Neden Ban Yedim , SDN Forum'u bırakmayı düşünüyorum..

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bir üyeye beyinsiz dersen hepimiz aynı prosedürü uygularız.
İşte olayı bilmeden yorum yaptığı için böyle diyor hocam.
Abi modlar çok saçma şeylere ban veriyor bence bütün modların onaylaması lazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herkes onaylarsa öyle banlamaları lazım
Olayı biliyor musun? Haketmese vermezler bence cezayı. Olayı bilmeden yorum yapma bence.

Fikrimi değiştirdim . Haksız olduğu halde inatla saygısızlık yapmıştı.
gitmeyeceğim galiba
Böyle bir konu açtığına göre ayrılmayacağın konunun başında belli zaten . Hakettiğin bir ceza aldın ve cezan bitti. Direkt forumdan ayrılıyorum demektense kendine çekidüzen ver neler yaptığına bir bak nerede hata yaptığını görüp düzelt. Bir daha aynısını yaparsan yine ceza alacaksın zaten.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,634
Aylardır forumdayım kimseyke kavgamda olmadı banda yemedim nasıl başarıyorsunuz sadece 1 kere hesabı kapattım

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Umarım ban yemem ama SDN'de banlar biraz moderatörlere kalıyor.Malum Sosyal'de kurallara göre.Bu bir eksik.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Umarım ban yemem ama SDN'de banlar biraz moderatörlere kalıyor.Malum Sosyal'de kurallara göre.Bu bir eksik.
İnisiyatif kullanma hakkımız mevcut ancak çoğunlukla kurallar çerçevesinde verilir. Uçuşan'a bakarsanız hangi madde ihlal edildiyse oradan duyuruyoruz zaten. Kafamızın estiğine göre uyarı vermiyoruz yani.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Moderatörlere mi?
Ben burada çıkıp size "beyinsiz" desem "anlatsam anlamazsın zaten" direkt raporlarsın değil mi? Sonra moderatör bakar burada bir kural ihlali var mı diye bakıyor. Hakareti görünce (ki bu kurallarda yazıyor) ceza puanını sisteme giriyor. Birikmiş puanlarla birleşince puan toplamına göre ceza işleniyor.
@grbzz doğru mudur?

İnisiyatif kullanma hakkımız mevcut ancak çoğunlukla kurallar çerçevesinde verilir. Uçuşan'a bakarsanız hangi madde ihlal edildiyse oradan duyuruyoruz zaten. Kafamızın estiğine göre uyarı vermiyoruz yani.
Siz de açıklamışsınız zaten.

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,949
Aylardır forumdayım kimseyke kavgamda olmadı banda yemedim nasıl başarıyorsunuz sadece 1 kere hesabı kapattım
Bu zamana kadar ben de hiç ban yemedim, hesabı devre dışı etme ve kendi isteğimi ile ayrılma haricinde.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Moderatörlere mi?
Ben burada çıkıp size "beyinsiz" desem "anlatsam anlamazsın zaten" direkt raporlarsın değil mi? Sonra moderatör bakar burada bir kural ihlali var mı diye bakıyor. Hakareti görünce (ki bu kurallarda yazıyor) ceza puanını sisteme giriyor. Birikmiş puanlarla birleşince puan toplamına göre ceza işleniyor.
@grbzz doğru mudur?

Siz de açıklamışsınız zaten.
Ben hakareti kastetmedim.
Yanlış açıklamışım SDN'de reklam kapsamındaki kurallar çok saçma.Bu yüzden kaç kez ban yedim.Mesela çözümü başka bir yerli forumda,tartışmalar sorunu çözüyor fakat yerli olduğu için ban yiyoruz.Mesela bu kuralın değişmesi lazım.Çözüm atamıyorum mesela D(h) forumda ise uzun şekilde başlığı ve forumu anlatmaya çalışıyorum.Tabii diğer kişi de bunu uygulamaya çalışıyor.
Forumunda artısını söyleyim yine de.
+Yazım kuralları çok ciddi olmamasına rağmen başında donanım bulunan ve youtube kanalınca incelemeye yayınlayan haber forumundaki gibi değil.
+Raporlarda geri dönüşler var ve bu geri dönüşler açıklanıyor.Evet/Hayır şeklinde bırakılmıyor.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ben hakareti kastetmedim.
Yanlış açıklamışım SDN'de reklam kapsamındaki kurallar çok saçma.Bu yüzden kaç kez ban yedim.Mesela çözümü başka bir yerli forumda,tartışmalar sorunu çözüyor fakat yerli olduğu için ban yiyoruz.Mesela bu kuralın değişmesi lazım.Çözüm atamıyorum mesela D(h) forumda ise uzun şekilde başlığı ve forumu anlatmaya çalışıyorum.Tabii diğer kişi de bunu uygulamaya çalışıyor.

Forumunda artısını söyleyim yine de.
+Yazım kuralları çok ciddi olmamasına rağmen başında donanım bulunan ve youtube kanalınca incelemeye yayınlayan haber forumundaki gibi değil.
+Raporlarda geri dönüşler var ve bu geri dönüşler açıklanıyor.Evet/Hayır şeklinde bırakılmıyor.
Reklam yasak işte. Siz buranın eksi ve artılarından çok diğer forum ile karşılaştırıyorsunuz. Orası ayrı bir yer burası ayrı bir yer. Tüm forumlar aynı olsa isimlerinin farklı olmasının ne anlamı var?

