Neden lig atlıyamıyorum ?

Bu konuyu okuyanlar

İbrahim ilhan

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Sezon 6`nın sonunda başladığım bu macera büyük bir hırsa ve mutluluğa sürükledi. Bu postta elosu düşük olan kardeşlerime biraz nasihat vereceğim.

1: Elo Hell
Elo hell nedir?. Elo'su düşük olanlarla beraber oynamak zorunda kaldığınızda içine düştüğünüz duruma verilen adın ingilizcesi. aslında var olmayan kavram. elo hell'in geçerliliği sadece sezon başında elolar resetlendiği zaman tecrübesiz oyuncularla oynamak zorunda kaldığınızdadır. ardından yavaş yavaş kalitenize göre elo home'unuza geçiş yaparsınız

2: Hatalarına bir dönüp bak !
hiç düşündünmü birine laf attıkdan ``Nasıl bir hata yaptım ben ?`` diye sorguladınmı?. League of legends`de bunu düşünmen gerekiyor (o anlamda değil tabi xD) bir dönüp bak. sabah kalktığında 1 el normal gir ısın elin alışsın. Deneyin bunun farkına varıcaksınız.

3: Görüş
oyun içi görüş çok önemli sen botta kaisa oynuyorsan ve karşı jungler bot side yengecini alıyorsa mutlaka bir totem at yada safe kal böylece free bir skor vermezsin.

4: Farm (Minyon)
oyunda ilk minyon dalgasını almak 1 skora eşdeğerdir. Kendine bir hedef koy, şu dakikada şu kadar farm yapmalıyım diye
(unutmadan söyleyeyim istersen 0 5 git dakika 20`de 150-200 farm yaptıysan durumun gayet iyidir tf`de iş yaparsın!!)

5: Kuleleri yık!
biliyorum arkadaşlarının arasında ben seri maçımda şu kadar skor alıp takımımı taşıdım demek ne kadar havalı değilmi ?. Ama istediğin kadar skor al karşı takım kulede öndeyse 1 tf`de hata yapmanı beklerler ve yaptınmı kaybedersin skorlara değil kulene sahip çık!

VE UNUTMA YAYINCILARI İZLE NASIL OYNUYORLAR DİYE!!
Kendi koridorunu belirle bir el orman oynayıp bir el üst koridor oynama en az 2 lane öğren.
Ve sadece 1 hero ile ustalaşma (Klasik tr serverinde yasuocular gibi olma yeter) 6 hero oyna en azından bilmesen bile mekainiğini çöz.
Ben bile adc de 8 farklı hero biliyorum (kai`sa,caitlyn,draven,tristana,kalista,lucian,vayne,aphelios)

Evet... bu konuşmamı buraya kadar okuyorsan cidden elo helldesindir dediklerimi düzgün yapman sonucunda birşey yapabilirsin ama yapmayıp bana burda gelip sövme lütfen

Yaşamla ölümü ayıran ufacık bir hatadır. Kai`Sa

Son düzenleme: