Soru Neden Günlük Hayatta Kullandığımız Tüm Ürünlere Israil Malı Deniliyor?

Bu konuyu okuyanlar

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Konuya girmeden önce bir hatam varsa yazarsanız sevinirim.

Malum şu anda Filistin İsrail savaşı var. Herkes de doğal olarak kendini koruyor. Her ülke birine destek çıkıyor. Türkiye de filistine destek çıkan ülkelerden. Bu desteklerden bir tanesi de İsrail malı ürünleri almayın demeleri. en popülerleri coca cola. Abi şimdi şöyle bişey var. Coca Cola bir kere Amerikan malı değil mi? Üstüne üstlük bir de israile yardım yaptıklarını reddetmediler mi? Bide bu şirketin türkiye de fabrikası yok mu? Nasıl israil malı oluyor? Bir kere o ürün türkiye ye gelmiş zaten alsanda almasanda para onların eline geçmiş? Keşke sorun sadece coca cola ile sınırlı olsa. İsviçre malı Nestle, Fransız malı Fritolay (pepsi, lays cheetos vb) Ürünlerine de israil malı denmesi beni çıldırtıyor. Lütfen yanlış anlamayın İsrail'i desteklemiyorum. Ama bu tarz yanlış bilgilerin popüler sayfalarda paylaşılması sonucu herkesin maalesef bu tarz şeylere inanmasına üzülüyorum. Hem, Bu ürünler türkiye de Yıllardır var. Şimdi mi aklınıza geldi sözde israil malı olduğu? Bu konuda ki düşüncelerinizi bekliyorum.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Sadece duyar kasıyorlar başka bir şey değil.

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Evet aynen piyasada bulunan ürünlerin %70 i İsrail ürünü p&g çatısı altında toplanır ayrıca nestle