Yardım Ne seçmeliyim? Sayısal mı Sözel mi Eşit ağırlık mı?

Bu konuyu okuyanlar

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Matematiği biraz severim ve Fiziği pek sevmem. Ama biyoloji ve ingilizceyi çok seviyorum. Video montaj öğrenmek istiyorum ama yazılımda öğrenmek istiyom çünkü aklımdaki bazı şeyleri kodlamak istiyorum. çok kararsızım. Sizce tercihimi neye yapmalıyım? Cevaplandırırsanız sevinirim.

Son düzenleme:

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,247
Matematiği biraz severim ve Fiziği pek sevmem. Ama biyoloji ve ingilizceyi çok seviyorum. Video montaj öğrenmek istiyorum ama Virüs kodlamak ta istiyorum birnevi yazılım. çok kararsızım. Sizce tercihimi neye yapmalıyım? Cevaplandırırsanız sevinirim.
İstediğin mesleğe göre yap bence. Ben sayısal seçmiştim ama edebiyat tarih vs vs dersleri de görüyorduk ve sınav oluyorduk

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Matematiği biraz severim ve Fiziği pek sevmem. Ama biyoloji ve ingilizceyi çok seviyorum. Video montaj öğrenmek istiyorum ama Virüs kodlamak ta istiyorum birnevi yazılım. çok kararsızım. Sizce tercihimi neye yapmalıyım? Cevaplandırırsanız sevinirim.
Video Montaj ve Virüs kodlamak dedin,Matematiği sevdiğinide söyledin,Sayısal bence :D

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
İstediğin mesleğe göre yap bence. Ben sayısal seçmiştim ama edebiyat tarih vs vs dersleri de görüyorduk ve sınav oluyorduk
Zaten işlemek zorundasın sadece Sayısal ağırlıklı dersler olcak yoksa Tyt de falan işin zor olur. Yani Sayısal seç diyorsun o zaman?

havagi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Bence önemli olan senin hangi mesleği istediğin, sınav çalışma sınavı olduğu için atıyorum fizikte iyi değilsin daha çok çalışır halledersin. Önemli olan senin ne olmak istediğin.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,247
Zaten işlemek zorundasın sadece Sayısal ağırlıklı dersler olcak yoksa Tyt de falan işin zor olur. Yani Sayısal seç diyorsun o zaman?
Sayısal ağırlıklıydı ama yine de zorladı beni, benim eşit ağırlığım kötüydü. İstediğin meslek sayısaldan olduğu için evet sayısal seç.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Bence önemli olan senin hangi mesleği istediğin, sınav çalışma sınavı olduğu için atıyorum fizikte iyi değilsin daha çok çalışır halledersin. Önemli olan senin ne olmak istediğin.
Video Montaj Sözelde Yazılım sayısalda :)

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Anlattığın eşit ağırlığa çıkıyor
Eşit ağırlık senin için iyi olur bence

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
324
Video montaj okuyup ne yapmayı düşünüyorsun? Türkiye'de grafik tasarımcılara bile önem verilmiyorken Udemy üzerinden öğrenebileceğin bir şeyin üniversitesini okumak bana çok mantıksız geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada insanlara zararlı olacak bir şey yerine daha yararlı şeyler yapmayı düşünebilirsin.

havagi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Video montaj için üniversite okumak demek hayatından yılların çalınması demektir, yazılım okurken bile geliştirirsin video montajını merak etme. İnternette sınırsız kaynak bulunuyor bu konuda, bu işte en iyiler bile böyle başlarlar mesleğe üniversitede başka bir şey okurlar. Bu yüzden sayısal seç derim.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Video montaj okuyup ne yapmayı düşünüyorsun? Türkiye'de grafik tasarımcılara bile önem verilmiyorken Udemy üzerinden öğrenebileceğin bir şeyin üniversitesini okumak bana çok mantıksız geliyor.

Bu arada insanlara zararlı olacak bir şey yerine daha yararlı şeyler yapmayı düşünebilirsin.
aynısını kuzenimde demişti. Video montajı yt den açıp izle demişti. Virüs konusunda ciddi değilim sadece kendi çapımda uygulama veya virüs yapmak istiyorum :) O zaman sayısal seçicem

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
Sayısal

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
324
aynısını kuzenimde demişti. Video montajı yt den açıp izle demişti. Virüs konusunda ciddi değilim sadece kendi çapımda uygulama veya virüs yapmak istiyorum :) O zaman sayısal seçicem
Şu anda kaçıncı sınıfsın? Bölüm seçeceğine göre galiba 10. sınıfsın. Daha önünde çok uzun zaman varken senin hayatını belirleyecek mesleğini erkenden seçmesen iyi olur. Yani yaz tatilinin sonuna kadar istediğin mesleği düşünsen iyi olur.

Sayısal çok zor diyorlar gerçektende o kadar zormu yoksa çalışana mı kolay?
Çalışana kolay

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Şu anda kaçıncı sınıfsın? Bölüm seçeceğine göre galiba 10. sınıfsın. Daha önünde çok uzun zaman varken senin hayatını belirleyecek mesleğini erkenden seçmesen iyi olur. Yani yaz tatilinin sonuna kadar istediğin mesleği düşünsen iyi olur.

