Nasıl Kaslarım Olabilir

Bu konuyu okuyanlar

BuraKaan36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba öncelikle yeniyim
ben 12 yaşındayım
ve kaslarımın olmasını istiyorum
bunun için neler yapmalıyım
sürekli top oynuyorum ama bir türlü olmuyor
hangi hareketleri yapmalıyım
ya da hangi sporla uğraşmalıyım

07ibrahim07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu yasta otur derslerinle ilgilen napicaksin kası

yeni_raki

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Çocuğun niye hevesini kırıyorsunuz. daha vücudun çok genç, gelişimin başındasın belkide daha başlamadın bile yapacağın her yanlış ileride başına büyük sorunlar sorunlar. öncelikle gıda takviyesi bile olsa alsa ilaç alma hele bu yaşta yanından bile geçme. Bu yaşta yapabileceğin en mantıklı spor yüzme ve koşu. kol ve omuz kasların bacak kasların ve ciğerlerin açılır. gerdirme jimnastik yapmayı ihmal etme. bir kaç sene bu şekilde takıl sonrasına bakarsın

BuraKaan36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okul 1.siyim merak etmeyin ama kaslarımın olmasını istiyorum

PetyrBaelish

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Daha yaşın çok erken, 17-18 yaşından sonra çalışmaya başlayabilirsin. :)

Bu yaşta, yüzmeni ve bisiklet sürmeni tavsiye ederim.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
[MENTION=387683]BuraKaan36[/MENTION] yaşına uygun olan en iyi spor yüzmedir. Vücut geliştirmeye başlayabilirsin fakat yemek-uyku-antreman düzenini kaldırabilecek durumda değilsin. Yaş,ders,yorgunluk gibi kriterlerden dolayı vücut geliştirmeyi sana tavsiye etseler bile sakın düşünme. Özetle yüzme senin için en uygun spordur.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Bu yaşta yapılabilecek en iyi sporlar; top oyna, basket oyna, bisiklet sür, şınav çek, barfiks çek, mekik çek.Yani asla ağırlık kaldırma.Henüz kemiklerin gelişim aşamasında.Eğer iskeletine gereğinden fazla yük bindirirsen gelişimi ve uzaması durur, boyuna değil, enine büyürsün.Boyun kısa kalır ve ömrünün sonuna kadarda kısa boylu olarak yaşarsın.Ama bu yaşta kasın olmasa bile 20 yaşından sonra istediğin zaman body buildinge başlayıp istediğin ölçülerde kaslı bir vücuda sahip olabilirsin.İskelet gelişimi ebedi değildir ancak kas gelişimi ebedidir.Her yaşta kaslarını geliştirebilirsin.20 yaşına kadar kendi vücut ağırlığınla spor yap.Sonra ağırlık kaldırmaya başla.Özellikle şınav, mekik, barfiks ve koşu vücudu kusursuz bir görünüme kavuşturan temel hareketlerdir.

Hepsinden önemlisi sağlıklı beslenme.Protein ağırlıklı beslen ve annenin yaptığı hiçbir yemeği yememezlik yapma.Herşeyi ye."Herşeyi" derken fast-food, sosis, salam gibi içinde ciddi oranda katkı maddesi ihtiva eden besinlerden uzak dur.Her sabah 1-2 tane rafadan haşlanmış yumurta ye.Düzenli beslen.Kilona dikkat et.Tatlılar ve abur cuburlar elbette ki vazgeçilmesi zor yiyecekler ancak olabildiğince az yemeye çalış.Çok yağlı yemeklerden kaçın.Yağdan uzak dur.

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim bu yaşta yapacağın 3 şey var:Yüzme-Koşu-Bisiklet.Ama mesela evde kendin mekik filanda çekebilirsin ve örneğin barfiks aletleri var onları kapıya kurup barfiks çekebilirsin ben çok istiyorum dersen başlarda biraz zorlanabilirsin bir de barfiks aletine yetişme sıkıntısı olabilir.

utkjean

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim biz ne desek de belki aklına yatmaz. Ancak yaşın vücut geliştirme sporu için daha erken. Hele bi 16-17 ol (o yaşlar bile erken ama insanlar bilinçleniyor) Sen o zamana kadar bilinçlenmeye çalış. Bu sporu daha yakından takip et, forumlara üye ol, makaleler oku. Zaten bilinçlendikçe ve zamanla taşlar yerine oturacaktır. Bu arada top oynamayı da bırakma :))

depresan7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vücudun gelişme çağında sen kaslara çalıştırırsan vücudunu boyun uzamaz söyleyim.

hangon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
top oynamak kas geliştirmez :) yaşın erken daha ergenlik çağından hemen sonra 16-18 arası yaparsan çok faydasını görürsün çünkü vücut en ufak bir gelişmeye çok çabuk cvp verir.