Neden Pahalı Bu Ekran Kartları (Gel İçini Dök)

Bu konuyu okuyanlar

kayhaniz

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Az önce internette ucuz ekran kartı arattım ve karşıma çıkana tıkladım. Sonuç:

"ucuz ekran kartı" aramanız için ürün bulunamadı. Aşağıdakiler ilginizi çekebilir.

Gelin içimizi dökelim. Bu ekran kartı olmadan da çalışıyor olması ama ekran kartının işlemciden pahalı olması. Ucuz ekran kartı var mıdır kaliteli? 2.el alınır mı? Saçma bir konu olabilir ama içini dökebilirsin:)

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
1-ekonomimiz batık
2-vergiler çok fazla
3-mining ile kolay para kazanmaya çalışan (forumda küfür yazmak yask diye yazmıyorum devamını)
4-genel parça üreticileri ,mesela sadece ekran kartı satmak yerine ekran kartı ana kart ram vs satmak için kasalı satıp piyasaya ekran kartını yalnız süremeyen firmalar

Reaksiyon puanı
5,150

"ucuz ekran kartı" aramanız için ürün bulunamadı. Aşağıdakiler ilginizi çekebilir.

Gelin içimizi dökelim. Bu ekran kartı olmadan da çalışıyor olması ama ekran kartının işlemciden pahalı olması. Ucuz ekran kartı var mıdır kaliteli? 2.el alınır mı? Saçma bir konu olabilir ama içini dökebilirsin:)
Kasım ayında vatandan 3.500 tl'ye aldığımız ekran kartı şu an fiyatı sitesinde yazmıyor ve aylardır stok yok ss;

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (566).png
    Ekran Görüntüsü (566).png
    200.8 KB · Görüntüleme: 105

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849

küfür serbest mi

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Ekran kartları ''Bitcoin'' ve ''Mining'' muhabbeti yüzünden pahalı sanırsam ve lanet sınırlı stoklar.

1-Ekran kartı üreten firmalar stok sınırı olmama kaydı ile üretim yapmalı (ŞART)
2-Mining kartlar derhal yok edilmeli.
3-Ülke olarak ekonomimiz b*k gibi.
4-Artık hiçbirşey dolar bazında satılmıyor.
5-Ülke için yapılan köprü veya herhangi bir inşaatlar durdurulmalı ekonomi çöktü bu yüzden.
6-Ekran kartları ''Bitcoin'' yüzünden fiyat yüksekliği yaşıyor ve üstüne kendini akıllı sanan milletimiz artı fiyat ekleyerek yine biz halkı keriz yerine koyuyor (Cezalandırılmalılar)
7-RX 5500 XT, GTX 1060 (Ti), GTX 1050 (Ti), GTX 1650, RX 460, 470, 480, RX 560,570, Bu tarz ekran kartlarının ''Maksimum'' Fiyatı 3300 TL olmalı ''Maksimum Fiyat'' !!!
8-Şuan hiç bilgisayar ve bilgisayar bileşeni alma zamanı değil maalesef ki :/

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Nedenler:
1-L*net olası Çinliler'in başlattığı ''Covid-19'' Salgını...(Bundan dolayı olan oldu zaten.)
2-Miningciler(Soyunu sopunu vergilere bağlarlar yakında)
3-Dolar zaten yüksek onu kimse sorsan söyler.Bu seviyeyi makul seviyelere 4-5 bandına indirmek gerek.(Daha azı olursa ithal cennetine döneriz.)
5-Flash bellek dahi üretemememiz yüzünden elin yabancısına muhtacız.Bu işleri yapabilecek bir kaç fabrika gerek.
6-Burada kart üreticilerine büyük göre düşüyor.Geçen miningciler için konulan sözde ''mining'' kilidini tereyağından kıl çeker gibi açtılar.Kilidleri güçlendirmeleri gerek.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Oyuncu kartlarına aşılamayan Mining engeli koyacaksın bak bakayım artıyor mu fiyatı.
Nvdia donanımsal kilit koyup ayıracak mining ve oyun için olan kartları
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ps5 vergi olmadan 4k vergi olduğu zaman 8k yani kendine ps5 alırken bi tane devlete alıyorsun muhtemelen ekran kartında da bu şekilde :(
valla ben de onu diyecektim ps5 ler 10 bin bandına gelmiş neredeyse..bu ne ya

bence devlet işlemcilerden de aynen arabada olduğu gibi motor gücüne göre vergi alsın.
4 çekirdek extra ötv filan gibi... valla yapar mı yapar

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Dolar kuru, maden kazıcılığından kaynaklı talep artışı, dünyada baş göstermeye başlayan çip üretim krizinden kaynaklı maliyetin artması bunlar ekran kartı fiyatlarını arttırıyor. 1. Seçenek ülkemiz için geçerli fakat en çok bize yansıyanı o oluyor

Nvdia donanımsal kilit koyup ayıracak mining ve oyun için olan kartları

valla ben de onu diyecektim ps5 ler 10 bin bandına gelmiş neredeyse..bu ne ya

bence devlet işlemcilerden de aynen arabada olduğu gibi motor gücüne göre vergi alsın.
4 çekirdek extra ötv filan gibi... valla yapar mı yapar
Amd kullananlar seri kızgın atıyor
İntel akıyor mübarek diyor... ?

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Türkiye'nin Son Yıllarda Kırılamayan Denklem:
Yüksek Vergi Düşük Dolar/Euro
Düşük
Vergi Yüksek Dolar/Euro

Kasım ayında vatandan 3.500 tl'ye aldığımız ekran kartı şu an fiyatı sitesinde yazmıyor ve aylardır stok yok ss;
Ben Birşey Anlamıyorum şimdi Ekran Kartlarının Fiyatı Yüksekse Satılmaz dimi , o zaman Nasıl stoklar Tükeniyor?

Robert Grenee

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
972
Reaksiyon puanı
5,150