Neden ArcoLinux?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
385
Öncelikle biliyorsunuz bu dağıtım benim favori dağıtımım. Peki neden Arch tabanı? Çünkü Arch tabanı zengin ve derin. Ancak AUR'daki her yazılımı yüklemeyin. Popülerliği yüksek yazılımları yükleyin. Yaptığım şahsi testlerde "Pacman" "Apt"den daha hızlı idi.

Not: Başka sitelerde Apt Pacman'dan iyi deniyor, bence Pacman iyi. Pacman benim bilgisayarımda daha hızlı çalışıyor.

Hızlı olması da gerekiyor o kadar güncelleme yaptıktan sonra. Arcoyu "Erik Dubois" ve ekibi geliştiriyor. Amacı insanlara sadece Linux kullandırmak değil aynı zamanda öğretmek. Her ne kadar web sitelerinin karışık olduğundan yakınılsa da Arco denenmeye değer bir dağıtım. Stabilite arayanlar LTS kernelini kullanabilir. Hafiflik arayanlar ve yükleyeceği yazılımı seçmek isteyenler Arcolinux B kullanabilir. Öğrenmek isteyenler ArcolinuxD kullanabilir. Her şey yüklü olsun diyenler normal Arcolinux kullanabilir. Bilmeyenler için söyleyeyim ben eskiden "Manjaro"ya sevdalıydım. Bu sevda "Arcolinux'u" ben öğrenince değişti. Bu arada tercihiniz istediğiniz dağıtım olabilir. İster şu olur ister bu fakat Arcolinux'u denememek bence büyük bir eksikliktir. Sanal makine için bile olsa deneyiniz.
Hey DT
Bu kanal size Arcolinux'u denemenizi öneriyor nedenleri;
1- Arconun pencere yöneticilerine özel sürümleri var.
2- ArcolinuxB'de yüklenecek uygulamalar kutulara tik atılarak seçilir.

Ekran Görüntüsü - 2021-01-19 20-50-58.png

ArcoLinux'un ayrıca ek araçları da var.

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Peki ben neden Arch yerine Arco yükleyeyim? Bana bunu söyler misin? Eğer yeterli bir sebep söylersen bundan sonra kullanacağım ilk dağıtım Arco olur ve uzun süre kullanırım.

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
999
Peki ben neden Arch yerine Arco yükleyeyim? Bana bunu söyler misin? Eğer yeterli bir sebep söylersen bundan sonra kullanacağım ilk dağıtım Arco olur ve uzun süre kullanırım.
Eğer Arco'nun B sürümünü seçersen sistemin en küçük ayrıntısına kadar kurulum ekranında belirleyebiliyorsun. Arch Linux'un kendin yap felsefesini güzel yaşatmış bir dağıtım. Ayrıca masaüstü ortamlarına ek olarak güzel şeyler katmışlar.

Reaksiyon puanı
385
@Mehmet_Emir
1- Conky'ler
2- Tweak Tool( Grub resmini seçer, Masaüstü ve pencere yöneticisi yükler, başka özellikleri de var.)
Aklıma gelenler bunlar. Değiştirmenize gerek yok bu arada. ArcoLinux'un araçları Arch ve tabanlılara yüklenebiliyor olması lazım.

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179

46imt

Asistan
Reaksiyon puanı
577
Benim en çok beğendiğim 5 dağıtım arasında ilk sırada olur kendisi yarın bende kuracağım bu sefer cinnamon ile kullanmayı planlıyorum.
Artık bende pisiyi sanal makineye kurarım yeni sürüm çıkana kadar. Duygulandım :disrelieved:.

• Arcolinux
• openSUSE (Cinnamon)
• Pisi Linux
• Fedora
• Gentoo

Son düzenleme: