Nasıl Girişimci Olunur?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

kambercalis

Üyecik
Öncelikle tüm okuyuculara merhabalar, uzun zamandır girişimcilik hayalleri kuruyorum bu doğrultuda da doğrudan satış ve e ticareti birleştiren bir firma olan Qnet'i buldum. Ben Qnet'i detaylıca araştırdım baya olumlu yorumlar gördüm. Güzel işler de yapıyorlar Manchester City sponsorluğu gibi falan baya güvenilir buldum açıkçası siz ne düşünüyorsunuz? Önerileriniz varsa yazarsanız memnun olurum. Qnet hakkında bilgisi olanları da yoruma bekliyorum.
Girişimci olunmaz, girişimci doğulur :))

AlpErTr

Üyecik
Yapılamaz diye birşey yok. İllaki para olmasına da gerek yok. elin taşı ile elin kuşunu vurmak diye bir deyim var bilindiği üzere. bu tamamen sizin yeteneğinize kalmış birşey. haa elin taşı ile elin kuşunu vurma işinin nasıl yapılacağını bilsem ben yapardım :) işin zor kısmıda burası işte. o zor kısmı yapabilenler fark yaratıyorlar. girişimci olunmaz doğulur yazıyorlar ya kısmen doğru da bence. sana girişimcilik için yol haritanı bir şekilde sana verirler ama aykırı düşünme, olaylara farklı bakış açısı ile bakabilme vb özellikleri sana katamazlar.

ErkinCankut77

Doçent
Yasaklı
Türkiyede girişimci nasıl olunur bu siyaset ve girişimcilik bağlantısı yeni nesil bu işe nasıl bakıyor..girişimcilik ruhu nedir..girişimcilik nedir..analitik zeka ve pragramatik düşünce yapısına sahip olan insanlar nasıl başarılı olur..ne yapılmalı...parodoks bakış açısı nasıl olmalı zeki insanlar nasıl başarılı olur..bütün detayları ve yönleriyle araştırmak lazım...ne neden nasıl ne sebeple...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türkiyede girişimci nasıl olunur bu siyaset ve girişimcilik bağlantısı yeni nesil bu işe nasıl bakıyor..girişimcilik ruhu nedir..girişimcilik nedir..analitik zeka ve pragramatik düşünce yapısına sahip olan insanlar nasıl başarılı olur..ne yapılmalı...parodoks bakış açısı nasıl olmalı zeki insanlar nasıl başarılı olur..bütün detayları ve yönleriyle araştırmak lazım...ne neden nasıl ne sebeple...

Ekli dosyalar

qnet hakkında bir bilgim yok AMA...

Eğer bir girişimci olcaksan bence veri madenciliği ile çok iyi işler başarman gerekli. Bu ürünün satılma oranı ne? gibi. Mesela bir örnek verelim:

-ikinci elci bir adam arçelik markasının bilmem kaçıncı çok eski ve kötü modelini alır(çok sayıda). ve bu adam tahmin edilebilir olarak iflas eder\batar.

Ticaret\Pazarlama ve grup yönetme ile de bilgini yüksek tutmalısın. Eğer büyürsen altında adamların tabiki olacak. Bir market büyük bir firma olabilir. E bunlarda hop diye yönetilmez\yönetilmemelide.

Semih10

Doçent
Üniversitede okuduğum bölümde Girişimcilik dersi görüyorum girişimci olmak için fırsatları görmen lazım mesela yerli araba üreteceğiz ama bunların şarj istasyonunu yapmakta bir girişimcilik örneğidir mesela bir özel şirket bu şarj istasyonu için devletle anlaşsa başarılı bir girişim olur. Ayrıca girişimci olmanında riskleri var istediğin karşılığı alamayabilirsin emeklerin hiç olabilir ama yılmadan tekrar tekrar denemelisin

stat counter