ne yaparsam yapayım fps yükselmiyor

Bu konuyu okuyanlar

ihsan D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
casper nirvana s500 var 8gb ram mx230 ekrankartı i7 8565u 250gb m2 ssd var arkadaşlar ciddiyim ne yaptıysam düzelmedi garantiye gönderdim iş bilgisayarı dediler geri gönderdiler rami hafiflet arka planda çalışan uygulamaları kapat demeyin denedim zaten hepsini, işlemciden kaynaklı olduğunu anladım aynı bilgisayar hatta daha kötü özelliklerde ki bir bilgisayar en yüksek grafiklerde örneğin valorant oyununda 100-120 fps görürken ben en düşük grafiklerde 40 50 civarı ancak görebiliyorum CS:GO da en düşük grafiklerde oynanamayacak kadar donuyor throttle stopper quick cpu hiçbiri işlemcimi sabitlemiyor aldığım günden bi 3 ay sonradan itibaren hep bunu düzeltmeye çalıştım hafızam hiç dolu değil 166gb boşta mx230 ekran kartını kullanmıyor mu diye inceledim oyun sırasında kullanıyor nvidia dan ayarlar yaptım olmadı çok çaresiz kaldım. throttle stopper ya da benzeri uygulamaların işe yarmasını sağlayabilirsem düzelir gibi geliyor ama malesef etki etmiyor. Başka çözümü var mı az bilinen büyülü bir yöntem? Lütfen başlığı değiştirmeyin tam olarak anlatmak istediğim şeyi başlık olarak yazdım