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Reklam yasak işte. Siz buranın eksi ve artılarından çok diğer forum ile karşılaştırıyorsunuz. Orası ayrı bir yer burası ayrı bir yer. Tüm forumlar aynı olsa isimlerinin farklı olmasının ne anlamı var?
Rekabeti korumak için rakiplerinden geri kalmaman gerekir. Geri kalmazsan kaliten artar. SDN'de o reklam kuralı geri kalıyor. Sebebi o kuralı reklam amaçlı olduğu hissedilen şeyler değil bütün her şeyin reklam algılanması. Mesela bir ürün var SDN incelemesini yapmamış ama başka bir kanal yapmış. Ben bunu atamıyorum. Oysa forumun amacı yardımlaşmak.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Rekabeti korumak için rakiplerinden geri kalmaman gerekir. Geri kalmazsan kaliten artar. SDN'de o reklam kuralı geri kalıyor. Sebebi o kuralı reklam amaçlı olduğu hissedilen şeyler değil bütün her şeyin reklam algılanması. Mesela bir ürün var SDN incelemesini yapmamış ama başka bir kanal yapmış. Ben bunu atamıyorum. Oysa forumun amacı yardımlaşmak.
SDN Forum diğerlerinden hiç de geri kalmıyor bence.
Tabii boş konular da olmasa daha da iyi olacak.
Her şey reklam algılanmıyor. Atıyorum siz direkt bakın bu kişi bunu incelemiş derseniz ben moderatör olsam konuyu kapatırım .
Ama şöyle yaparsınız; telefondur özelliklerini resimlerini eklemişsindir, ama videoyu başka kanaldan bulup atmışsındır altına da böyle bir inceleme buldum SDN de yoktu dersin. O zaman konu reklam olmaz.
Ama mesela direkt fırsatlar burada gibi bir konu açıp bir ürünü allayıp pullayıp bir de buradan alın derseniz orası reklam olur.

SDN Forum diğerlerinden hiç de geri kalmıyor bence.
Tabii boş konular da olmasa daha da iyi olacak.
Her şey reklam algılanmıyor. Atıyorum siz direkt bakın bu kişi bunu incelemiş derseniz ben moderatör olsam konuyu kapatırım .
Ama şöyle yaparsınız; telefondur özelliklerini resimlerini eklemişsindir, ama videoyu başka kanaldan bulup atmışsındır altına da böyle bir inceleme buldum SDN de yoktu dersin. O zaman konu reklam olmaz.
Ama mesela direkt fırsatlar burada gibi bir konu açıp

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,869
Kuralları ihlal ederseniz işlem uygulanması normaldir fakat çekip gitmenin abartı bir karar olduğunu söyleyebilirim. Bu profil fotoğrafını görünce bi' gülümseme geldi yüzüme, COVID-19 olmak istiyordun. :D Ben hastalığı attım mı bilmiyorum.

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
Kuralları ihlal ederseniz işlem uygulanması normaldir fakat çekip gitmenin abartı bir karar olduğunu söyleyebilirim. Bu profil fotoğrafını görünce bi' gülümseme geldi yüzüme, COVID-19 olmak istiyordun. :D Ben hastalığı attım mı bilmiyorum.
Millet gelecek hayali kuruyor ben Covid-19'a yakalanma hayali.. Aslında bunun sebebi babamın bana çok soğuk davranması , onun beni merak etmesini görmeden ölmek istemiyorum..

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Bende geçen birine sallıyor dedim diye ban yedim.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı34.PNG
    Ekran Alıntısı34.PNG
    48.8 KB · Görüntüleme: 83
S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Bu konumu okuyan tüm saygı değer hocalarıma teşekkür ederek başlıyorum..

Öncelikle herkese merhaba , 7 günlük bir ban almıştım ve bu gerçekten son zamanlarda beni üzen durumlardan birisi oldu. Öncelikle foruma gelme amacım öğrenmek , öğrendiğimi öğretmek .. Faydalı olmaktı :( Küfür konusundaki açıklamamı profilime yaptım. İçinizden birinize hatam olduysa affedin.. Ban sürecimde aldığım yorumlarla sdn forumda resmen istenmediğimin farkına vardım. Bu konuda bazı ssleri koyacağım. Bu nedenle forumu bırakmayı düşünüyorum.

Hakkınızı Helal Edin..
:(

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Açıkçası ceza sisteminin son zamanlarda aşırıya kaçtığını ve önüne gelene 1-2 hafta ban atıldığı kanısındayım...

Yeni moderatörlerin acemiliğimi desem veya kuralları esnetememelerimi desem foruma yarardan çok zararı olan hareketler gibi geliyor bana. Üyeleri uyar veya mesajını sil tekrarlarsa banla veya 1 gün 3 gün banla direk 1 hafta çok gibi geliyor bana. En aktif üyeleri bile yan yantı çamura battı bahanesi ile 1-2 hafta uzaklaştırmak yanlış gibi. ( Tabii Küfür hakeret edenler hariç. )

Not: 3 gün ve üstü banlar için bir ÜST KURUL OLSA ve 3 kişiden 2 si evet banlansın denince banlansa nasıl olur.