Neden Orj. Antivirüs kullanmalıyız.

Bu konuyu okuyanlar

sefas geldi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Neden Orj. Antivirüs kullanmalıyız.
merhabalar.
ben orjinal nod32 kullanıcısıyım. neden orjinal antivirüs kullanmanız gerektiğiyle ilgili enteresan bir tespitte bulundum. lütfen okuyunuz.

Alıntı:
gönderici: snipeTR
alıcı: Nod32 Destek

Subject:
bu şeyi nasıl oluyorda nod32 tespit edemez!!!
User wrote:
nod32 nin pasif kaldığı bazı noktalar var. uzun süredir sizi sanal ortamda şiddetle savunmama rağmen ne yazıkki yüzümü kızarttınız.
http://3dsmaxresources.com/c***k-VisualRoute-2009-13.1e.html
şu adresteki zararlıyı (indirilebilir dosya c***k.45155.exe) nasıl tespit edemiyorsunuz.

Authentium W32/FraudPack!Generic
DrWeb Trojan.Packed.706
F-Prot W32/FraudPack!Generic
Kaspersky Trojan-Downloader.Win32.FraudLoad.wxkb
Panda Suspicious file
Sophos Mal/FakeAV-BZ

sizin antivirüsünüzün en büyük ayıbı. butür direkt zarar vermeyen ama dolaylı olarak PC yi zararlı yazılımlara karşı hazırlayıp internetten indirilmesini sağlayan downloadlara karşı hiçbir şekilde müdahale etmemeniz. 3 yıldır satın aldığım nod32 yi ciddi ciddi sorgulamaya başladım. lütfen bu konuda doyurucu bir açıklama (copy paste ve gevezelik değil) ve şu kahrolası downloaderlar hakkında birşeyler yapmanız dileği ile.
Attachment name: c***k.45155.exe

Alıntı:
gönderici: Nod32 Destek
alıcı: snipeTR

Merhaba,

Belirttiğiniz dosya virüs değil bir spyware türevidir. Bu tür uygulamalar kişi tarafından çalıştırıldığında sisteme kurularak reklam içerikli sayfaların açılmasına neden olur. Yayılma ve sistemde hasar oluşturma gibi bir fonksiyonu bulunmamaktadır. Bu tür zararlı uygulamaların sayısı son zamanlarda oldukça arttığı gibi hedef kitlesi olarak bilinçsiz kullanıcıları hedeflemiştir. Tüm antivirus programları öncelikli olarak virüslere ağırlık verdiğinden spyware türü yazılımlarda bulamadıkları olabiliyor. Belirttiğiniz dosya indirilip incelenmek üzere ESET' e iletilmiştir.

İyi Çalışmalar
Selim Kondolot
ESET Teknik Destek

Alıntı:
gönderici: snipeTR
alıcı: Nod32 Destek

hayır anlamadım kıçı kırık kaspersky buluyor adını bile bilmediğim antivirüsler buluyor. Bir zamanlar hiçbir virüsü bulmayan panda bile tahmin etmiş..
bu yazılım spyware değil bir download'er ve bu yazılımlar PC deki bazı sistemlere hasar vermiyor ilk başlarda.. PC nin yazılımlarına bakıyor hangi antivirüsler kurulu versiyonları ne ona göre keylogger spyware yada diğer yazılımları yüklüyor. yazımdada zaten direkt zarar vermeyen diyorum. ama kaldırmak için birtarafımızı yırtmamız gerekiyor. daha önce başıma geldi. tamam direkt veri kaybına neden olmuyor ama ondan az zarar verdiğide söylenemez. interneti sömürüyor. diğer sitelere saldırı için ircBot ağları oluşturuyor. zombi pc ler toplanıyor. yani sadece reklam mevzusu değil. makineme keylogger koyup bankacılık işlemlerimi takip ediyor. ebay, msn ve diğer üyelik gerektiren sitelerin şifrelerini ele geçirebiliyorlar.
bunların veri kayıpları ile ne farkları var. üstelik sanal ve yedeklenebilen verilerde değil bu zarar görenler işin ucunda direkt maddi zarara uğramak yada büyük site yada kurumları zarara uğratmakta var. böyle küçük gördüğünüz için (şahsınız değil eset politikası olarak) sizin satışlarınız gittikçe düşer.

Alıntı:
gönderici: Nod32 Destek
alıcı: snipeTR

Merhaba,

Öncelikle temel olarak bahsettiğiniz konularda haklı olduğunuz bazı kısımlar olmasına rağmen , özellikle tarzınız sebebiyle çok doğru anlaşabildiğimizi sanmıyorum. Öncelikle sakin bir şekilde , bize bir şeyler öğretmeye kalkmadan, görüşleriniz ve önerileriniz yazarsanız , karşılıklı olarak çok daha faydalı bir iletişim kurabileceğmizi düşünüyorum.