Çalışana kolay
Evet 10. sınıfım. biraz maymun iştahlıyımdır :D ama birşey aklımdan haftalarca çıkmıyorsa onu istiyorum demektir. Dediğiniz gibi düşüncem sanırım ama sayısala göz atıcam.

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
324
Evet 10. sınıfım. biraz maymun iştahlıyımdır :D ama birşey aklımdan haftalarca çıkmıyorsa onu istiyorum demektir. Dediğiniz gibi düşüncem sanırım ama sayısala göz atıcam.
Yazılım istediğin için dijital oyun tasarımı bölümüne bakabilirsin. Şu anda benim hedefim DOT ama eğer Bahçeşehir üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünü alabilecek bir puan yaparsam tabii ki ilk tercihim yazılım mühendisliği olur.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Oyun istemiyorum. Daha çok genel programlar istiyorum. (antivirüs sosyal medya gibi. Ama oyunda düşünebilirim) :D
Yazılım istediğin için dijital oyun tasarımı bölümüne bakabilirsin. Şu anda benim hedefim DOT ama eğer Bahçeşehir üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünü alabilecek bir puan yaparsam tabii ki ilk tercihim yazılım mühendisliği olur.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,870
Virüs yapmak mı? :) Şu korsan oyunlarımın arasına sızan dosyalardan yapacaksan hiç okuma. :D Hee, böyle eğlenceli virüs olacaksa olur. Sayısal seç.

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
324
Oyun istemiyorum. Daha çok genel programlar istiyorum. (antivirüs sosyal medya gibi. Ama oyunda düşünebilirim) :D
Oyun tasarımında oyun yapmayı öğrenmenin yanında yazılım da öğreneceksin. Bu sayede yazılımda kendini geliştirirsin.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Virüs yapmak mı? :) Şu korsan oyunlarımın arasına sızan dosyalardan yapacaksan hiç okuma. :D Hee, böyle eğlenceli virüs olacaksa olur. Sayısal seç.
Hayır aga amacım ciddi değil şu memz gibi şaka virüslerinden yapmak istiyorum. Merak etme iyi bir çocuğum :)

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Matematiği biraz severim ve Fiziği pek sevmem. Ama biyoloji ve ingilizceyi çok seviyorum. Video montaj öğrenmek istiyorum ama Virüs kodlamak ta istiyorum(Şaka virüsleri) birnevi yazılım öğrenmek istiyom ilte. çok kararsızım. Sizce tercihimi neye yapmalıyım? Cevaplandırırsanız sevinirim.
Virüs kodlamak nedir Allah aşkına? Yazılım öğreneceksen işe yarar bir şeyler yapmalısın ki yazılım öğrenmeye harcadığın zamana değsin.

Mesela ben C++ ve Delphi biliyorum; ama gidip de virüs yazmıyorum; çünkü bana bir faydası yok.

Madem ki yazılıma ilgin var, o zaman matematik ile yatıp, kalkman lazım.

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Matematiği biraz severim ve Fiziği pek sevmem. Ama biyoloji ve ingilizceyi çok seviyorum. Video montaj öğrenmek istiyorum ama Virüs kodlamak ta istiyorum(Şaka virüsleri) birnevi yazılım öğrenmek istiyom ilte. çok kararsızım. Sizce tercihimi neye yapmalıyım? Cevaplandırırsanız sevinirim.
Ben sözelden hazırlanıyorum sadece tyt coğrafya beni çok zorladı
3 ayıma mal oldu ama Allah'tan ayt coğrafya kolay
Tyt fizik zor ama ayt fizik daha zor sayısal da birşey yapmiycaksan eşit ağırlık yada sözel oku fizik
Çok zor seni yıpratır bide fiziğin aytsi var

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,251
Neyi seçersen seç bu cacık ülkede alacağın maaş, Almanyanın çöpçüsünden daha iyi alım gücün olmayacak.

Hala bu ülkede okumayı düşünen var mı ???

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Neyi seçersen seç bu cacık ülkede alacağın maaş, Almanyanın çöpçüsünden daha iyi alım gücün olmayacak.

Hala bu ülkede okumayı düşünen var mı ???
Evet kanka doğru söylüyorsun ama keske arkadaşın moralini bozmasak
Herkes herşeyin farkında herkes bu ülkede gidebileceği yere kadar gidecek gerisi Allah kerim

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Ben sözelden hazırlanıyorum sadece tyt coğrafya beni çok zorladı
3 ayıma mal oldu ama Allah'tan ayt coğrafya kolay
Tyt fizik zor ama ayt fizik daha zor sayısal da birşey yapmiycaksan eşit ağırlık yada sözel oku fizik
Çok zor seni yıpratır bide fiziğin aytsi var
Peki hangi üniversiteye yerleştiniz yada yerleşebildinizmi?

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,745
Matematiği biraz severim ve Fiziği pek sevmem. Ama biyoloji ve ingilizceyi çok seviyorum. Video montaj öğrenmek istiyorum ama yazılımda öğrenmek istiyom çünkü aklımdaki bazı şeyleri kodlamak istiyorum. çok kararsızım. Sizce tercihimi neye yapmalıyım? Cevaplandırırsanız sevinirim.
Ben de aynı şeyi düşünüyorum. Kafam Dil ile EA arasında gidip geliyor.