Natal Güçlü Anlaşmalarla Geliyor

Bu konuyu okuyanlar

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
2010 yılı içerisinde piyasaya çıkması beklenen Natal oyun desteğiylede ilgi çekmeyi hedefliyor. İşte en son açıklamalara göre sistemin içeriği nasıl olacak?

Oyun dünyasıyla biraz ilgiliyseniz son bir yıldır Natal ismini bol bol duymuşsunuzdur. Microsoft'un büyük bir devrim yaratacağını iddia ettiği bu proje sayesinde, kontrol cihazlarına gerek kalmadan oyun zevkini yaşamanızı hedefliyor.
Bunun için, firma Hollywood'da kullanılan yüz tarama ve hareket yakalama teknolojisini evlere uygun hale getirdi.
Geçtiğimiz haftalarda, Natal'ın 2010 yılı içerisinde piyasaya sürüleceği doğrulanmıştı. Yaşanan bu gelişme üzerine akıllarda kalan en büyük soru ürünün hangi yapımcılar ve oyunlar tarafından destekleneceğiydi.
Project_Natal1263306109.jpg
Yapımcıların yüzde 80'i Natal'ı sevdi
Microsoft yöneticilerinden Robbie Bach'ın CBC televizyonuna yaptığı röportajlar Xbox 360 sahiplerinin yüreğine su serpecek cinsten.
İddialara göre ürün sadece birkaç yapımcı tarafından desteklenecekti. Ancak Microsoft'un resmi açıklamasına göre sektörün kemikleşmiş şirketlerinden birçoğu daha şimdiden projeye sıcak baktı.
Natal için özel oyun yapmaya evet diyen firmaların sayısı resmi açıklamalara göre piyasanın yüzde 80'nini oluşturuyor. Bach ayrıca Wii ile hem arayüz hem de iş modeli olarak büyük farklılık göstereceklerini vurguladı.
Yönetici verdiği demeci ise Alan Wake ve yeni Halo'ların Natal'a uygun sistemlere sahip olacaklarını açıklayarak bitirdi.
:: Project Natal ilginizi çekiyor mu? Sizce iddia edildiği gibi firma oyun dünyasını değiştirebilecek mi?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
nintendo'nun avrupa ve amerika piyasasından silinmesine sebep olacak bir hareket bu.

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Akhun Aktosun, Microsoft'un bu ürünüyle ilgili bir röportaj yapmasını istiyoruz. Mümkünse yapımcıların %80'i ni oluşturan, Natal'ı sevenlerden birisiyle olsun bu röportaj. :)

*Rorschach*

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Microsoft, Windows 7'den sonra Natal'la beni kendine hayran bırakmayı başardı. Natal için "hayallerimin ürünü" desem abartmış olmam sanırım. Oyun dünyasında büyük bir etki yaratacağından eminim. Çıkışını sabırsızlıkla bekliyorum:)

since1453

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Çıktıkdan sonra uzun bir süre fiyatının düşmesini beklemek zorunda kalacağım:(

Busss

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Bizim millet o kadar kendini kaptırır ki o hırsla tekmeyi sallayınca ekran mekran kalmaz.Bizim milletin ayagında terlik durmaz, ama iyi bir çalışma 10 sene sonra aktif olarak kullanırız herhalde.

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
Akhun Aktosun, Microsoft'un bu ürünüyle ilgili bir röportaj yapmasını istiyoruz. Mümkünse yapımcıların %80'i ni oluşturan, Natal'ı sevenlerden birisiyle olsun bu röportaj. :)

Haberin altında Akhun Aktosun mu yazıyor beyfendi? Hani kaynakta var CBS ana haber bülteni. Artık bunu da ciddiye alıp haber yapmıyacaksak.

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Haberi Akhun Aktosun yapmış mı dedim?
Kaynak yok falan dediğimi de hatırlamıyorum.
Bundan haber yapmayın da demedim.

Akhun Aktosun'un son zamanlarda Microsoft'la ilgili reklam içeren haberlerinden dolayı, Microsoft'un reklamının yapılacağı böylesine güzel bir olayı kaçırmasın diye, ona seslendim.

Hani Türkiye'de Microsoft'u tercih eden firmalarla röportaj yayınlıyor ya, aynısını Natal'ı tercih eden yapımcılarla yapsın dedim.

Burada sizinle ilgili hiç bir şey söylemedim. Sanırım daha önceki olaylardan dolayı, ismimi görünce önyargılı yaklaştınız.

Yeni bir teknolojiyi bize duyuran bu haberiniz için size teşekkürü borç bilirim.
Başarılarınızın ve çalışmalarınızın devamını dilerim.