NOD32 konusunda FAN olduğunuzu belirtiyorsunuz ama mesajlarınız okuyan pek çok kişi bunun tersi bir düşünceye sahip olacaktır eminim. Sonuç olarak gönderdiğiniz mesajlarının iyi niyetle gönderilmiş eleştiriler olduğunu kabul ederek, ürünümüzün daha çok gelişmesini isteyen bir FAN ımız olarak kabul ederek , konuya dönmek istiyorum.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Dün yaptığım testte ;

gönderdiğiniz linke girip c***k45155.exe yi indirdim. AV olmayan bir sanal makinada çalıştırdım. Bu dosya a.exe yi , a.exe başka bir server dan b.exe , b.exe diğer bir server dan c.exediye bir dosya indiriyor. Son olarak msa.exe isimli bir dosya 30316 nolu bir portu dinler bir durumda kalıyor ve arka planda rundll sshnas.dll bir dosya çalışarak bir trafik oluşturuyor.

Bu dosyalar testin yapıldığ anda ESET tarafından tanınmıyordu ancak örnekler gönderildikten sonra şu an tamamı ESET tarafında tespit ediliyor.

Bugün yapılan testlerde

1-Dosyalar ESET tarafından tespitinden hemen sonra c***k dosyası linkini tekrar denedim ve aynı isimde farklı bir dosya olduğunu ve ESET’in mevcut imzasıyla tanınamaması için tekrar paketlendiğini gördüm. Ancak bu kez ESET herhangi bir örneğe gerek olmadan bir sonraki imzasında bu zararlıyı tespit edip hem aktif olarak test için bulaştırdığım sistemden temizledi hem de pasif olarak dosya tarandığında veya indirmeye çalışıldığında virüs uyarısı verdi.

2- Bir önceki işlemden bu kez yaklaşık 2 saat sonra gönderdiğiniz linkteki dosyayı indirmeyi denediğim de , dosya paketinin tekrar değiştiğini gördüm, ancak bu kez , ESET jenerik imza (a variant of Win32/Kryptik.BNG trojan)ile dosyanın indirilmesini otomatik olarak engelledi.

Tetlerle ilgili loglar ektedir (trojan.downloader.txt)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Son olarak sizin “laf kalabalığı” diye adlandırılabileceğiniz kısma gelecek olursam:

Bu örnekte olduğu gibi zararlı kod yazarları antivirüs tespitinden kaçınabilmek için bir takım dinamik paketleyiciler kullanıyorlar, bu işlemde belirli AV leri hedefleyebilirler. Bu tek başına ESET’in değil tüm AV’lerin sorunudur. Buna benzer case leri bizim gibi diğer AV ler de yaşamaktadırlar. Bugün aldığım son örneğin virus total sonucu aşağıda. Görebileceğiniz gibi bu kez ESET buluyor, Kaspersky ve Panda da de dahil diğer pek çoğu bulamıyor.

http://www.virustotal.com/analisis/...68fb73974a2b414500c144d54c3ab5eccf-1261578551 (vt_result.png)

Bu durumlarda AV tarafının yapacağı işler ise bellidir ; örnek toplayıp imza yayınlar , toplanan örneklerden yeni çıkabilecek türevleri tanıyabilecek jenerik imzalar yayınlar , bu türden paketleyicileri açıp içine bakabilecek paket açıcılar yapabilir. Sonuç olarak bu işlemlerin tamamı zaman alıcı işlemlerdir.

Sonuç olarak ESET’de bu tür gelişmeleri çok yakından takip edip hem müşterilerini hem de kendi bilinirliklerini ve pazar paylarını korumak için gerekli geliştirmeyi yapmaya mecburdur.

İyi çalışmalar.

ESET Teknik Destek Ekibi adına

Erkan TUĞRAL

Teknik Müdür

error.gif
Bu resim küçültüldü. Buraya tıklayarak orjinal buyunu görebilirsiniz. Resimin orjinal boyutu 1280x1024 px.
12577.jpg

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Bilinçli tüketici.:) Yalnız helal olsun adamlara yahu, ayrıntılarıyla yazıp açıklamışlar. Bravo ESET Teknik Destek Ekibi'ne.

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
hakkaten helal olsun teknik desteğe. fazlasıyla ilgilenmişler. neyin nasıl olması gerektiğini gayet iyi açıklamışlar. eset kullandığım için bir kere daha memnun oldum şimdi:thumbup1:

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Eset ESS 4 orjinal ama para vermeden kullanıyoruz zaten nasıl orjinal derseniz çok basit.
gidin eset'in kendi sitesinden lisanslı sürümü indirin.sizden kullanıcı adı ve parola isteyecek link verecektim ama neyse googledan eset serial yazın cıkan ilk blogspot sayfasında günlük yenilene serialler mevcut onlardan birini alıp esetin serial istedigi yereler duzgunce girin sonra inecek kurulum dosyası.sonra kurun pc'nize serial sayfasından aldıgınız bilgileri girin guncelleştirin ess 4ü.bu kadar hem kendı sitesinden orjinal eseti kullanıyosunuz hemde para vermiyorsunuz.
yazılım dunyasında herseye paraverilmez ^^

erdem243

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ya abicim kim orjinal kullanmak istemez ver 10-20 tl arasından tek kullanıcılı kullanmazsan ne olmim...:)

Komanachi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İbretlik bir hikaye. Allah kimseye kopya ESET kullandırtmasın...

