Dizi Neden artık kaliteli ürünler çıkmıyor?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Creative

bicyclist
Yönetici
Admin
Türk dizilerine bakıldığında ilginç bir aura var, birileri zengin olacak dizinin diğer kalanı zenginlerle uğraşacak. Yada dengesiz aşklar üzerine kurulu bir coğrafya olacak. Sürekli olarak kalitesiz ürünleri servis ediyorlar. Yoksa bana mı öyle geliyor bilemiyorum.


Bugün mesela YouTube üzerinde takılırken yukarıdaki videoya denk geldim ve hala gülüyorum. Kardeş Payı'nı seven biriyim.. Başka kaliteli ne olabilir mesela, Gülse Birsel'in yazdığı Avrupa Yakası başka ne olabilir..

Kaliteli yapımları konuşalım.. Tamamen Türk yapımı olsun ancak.
 

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Toplum ne izliyorsa onu çıkarıyorlar. Netflix'de bile durum aynı. Sırf kapağında bikinili kadınlar var diye haftalarca To hot to handle en çok izlenenlerde kaldı. Recep İvedik aylardır hala ilk 10'da yer alıyor. Kısaca nüfusun çoğunluğu, Netflix gibi platformlarda bile bu tarz içeriklerden hoşlanıyor.
 
Zengin bir holding sahibi ile düşük-orta gelirli ailenin bir kızının aşkı her yaz dizi konusu oluyor.

Hatta onu geçtim , Türk dizileri aşk konusu üzerine kurulu. Senaristler keşke anlasa artık aşk dizilerinden bıktığımızı.
 
Türk dizileri artık porno. Ne kaliteli işi?
Türkiye'de çıkmış benim hatırladığım son kaliteli yapım Kiralık Aşk.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bak bunu zalim istanbul izlemiş biri olarak söylüyorum.
 

Creative

bicyclist
Yönetici
Admin
Şuan mesela merak ettiğim ve izlediğim Tutunamayanlar var ancak onlarda pandemi sebebi ile sanırım sekteye uğradılar, çevrimiçi bölümler yayınlandı vs. devam ederlerse kaliteli bir yapım çıkabilir diye düşünüyorum.
 
Muhteşem Yüzyıl Kösemin 4.Murat olan bölümleri de baya iyiydi. Tabi tam manasıyla iyi diyemem tarihi de çarpıttıkları yerler vardı.
 

Alper S

Profesör
Artık bütçe bulmakta kaliteli içerik üretmek kadar zor. Kişi çok iyi bir internet dizisi fikri ile geliyor. Yapımcı en fazla 15k ayırırım diyor. Adam napsın bırakıyor projeyi. Ne zaman değeri anlaşılır kaliteli içeriğin o zaman görmeye başlarız. :/
 

grbzz

Profesör
Bence yapımcılar yapar da hem halkın dizi algısı çok keskin sınırlara sahip hem de sansür büyük bir engel.
Düşünsenize Dexter, Breaking Bad, TWD gibi dizilerin ülkemizde yapıldığı daha ilk bölümden ceza yerdi. En son Şahsiyet'i izlemiştim o cidden çok iyidi.
 

aesthetey

Asistan
İnsanlar en çok neyi izleyip beğeniyorsa, yapımcı ve senaristler de buna benzer içerikler üretiyor genelde. Tabi bütçe, sansür gibi unsurlar da engel oluşturabiliyor. Ülkede Recep İvedik gibi küfürden ibaret filmler zirveden inmezken, kaliteli ve orijinal yapımlar zor izleriz gibi. İnsanlar farklı şeyler denemekten de korkar oldu. Fakat güzel yapımlar da yok değil, Şahsiyet gayet güzel bir dizi mesela, tavsiye ederim:)
 

Fakehero

Doçent
Dizi sektöründe zıt kutuplarda olmalı çekişme olmalı hep yoksa o süreye nasıl sığdıracaklar diziyi. İşler Güçler Kardeş Payı Leyla ile Mecnun dizileri ayrı komedi dizileri genel yaşamdan oluyor hep. Dram ihanet aldatma nasıl çıksın günlük hayattan. Hekimoğlu da idare eder. Timuçin Esen'in oyunculuğu olmasa izlenmez. Tabi Behzat Ç apayrı bir yerde. TRT bizim vergilerimizle dizi yapıyor ama kaliteli dizilerde çıkarıyorlar. Şu an komedi olarak Kalk Gidelim var fena değil.
Düzenleme : Siyaset bölümünde yapılır. Creative
 
Son düzenleyen moderatör:
Üst