Bu konuyu okuyanlar

Akıllı Kolej

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dünyada ve ülkemizde teknoloji, bilim ve sanayi devamlı gelişme göstermekte. Özellikle gelişmekte olan bir ülke olan Türkiye’de kalifiye elemana daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Kalifiye eleman yetiştiren eğitim kurumları olarak ise meslek liseleri çok önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Ülkemizde üniversite mezunu işsiz sayısının 2000 yılında 143 bin olduğunu, bu sayının 2015 yılında 774 bine yükseldiğini görüyoruz. Meslek liseleri ‘nde eğitim alan yükseköğretime devam etmek istemeyen öğrencilerin, iş bulmaları ve mesleklerinde ilerlemeleri daha kolaydır.

Meslek Liseleri ‘nde okuyan öğrenciler diğer liselerdeki öğrenciler gibi tüm kültür derslerini en iyi şekilde okulda alırlar.

Bunun yanında da meslek bilgisi derslerini alırlar. Meslek liseleri ‘nde eğitim alan öğrencilerin erken yaşta mesleklerini seçmeleri sayesinde kendilerine olan güvenleri artar.

Akıllı Kolej Teknik Liselerinde gençlerimizin birer meslek sahibi olabilmesi için tercih ettikleri alan ve dalda eğitim alma şansı sağlıyoruz. Akıllı Kolej Anadolu Mesleki ve Teknik Eğitim

Okullarında; enerji, biyomedikal, sivil havacılık, sağlık, bilişim, makine, motorlu araçlar, elektrik elektronik, tasarım, otomasyon, siber güvenlik ve daha birçok prestijli bölümde eğitim verilmekte ve öğrencilerimizin tercih seçeneğini oldukça fazladır.

Akıllı Kolej Teknik liselerinden mezun olan Öğrenciler eğitim gördükleri alan ve dalda hem diploma hem de işyeri açma belgesine sahip olup teknisyenlik unvanı kazanırlar.

Akıllı kolej Teknik liselerinde;

. Tüm öğrenciler % 100 eğitim bursludur.

. TEOG puanı yoktur.

· Etkili dil eğitimi sunan kurumumuzda, öğrencilerimize mezun olurken Uluslararası geçerliliği olan dil sertifikaları verilir.

. Donanımlı atölye ve laboratuvar uygulamaları ile öğrencilerin iş yaşamında bir adım önde olması amaçlanır.

· Üniversitede akademik eğitimlerini devam ettirmek isteyen öğrencilerimize ücretsiz YGS-LYS hazırlık kurs imkânları sunulmaktadır.

. Okulumuz iş birliği yaptığı firmalar aracılığıyla öğrencilerimize staj yerleri konusunda yardımcı olmakta ve bu sayede sektör- eleman karşılaşması sağlanmakta böylece öğrencilerimiz mezun olmadan iş yerleri ve alanı hakkında bilgi sahibi olmaktadır

Ayrıca öğrencilerimizin staj yaptıkları işletmeler, mezun olduktan sonra karşılarına iş imkânı olarak çıkmaktadır. PR listemizde bulunan firmalar dışında, Mesleki eğitimin kalitesini arttırmak adına yürütülen projelerde en ön sırada yer alan okulumuz bu projeler kapsamında sağladığı bağlantıların güçlerini öğrencilerine açmakta ve mezuniyet sonrası her alanda öğrencilerini desteklemekte, takip etmektedir.

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Ben meslek lisesi mevzunuyum.Mobilya dekorasyon bölümü 2 yıl dikey geçişle universte okudum.Benim önerim.4 yıllık bir universte okumak iş hayatın da daha önemli.