Neden Mini Etek Giyilir?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AlpErTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Kimsenin giyim ve kuşamına karışmam. Umurumda da olmaz. Herkesin kendi bedeni ve tarzı. Kişi nasıl mutlu oluyorsa onu yapsın. Benim merak ettiğim kendisine bakılacağını bile bile bazı kadınlar neden o kadar kısa etek giyerler? Birde kendisine bakıldığını görünce de "neden bakıyorsun?" sorusu arkasından geliyor. Bu durum sadece bana mı garip geliyor?

Reaksiyon puanı
5,171
Neden erkekler şort giyer sorusundan farksız, bu sorunun cevabı.

Belki sana göre mini etek ayıp bişeydir yada giyilmemesi gereken bişeydir. Ama onu giyen kişi için gayet normal bişeydir. Giyerkende muhtemelen bacaklarıma baksınlar düşüncesi ile giyinmiyordur onu. Senin gömlek ile tişört arasında yaşadığın ikilemi belki o pantolon ve mini etek arasında yaşıyordur.

Bence bu tarz önemsiz konuları artık normal karşılayıp kendi işimize odaklanma zamanımız geldi.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Sen kalk o kadar lazere git acı çek para öde dünyanın bakımını yap ondan sonra da bacaklarını sergileme olacak iş mi bu ?
Mini etek çok rahatsız bir kıyafet çünkü istediğin gibi oturamazsın oturmayı bilmen gerek çok kısaysa sürekli çekiştirilir falan.
Her zaman geniş elbiseler rahatlık açısından daha iyidir ben kendim de bizzat denedim çok severek aldığım o badici dediğimiz nike tişörtleri giymiyorum artık.
Kadınlarda kendi aralarında bir yarış olur genelde bu yüzden yaparlar bunu erkeklerden de aşırı bakışlar gelince rahatsız olurlar.Ancak bakan erkek istedikleri gibi bir tipse rahatsız olmazlar.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
spor salonuna yazilan erkekler yaz kis neden atletli geziyorsa ayni sebepten. "beyfendi tamam kaslisiniz" diyesim geliyor.
Aynen bak buda erkeklerdeki karşılığı.Sadece tek fark erkekler yalandan da olsa neden bana bakıyorlar demez çünkü amacı göstermektir zaten.Ancak kadınlar gizemi sever söyledikleri gerçek düşüncelerini yansıtmaz genelde.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
öncelikle bakmayı bilin bence. hele arkadaş grubuysanız sırayla falan bakın anlaşıp. beş kişi birden dönüp bakınca kim olsa panikler. çiftleşme niyetiniz varsa da dişiyi korkutup kaçırmaktan başka bir işe yaramaz. aslında charles holberg adlı psikolog bunun teorisini de çıkarmış. fakir ve tipsizseniz 5 saniye, zengin ve sempatikseniz 8 saniye olarak belirlemiş süreyi.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
öncelikle bakmayı bilin bence. hele arkadaş grubuysanız sırayla falan bakın anlaşıp. beş kişi birden dönüp bakınca kim olsa panikler. çiftleşme niyetiniz varsa da dişiyi korkutup kaçırmaktan başka bir işe yaramaz. aslında charles holberg adlı psikolog bunun teorisini de çıkarmış. fakir ve tipsizseniz 5 saniye, zengin ve sempatikseniz 8 saniye olarak belirlemiş süreyi.
Çok haklı bir yorum gerçekten.Ancak bu teoride öyle gözükse de gerçekte öyle değil böyle tipler genelde daha çok kız ayarlıyor kendine.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,894
Neden bakıyorsun peki? :d
Kimsenin giyim ve kuşamına karışmam. Umurumda da olmaz. Herkesin kendi bedeni ve tarzı. Kişi nasıl mutlu oluyorsa onu yapsın. Benim merak ettiğim kendisine bakılacağını bile bile bazı kadınlar neden o kadar kısa etek giyerler? Birde kendisine bakıldığını görünce de "neden bakıyorsun?" sorusu arkasından geliyor. Bu durum sadece bana mı garip geliyor?

AlpErTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31

Belki sana göre mini etek ayıp bişeydir yada giyilmemesi gereken bişeydir. Ama onu giyen kişi için gayet normal bişeydir. Giyerkende muhtemelen bacaklarıma baksınlar düşüncesi ile giyinmiyordur onu. Senin gömlek ile tişört arasında yaşadığın ikilemi belki o pantolon ve mini etek arasında yaşıyordur.

Bence bu tarz önemsiz konuları artık normal karşılayıp kendi işimize odaklanma zamanımız geldi.
tabiki bana göre ayıp yada giyilmemesi gereken birşey değil. yazımın başında da yazmıştım. kişi kendine neyi yakıştırıyorsa giysin beni ilgilendiren bir konu yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden bakıyorsun peki? :d
olayı anlatayım da rahatlayın. Antalya da bir lisenin yakınında görev yapan özel eğitim öğretmeniyim. okul çıkışlarımız yakın. liseden çıkan çocuklardan birisi sanırım mini etek giymiş birine bakmış. baktığı kadın da "ne bakıyorsun" demiş olacak ki çocuklar kendi aralarında " madem görmemizi istemiyor neden kısacık etek giydi ki?" diye konuşup gülüyorlardı. yazımın başında da yazdığım gibi benim umurumda olmaz kişilerin giyim kuşamı. hatta yaşanan olaydan dolayı kim olduğunu görmesem de kadına üzüldüm. kimse rahatsız edilmemeli kılık kıyafetinden dolayı

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Çok basit.Diğer kadınları kıskandırmak, potansiyel sevgili adaylarını etkilemek. Rahat hissediyorum, öyle seviyorum falan geçiniz.

Herkes istediğini yapsın. Benim olumlu olumsuz yorumum yok.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Fakir ve tipsizseniz 0 saniye. Allah korusun adı tacizci sapığa çıkar lütfen dikkat edelim.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Yakışan var yakışmayan var. Etekten de tahrik olan varsa nr bileyim abazadır yani?

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
tabiki bana göre ayıp yada giyilmemesi gereken birşey değil. yazımın başında da yazmıştım. kişi kendine neyi yakıştırıyorsa giysin beni ilgilendiren bir konu yok.

olayı anlatayım da rahatlayın. Antalya da bir lisenin yakınında görev yapan özel eğitim öğretmeniyim. okul çıkışlarımız yakın. liseden çıkan çocuklardan birisi sanırım mini etek giymiş birine bakmış. baktığı kadın da "ne bakıyorsun" demiş olacak ki çocuklar kendi aralarında " madem görmemizi istemiyor neden kısacık etek giydi ki?" diye konuşup gülüyorlardı. yazımın başında da yazdığım gibi benim umurumda olmaz kişilerin giyim kuşamı. hatta yaşanan olaydan dolayı kim olduğunu görmesem de kadına üzüldüm. kimse rahatsız edilmemeli kılık kıyafetinden dolayı
Çok meraklıyım özür dilerim de, nasıl bir özel eğitim? yani özel eğitim mi direk seçilmiş çocukların gittiği yoksa şu para verilen okullarmı

Reaksiyon puanı
5,171
Çok meraklıyım özür dilerim de, nasıl bir özel eğitim? yani özel eğitim mi direk seçilmiş çocukların gittiği yoksa şu para verilen okullarmı
Bildiğim kadarıyla engelli çocukların evine gidip o çocukların eğitim ve öğretimine destek olan öğretmenler özel eğitim öğretmeni olarak gösteriliyor.

AlpErTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Özel eğitim öğretmeni özel eğitime ihtiyaç duyan bütün çocukların eğitimi ile ilgilenir. otizm, down sendromu, asperger, disleksi, zihinsel engelliler, üstün yetenekliler ve bedensel engelliler en sık karşılaşılan özel eğitim öğrencileridir. Ben devlet öğretmeniyim. eğitimin zorunlu olması sebebiyle okul yaşında olan çocuklar ücretsiz bir şekilde eğitimden faydalanıyor. rehabilitasyon merkezleri var onlar farklı statüde. merak ettiğiniz başka birşey varsa seve seve branşımla alakalı bilgi veririm

Bildiğim kadarıyla engelli çocukların evine gidip o çocukların eğitim ve öğretimine destek olan öğretmenler özel eğitim öğretmeni olarak gösteriliyor.
engelli çocuklar kısmı doğru ama ev kısmında bilgi eksikliği var. okula devam etmesinde engeli olmayan okul yaşındaki çocuklar normal eğitim öğretim kurumlarında eğitimlerine devam ederler. evde eğitim diye birşey var evet. ama evde eğitim almak için belli kriterler var. o kriterleri yerine getir öğrenciler evlerinde eğitim alıyorlar. ama sayıları çok az

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Zevkler ve renkler olayı bazıları ilgi için giyer ve hedef şaşırtır

Bazıları ise hemcinslerine hava atmak için giyer
Bazıları isede sevdiği için kendine yakıştırdığı için giyer

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
Bireyin o giysiyi hangi ortamda ne amaçla giydiğine bağlı bir durum. Ortalıkta bir çok görgüsüz insanlar var. Her zaman ki tercihiyse alacağı eleştiriyi kabullenmiştir demektir. :)

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
İnsan, yaşadığı bölgenin genel örf adet ve inancına uygun giyinmelidir. Mini etek benim inancıma göre doğru bir giyinme tarzı değildir. Müslüman olduğunu söyleyen birinin mini etek giymesi yanlış bir iştir.

Fakat kişinin inancı farklıdır, giyinmek ister, o ayrı, kendi bilir.

Fakat inancı farklı bile olsa, yaşadığı bölgenin değerlerine saygı göstermek zorundadır.

Beşiktaş çarşısında mini etekli gezebilirsin, ama örneğin Erzurum'da mini etek giymek hoş değildir, görgülülük de değildir, doğru hiç değildir.

"Ben istediğim gibi giyinirim kimse bana karışamaz" diye bir felsefe yok arkadaş. Yaşadığın bölgenin insanlarına saygı duyacaksın. İlla ki böyle giyinmek istiyorsan ona göre bir yerde yaşaman lazım.

murattkn3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Türkiye gibi bir ortamda mini etek giymek cahilliktir.ortalık sahte türbanlı dolu.herkes çıkarı nerdeyse oraya dönüyor.inanın akp iktidardan düştüğü gün bu başörtüleri yarı yarıya azalır.
Özgür bir ülkede yaşıyorsan istediğini giy.istediğin gibi gül kahkaha at ama lütfen canını seviyorsan Türkiye'de yapma böyle şeyler

Reaksiyon puanı
5,171
İnsan, yaşadığı bölgenin genel örf adet ve inancına uygun giyinmelidir. Mini etek benim inancıma göre doğru bir giyinme tarzı değildir. Müslüman olduğunu söyleyen birinin mini etek giymesi yanlış bir iştir.

Fakat kişinin inancı farklıdır, giyinmek ister, o ayrı, kendi bilir.

Fakat inancı farklı bile olsa, yaşadığı bölgenin değerlerine saygı göstermek zorundadır.

Beşiktaş çarşısında mini etekli gezebilirsin, ama örneğin Erzurum'da mini etek giymek hoş değildir, görgülülük de değildir, doğru hiç değildir.

"Ben istediğim gibi giyinirim kimse bana karışamaz" diye bir felsefe yok arkadaş. Yaşadığın bölgenin insanlarına saygı duyacaksın. İlla ki böyle giyinmek istiyorsan ona göre bir yerde yaşaman lazım.
Eğer sen böyle dersen başka birileride çıkar taksime başörtüyle giremezsin, yaşadığın bölgenin insanına saygı duymalısın der.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde herkes istediğini istediği yerde giyebilir. Bunu milletçe kabul etmemiz gerek.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Basit cevap, insan tercihi ve moda meselesi. Bazı insanlar mini etek sevmeyebilirler.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959

Hocam kışın ortasında mini etek giyenlere ne demeli? Kız tir tir titriyor fakat kar kış dinlemeden giyiniyor. Buda mı normal?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...