Nathan Feuerstein hakkında

Bu konuyu okuyanlar

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,662
Herkese iyi geceler arkadaşlar.
Bugün sizlerinde farkına varmanızı istediğim için bir sanatçı hakkında konuşmak istiyorum.
Nathan Feuerstein dijital ismiyle NF adlı sanatçının müziklerine göz atmanızı, gerçekten sözlerine odaklanarak dinlediğinde insanda bir etki bıraktığını düşündüğüm için tanıtmak istedim.

Diğer rapçiler gibi sadece kafiye olsun sözleri pek önemli değil diye rap e sıkıştırdıkları birkaç cümleyi görüp saçma olduğu kanısına varırken NF kafiye olsun değil, kafiye önemli değil önemli olan sözler gibi bir kanıda beste yazıyor. Size birkaç müziğini ve türkçesini bırakacağım. Müziğin sözlerinden güzellerini yazmak isterdim fakat hepsi güzel olduğu için şarkıya saygısızlık olsun istemem :). Fakat hoşuma gidenleri yazacağım.
''Üniversiteye gidebilirdim, herkes gibi borca girebilirdim. Mezun olduğumda büyük ihtimalle, faturalarımı ödeyemeyeceğim bir iş bulurdum. Bu bana pek mantıklı gelmiyor.''
''Tüm hayatınızı cüzdanınızda ne olduğuna dair endişe ederek geçiriyorsunuz''
''Her zaman kendin ol, olmaya çalıştığın kişi değil''

---

''Cennete gitmek istiyorsunuz, Ama hiçbiriniz ölmek istemiyorsunuz. Kimse dua etmek istemez, dua etmek için bir şey bulana kadar.''

--

''İnsanlar Hep arkanızda olduklarını iddia eder fakat en ihtiyaç duyduğunuz anda sizi terk ederler''

Bu cümleler belki size sıradan gelebilir ama bir rap düşünün ve her cümlesi böyle...
rap de süreklilik ve sürekli bir anlam çok zordur. Ve adam bunu başarıyor.

Sadece tanımanızı istedim. Rap e ilgi duyanların hoşuna gidebileceği bir konu olacağını düşünüyorum.