyorsanız, kurduğunuz korsan Windows çalışsın diye bilgisayarınıza abuk sabuk programlar yüklemiş iseniz ya da oyunları crack'ler ile çalıştırıyorsanız ve bu crackleri bulmak için abuk sabuk Web sitelerine girip, abuk subuk programları indiriyorsanız stabil bir Windows'tan bahsedemezsiniz. Burada bu durumda küfür edeceksiniz edin, ama Windows'a küfür etmeyin.

Sabit bir donanım yerine, milyonlarca farklı parça ile çalışacak bir işletim sistemi tasarlamanın zorluğu Apple'ın bu konudaki avantajıdır. Buna rağmen Microsoft kötü bir iş yapmamıştır, yapmamaktadır. Senelerdir Windows kullanırım ve işletim sistemini bir kez kurarım, yeniden kurmak zorunda kalmam. Şu anda bilgisayarımdaki tüm programlar lisanslıdır.

Yok GTX980 alıp, tasarruf için korsan Windows kullanıyorsanız, oyunları Steam'den almıyor, korsanını indiriyorsanız, bilgisayarım stabil değil diyorsanız, düşünce tarzınızı epey değiştirmeniz lazım.

Hadi iyi günler.

sorrow123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu baslığı açan kişi gram bilgisayar ve yazılımdan anlamayan biridir.

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Tamam o zaman sen 2000 TL lik bilgisayara sırf mac için 10000 TL ver.

cexen

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Görende herkes lisanslı windows kullanıyor sanacak. Ne para saçması çoğunluk crackliyor!!! İtiraf edin :)

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
kimse de demiyor ki 1000₺ windows lisansı yok! kaldı ki satın aldığınız bilgisayarlar da ki windows lisansları oem yani sadece o bilgisayar da kullanılabilir dolayısıyla daha ucuz :) ms'dan aldığınız lisans değişik bilgisayarlar da kullanılabilir ama o da 1000₺ değil hadi olsun 800₺ bak o da pro'su ha :D