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
günde 0.16 kuruşa bir yıllık orjinal antivirüs kullanabilirsiniz.

İşletim sistemi ve antivirüs konusunda orjinal yazılım kullanıyorum.

storm61

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
22 Ekimden beri KIS2010 orjinal
siz hala almadınız mı?:)

metaSt86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bitdefender online desteği de çok iyi, ayrıca size tüyo : nod321 cn diye google dan aratırsanız eset e para vermeye gerek yok. :) Ben bedava kullanabilirdim ama eset e güvenmediğimden Bitdefender 2010 kullanıyorum.

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
arkadaşlar .....inden.com da antivirüs yada internet security lisanslarını 10a 20 ye satıyorlar bunlar orjinalmi?

metaSt86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar .....inden.com da antivirüs yada internet security lisanslarını 10a 20 ye satıyorlar bunlar orjinalmi?

"KIS2010 3 kullanıcılı 2 yıl 19.90" bence bu hiç de güvenilir bir durum değil, daha yeni inceledim güvenilmez gibi geldi bana. Fiyatlar böyle olsaydı burada, neden orjinal antivirüs kullanmalıyız ı tartışmıyor olurduk herhalde, isteyen istediği antivirüsü orjinal alırdı :) çok dikkatli olmak gerekiyor.

Neanderthal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Günümüz anti virüs fiyatlarında orjinal felan kullanmam ben.

RedBull

Asistan
Reaksiyon puanı
2
harika bir açıklama olmuş ama ben KIS 2010 kullanıyorum 2 yıl lisansım var gayet başarılı

nevrans

Asistan
Reaksiyon puanı
6
en beyendıgım yazılımlar G-DATA AVİRA NORTON KASPERSKY ceset kalsın alımıyım

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
bahsettiğim siteden 8 ay önce 20 liraya kis 2009 almıştım hala kullanıyorumda o yüzden sordum bunlar orjinalmidir diye?

şimdiye kadar hiç bir sorun yok...

St. Benoit

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
2 yıldır nod32 kullanıyorum, şubatta lisansım bitiyor. Az daha paraya kıyıp Eset smart security alacam ne de olsa yılda bir verilen bir para o kadar da olacak yani.

Size bir tavsiye günde bir kenara yada kumbara tarzı bir şeye 1 lira atın. Daha sonra ne kadar işinize yarıyacak göreceksiniz...

Ay Parçası

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
bende norton internet security 2010 kullanıyorum bayağıda başarılı valla orjinal değil o başka

Fox River

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende orjinal eset nod32 business edition kullanıyordum... lisansı bitince norton kampanyadan 6 aylık lisans aldım ve şuanda son 3 ayındayım... bitince tekrar yeni bir kampanya ve/veya ücretli lisans alacağım... genelde cr**k ve k*y ile bu tip sorunlar halledilmez... yada en azından ben öyle düşünüyorum... sonuçta cr**k te bir nevi virüs değilmi? programın doğru çalışmasını engellemiş olmuyormu? cr**k olunca...

her zaman orjinal ve lisanslı kullanmak yararlı olacaktır...

D'Artagnan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Lisanslı Bitdefender Internet Security 2010 kullanıyorum, gerçekten lisanslı kullanınca daha iyi oluyor, online desteğe bağlandığınızda sorularınıza cevap alabiliyorsunuz. Bir ara internetten bulduğum keylerle Eset de kullandım, orjinal gibi çalışıyordu, fakat başka bir antivirüs denemek amacıyla bitdefender kurdum, full taramada bilgisayarımdan trojan çıktı, AVG ve Kaspersky de kullandığım antivirüsler içinde en iyi olanları diyebilirim ( Kaspersky nin bilgisayarı kasması haricinde )

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Hayır iyi değildir. Sıralamaya sokarsam ilk 5'e bile giremez. Genel olarak değerlendirdiğinizde çok ama çok geride kalıyor.

35_toll

Doçent
Reaksiyon puanı
12
eset'i tek geçerim. korsanını bile. :D ama tabiki başta orjinal.. :D

s7v7n

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Satış sonrası destek, gerçekten çok önemli. Bir problem yaşadığında karşında muhatap bulabilmek çok iyi. Eğer büyümeyi hedefliyorsan en az ürün kadar önem vermek lazım satış sonrasında. Bizim firmaların çoğu insanların cebinden parasını almakla ilgileniyor sadece. Kısa vadede kazanıyor, uzun vadede kaybediyor. Tebrikler Eset Türkiye!