Neden iPhone tercih ediliyor?

Bu konuyu okuyanlar

enesdegirmenci

Asistan
Reaksiyon puanı
252
Merhabalar bildiğiniz üzere Türkiye'de ve dünyada İPhone cep telefonları fazlasıyla popüler. Kullanıcılar cep telefonu almadan önce 'ya parayı basıp iPhone mu alsam?' sorusunu kendisine sorabiliyor. Bu olay neden gerçekleşiyor? iPhone neden bu kadar popüler? Görüşlerinizi bekliyorum.

a.jpg

M

Murat Burç

SDN Okuru
Segmentasyon.
Android amirallereinde segmentasyon yok. 600-800 dolarlık cihaz ile 1300 dolarlık cihazın donanımları hemen hemen aynı.
Store aynı.

İğrenç bir durum. Kimse kusura bakmasın. Amiral gemilerinde daha iyi donanım daha iyi uygulama optimizasyonu olmayacaksa hiçbir anlamı yok.

Androidde uygulama optimizasyonu yok. Bugün OnePlus 8 Pro ile instagrama attığın fotoğraf ve video çok büyük ihtimal SE 2020 ile attığından daha kötü olacak.

Ne olursa olsun Apple güven veriyor. Olay bu kadar basit. Güncelleme, garanti, bilinirlik, uyumluluk, güvenli cihaz algısı daha da sayılır. Spesifik işlemlerei daha başarılı yaptığı da ortada.

Pil sorunları vardı onu da çözdüler. Ben bir androidçi olarak hayvani throttle yiyen Note 20 Ultra'yı almam. 12 Pro Max'ın sorunsuz geleceği bariz. Yine 11 Pro Max'in Note 20 Ultra'dan yük altında çok daha stabil olacağı da bir gerçek.
Android amiral gemilerinin burnu sürtülmek zorunda. Burnu sürtülüğü için bakın destek namına bir şey vermeyen Samsung bile s10 ve sonrasına 3 yıl android güncellemesi sözü verdi.

SHKFTT

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Ben Türkiye de insanların iphone moda olduğu için yada abi amaa iphone yaaa diyenler yüzünden bu kadar popüler olduğunu düşünüyorum yoksa iphone fiyatına 2 ye katlayacak telefonlar olduğunu düşününce aklıma mantıklı bir açıklama gelmedi.

Reaksiyon puanı
68
İphone ilk başından beri çok kaliteli ve sağlam telefonlar çıkardı. Tasarımı çok iyi yaptı bence iphone özellikle iphone 4s in tasarımına hayran kalmıştım. İşletim sistemi kamerası vb. şeyleri çok iyi yaptığı için tüm düünyada olduğu gibi türkiye de de popüler ;)

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Marka moruk diyen arkadaşlar da gelmiş. Bakın ne yazmışım yukarda. Bana 4 sene önce çıkan ve çatır çatır çalışan bir android telefon söyleyin.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhabalar bildiğiniz üzere Türkiye'de ve dünyada İPhone cep telefonları fazlasıyla popüler. Kullanıcılar cep telefonu almadan önce 'ya parayı basıp iPhone mu alsam?' sorusunu kendisine sorabiliyor. Bu olay neden gerçekleşiyor? iPhone neden bu kadar popüler? Görüşlerinizi bekliyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 111252
1-iosun sadeliği 2-İkinci el piyasası 3-Sosyal medyada en iyi kaliteyi sunması (özellikle video tarafında fotoğraf tarafında androidler gayet iyi) 4-En güçlü işlemciye sahip olması.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Marka moruk diyen arkadaşlar da gelmiş. Bakın ne yazmışım yukarda. Bana 4 sene önce çıkan ve çatır çatır çalışan bir android telefon söyleyin.
S7 edge.Arkadaşım kullanıyor hala ilk günkü gibi performanslı çalışıyor.Android eski android değil kullanmasını bilirsen uzun yıllar götürür.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
İşletim sistemi, sadeliği ve eko-sisteminden dolayı.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
İphone alan kitle türleri:

1. Asla tam potansiyelini kullanamayacağı halde sadece hava atacağını "sanarak" İphone alan kitle.

2. Kamera ve özellikle video performansına ihtiyacı olan kişi.( Özellikle fenomenler)

3. Akıcı ve temiz arayüz, üstüne de uzun süre güncelleme alacak kaliteli bir cihaz isteyenler.

4. Bütün cihazları Apple ürünü olduğu için ekosistem dışına çıkmak istemeyenler.

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895

1. Asla tam potansiyelini kullanamayacağı halde sadece hava atacağını sanarak İphone alan kitle.

2. Kamera ve özellikle video performansına ihtiyacı olan kişi.( Özellikle fenomenler)

3. Akıcı ve temiz arayüz, üstüne de uzun süre güncelleme alacak kaliteli bir cihaz isteyenler.
Kesinlikle doğru.

Reaksiyon puanı
68

1. Asla tam potansiyelini kullanamayacağı halde sadece hava atacağını sanarak İphone alan kitle.

4. Bütün cihazları Apple ürünü olduğu için ekosistem dışına çıkmak istemeyenler.
DOĞRUDUR ;)

Reaksiyon puanı
6,381

1. Tür %70 Trükiye de ki Apple kullanıcıları. Geri kalanlar zaten %30 ve ya editör ya tasarımcı ya mimar, ya çizer ya iş adamı vs.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487

Doğru tespit.

Reaksiyon puanı
6,425

1. Asla tam potansiyelini kullanamayacağı halde sadece hava atacağını "sanarak" İphone alan kitle.

İşte şu 1. ve 4. kitleden nefret ediyorum.

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
iPhone kötü değil ama güzelde değil.

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Xiaomi mi 8 ile İphone X karşılaştırmasını hiç gördünüz mü xiaominin özelliklerinin daha iyi olmasını bir kenara bırakıyorum xiaomi 3.5 iphone 6.2 k aradaki fiyat farkının iphoneun hangi özelliği kapatıyor
Sınır sız güncelleme.