Nasıl moderatör,onursal üye vb. olunur?

Bu konuyu okuyanlar

Taha K.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,001
Onursal üye denilen şahıslar genelde çok eskiden hesap açıp bir çok konuda yardımcı kaliteli insanlar anlamına geliyor bildiğim kadarıyla , Onun dışında Mod'luk alımları nasıl alınıyor bilemiyorum . Aktiflik Süresi , Katılım Payı , Yardımlaşma , Erdemlik ve Zeka en önemlisi de Yöneticilerin isteği doğrultusunda ilerliyor. Daha yolun başındasın önce bir Bismillah de. Kurallara uy sonra gelişirsin.

Unutma kaliteli insan , Şan'a , Şöhrete , Paraya bakmaz.

Son düzenleme:

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Daha önce farklı bir sitede aktif olarak yöneticilik yapmıştım. Moderatör alımlarını üyenin aktiflik durumu, attığı mesajlardaki fayda oranı, üyelerle ilişkileri, hitap şekli vs gibi durumlara göre değerlendirerek ekibe katıyorduk. Burada da durum öyledir muhtemelen.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Daha önce farklı bir sitede aktif olarak yöneticilik yapmıştım. Moderatör alımlarını üyenin aktiflik durumu, attığı mesajlardaki fayda oranı, üyelerle ilişkileri, hitap şekli vs gibi durumlara göre değerlendirerek ekibe katıyorduk. Burada da durum öyledir muhtemelen.
Hangi forum hocam belki denk gelmişizdir?

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Hangi forum hocam belki denk gelmişizdir?
Türkçespiker.com hocam. Pes'in patlama yaptığı, her playstation salonunda türkçe spiker olarak Hasan abinin sesinin duyulmasına alıştığımız 2013 yılında. eXTreme yamasını mutlaka duymuşsunuzdur. Forumda o zaman çok aktifti ama şu an sitenin sadece adı duruyor, giren yok. 2 yıl görev yaptım elimden geldiğince, güzeldi.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Türkçespiker.com hocam. Pes'in patlama yaptığı, her playstation salonunda türkçe spiker olarak Hasan abinin sesinin duyulmasına alıştığımız 2013 yılında. eXTreme yamasını mutlaka duymuşsunuzdur. Forumda o zaman çok aktifti ama şu an sitenin sadece adı duruyor, giren yok. 2 yıl görev yaptım elimden geldiğince, güzeldi.
Siteyi bilirim:) muhakak güzel deneyimleriniz olmuştur. Darısı burada yeniden modluğa diyelim o zaman:)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Gel sen önce bir Selamun aleykum de, abiler yeni geldim, şu konulara ilgim var, yararlı olmak istiyorum de vs. Zaten eğer bir konuda dikkat çekecek kadar uzmanlığın, iyi derecede bilgin var ve buraya bunu yansıtırsan müracaat etmene gerek kalmadan yönetici abiler kapını çalarlar, merak etme!

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Heyt bee eXTreme...

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Heyt bee eXTreme...
Özleniyor değil mi? Artık öyle yamalarda kalmadı oyunlar için. Bilenleriniz vardır, sitenin sahibi Hasan Mustan idi. Youtube'da şu an Sesegel oyun kanalının sahibidir. Kendisi o işe yöneldi, farklı sebepleri vardı. O oraya yoğunlaşınca yamada işler sarktı vs derken site düşüşe geçti epey. Devirde değişiyor tabii, sonsuza kadar gitmesini beklemiyorduk. Hatta genel anlamıyla futbol oyunlarına yönelik bir forum olduğunu düşünürsek bu durum normal, nice forumlar gitti bu değişim sürecinde. Güzel deneyimlerdi, güzel arkadaşlıklar...

Konu sahibi arkadaşa ek olarak forumların insan hayatına çok şey katabileceğini bilmesi gerektiğini de eklemeliyim. Buralarda bilmediğiniz çok şey öğrenebilir, farklı konularda fikir sahibi olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimin güçlenmesi için bile gayet güzel yerler forumlar. Gelişime mutlaka bir faydası olacağını düşünüyorum. Modluk vs hedef olabilir tabii, istenebilir. Ama ekstra bir şey yapmanın bu konuda bir faydası olmaz, siz takılın gerisi olacağına varır.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Napacaksın rütbeyi boşver.. 2010'da o zamanlar en büyük torrent oyun forumunda yıllarca yöneticilik yaptım hala'da site ve profilim aktif.. yönetici oldum da ne oldu ? hayatım da birşey değişmedi , boş hikaye hepsi..

ve Macdows 10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Napacaksın rütbeyi boşver.. 2010'da o zamanlar en büyük torrent oyun forumunda yıllarca yöneticilik yaptım hala'da site ve profilim aktif.. yönetici oldum da ne oldu ? hayatım da birşey değişmedi , boş hikaye hepsi..
Merak ettim.
Yoksa olmak gibi bir isteğim yok bunu içten söylüyorum.

Lisans Bul

Doçent
Reaksiyon puanı
593
Kendini bilen ve amaci insanlara bilgisi dahilinde yardimci olmak olan kisinin, renkli nick (ban yetkisi, konu düzenleme vs vs) veya profilde yazacak olan kelimelere hevesi, talebi olmaz! Yönetimde yer almak sorumluluk ve en basta adil olabilmeyi gerektirir vesselam.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Merak ettim.
Yoksa olmak gibi bir isteğim yok bunu içten söylüyorum.

Yani belirli bir seviye ye gelince başvuru yapabilirsin hocam yine , mesaj sayısı üyelik tarihi ve ceza almış olmaman gibi kriterler.. her forumdaki şartlar farklı oluyor

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,310
Vvay bende tsc den kim kaldı diyordum ? nerede o yeni extreme yamalari

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Şahsen benim kanaatimce aktiflik, üye ilişkileri, raporlama sayısı vb. konulara önem veriliyor. Onun dışında forum üzerinde aktif bir alım da bulunmamakta. Onursal üyeler, 6 ay boyunca moderatörlük görevini yapıp sonrasında bitirme kararı aldıysalar olur. Ama 6 aydan önce çıkmıyor o yazı öyle biliyorum.